Nominacja w plebiscycie 2019
Winston Graham Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 12) powieść historyczna
Data 1. wydania:
2008-06-06
Tomasz Wyżyński
Czarna Owca
literatura angielska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść historyczna rodzina romans saga samotność spotkanie uczucie Wielka Brytania zdrada
Bella Poldark
Dziedzictwo rodu Poldarków (tom 12)
powieść historyczna
Tomasz Wyżyński
Inne

Choć cierpię z powodu zakończenia sagi, ten tom był już nieco na siłę. Postać Belli też nie przypadła mi do gustu.

Będę tęsknić. Chyba najlepsza część sagi-akcja, tempo, bez żadnych nudnych przestojów. Super spędzony czas.

Polecam

Trochę naciągana 10, ale naprawdę ta książka jest niesamowicie dobra i pod koniec uroniłem parę łez co rzadko mi się zdarza. Szkoda, że to ostatni tom, ale jestem niezwykle zadowolony z lektury tej sagi, która z miejsca stała się jedną z moich ulubionych. Polecam serdecznie.

Na półkach: , , , ,

I ostatnia, 12 część serii odstawiona na półkę.
To już jest koniec.

Powieści Winstona Grahama czytało się szybko i przyjemnie. Jest to literatura dość stereotypowa, ale nie nudna. Fabuła przenosi nas do XVIII – wiecznej Kornawlii i pokazuje życie różnych warstw społecznych, które swą osobą łączy Ross Poldark – podupadły ziemianin.

Dzięki sporej galerii bohaterów, którzy...

Ostatni tom sagi Poldarków zmienił nieco charakter - historia przestała grać rolę centralnego tła, a jej miejsce zajęła zagadka kryminalna (w Kornwalii grasuje seryjny zabójca kobiet).

Tytułowa Bella postanawia rozwijać swój talent wokalny, i z pomocą narzeczonego, rozpocząć karierę śpiewaczki operowej. Życie zawodowe i miłosne najmłodszej latorośli Poldarków okazuje się...

Na półkach: , , , , , ,

Jedna z moich ulubionych serii właśnie dobiegła końca. Przez te kilka lat, podczas których co jakiś czas sięgałam po kolejny tom, za każdym razem czułam się, jakby wracała do domu.

"Bella Poldark" zarówno rozpoczyna jak i kończy wiele wątków znanych nam z poprzednich tomów, jednak nie zamyka ich wszystkich, kończąc się dość otwarcie, tak, jakby Graham miał dopisać jeszcze...

Na półkach: , , , , , ,

UUUUFFFF!!!!

Cykl świetny - dzieje rodziny Poldarków na przełomie XVIII i XIX wieku w Anglii, a w tle wydarzenia historyczne we Francji;

No, ale 12 tomów jeden za drugim trochę mnie zmęczyło...

Ale POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Bardzo dobre zakonczenie sagi,w ktorym wplata sie nawet watek kryminalny. Okazuje sie, ze Isabella Rose jest najciekawszym dzieckiem Poldarkow, majacym w sobie cechy matki oraz ojca zmieszane w ciekawy charakter. W przypadku Jeremiego czy Clowance nie moglam tego do konca wyczuc. I to jestniezla klamra spinajaca kilkadziesiat lat z zycia rodu Poldarkow.

Jak żyć, bez Poldarków. Cudowna saga

Dyskusje