Demelza

Winston Graham Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 2) literatura piękna
Data 1. wydania:
2008-01-01
Czarna Owca
Demelza
Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 2)
literatura piękna
Tomasz Wyżyński

No i cóż mogę powiedzieć - wciągnęłam się :) Przeczytam całą serię. Równolegle oglądam serial :D

W pierwszej części pierwsze skrzypce grał Ross, tutaj jego piękna rudowłosa żona - Demelza. Mam nadzieję, że im się powiedzie w życiu. Świetna saga.

Polecam, świetna pozycja dla każdego.

Saga wciąga mnie coraz bardziej...druga część lepsza od pierwszej. Im bardziej poznaję głównych bohaterów tym większą sympatią ich darzę. Za chwilę zaczynam kolejną przygodę z Poldarkami...kolejne części czekają.

"Demelza" zmienia swą rolę, dojrzewa, staje się panią Nampary, towarzyszką życia Rossa. Nadal jest bardzo młoda i nie brak jej szalonych pomysłów, jednak jako pani Poldark ma wiele nowych obowiązków, którym bardzo pragnie sprostać, by nie przynieść wstydu mężowi.
Ross pozostaje wierny swej buntowniczej naturze i wikła się w tarapaty, lecz mając u boku wiernych przyjaciół...

+/-

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka o losach Rossa Poldarka i jego najbliższych.
Moim zdaniem ta część jest równie rewelacyjna jak poprzednia. Może i nawet bardziej, gdyż mamy tutaj więcej wątków z perspektywy Demelzy- żony Rossa.
W pamięci utkwił mi najbardziej jeden fragment/cytat z książki: " (...) Była teraz doświadczona i dorosła. Ale wtedy czuła się szczęśliwsza."
Moim zdaniem w tym...

Na półkach: , , , , , ,

II tom cyklu tak samo dobry jak I!

Akcja toczy się od 1788 do 1790r.
Ross wikła się w kłopoty zadzierając z kilkoma osobami...

POLECAM!!!

Demelza to już nie ta sama zahukana znajda. Przeszła metamorfozę, choć w dalszym ciągu brak jej pewności siebie "na salonach".
Jedynie z czym nie może sobie poradzić to emocjami związanymi z Elizabeth.
Czuje się bezradna, osamotniona, smutna mimo wielkiego ognia, który w niej płonie.
Mimo braku wykształcenia stara się sprostać pokładanym w niej oczekiwaniom.

Na półkach: , , , , , ,

Wciągająca jak pierwszy tom sagi.
Serial obejrzałam wcześniej, znałam więc losy bohaterów, nie sprawiło to jednak że książka mnie znudziła czy się dłużyła.
Bardziej wzruszająca od poprzedniej ze względu na smutne wydarzenia (nie będę jednak zdradzała fabuły).
Pewnie za chwilę sięgnę na półkę po tom 3 :)

Dyskusje

• 2018