Taniec wdowca

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Tres Navarre (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Widower's Two-Step
Data 1. wydania:
1998-05-04
Galeria Książki
The Widower's Two-Step
Tres Navarre (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Konieczny

Kolejny raz dobrze się bawiłem, czytając historie i wspomnienia Tres'a Navarre. Osobiście uważam, że książka jest godna polecenia fanom kryminałów, specyficznego poczucia humoru i w pewnym sensie nieogarniętych życiowo bohaterów :P Ja tymczasem zabieram się za trzecią część :)

Pierwszy tom tej serii nie przypadł mi do gustu. Mimo wszystko sięgnęłam po kolejny i tutaj miłe zaskoczenie. Bardzo mi się podobała ta książka. niezła historia, ciekawy bohater.... czego chcieć więcej :) polecam

Riordan jak zwykle spełnił wszystkie moje oczekiwania. Połączenie pierwszoosobowej narracji z perspektywy Tresa z humorem, który towarzyszy stylowi całej twórczości tego autora oraz sensacyjna intryga dają rewelacyjny efekt. Czytało się szybko i przyjemnie.

Trochę za mało akcji i takie sobie zakończenie ogólnie tylko i wyłącznie w razie gdy nie ma nic innego

"Przeniosłem wzrok na niebieskiego cougara, gdzie wąska smużka dymu nadal wydobywała się przez okno tuż obok głowy panny Kearnes... Ogarnęło mnie przeczucie, że szybko się nie obudzi."

Kryminał w spokojnych rytmach, mało krwawych barwach, ale za to do szpiku kości przesiąknięty teksańskim klimatem, meksykańskimi nutami i dobrym humorem. Rewolwery, kowbojskie kapelusze,...

Dobra książka, całkiem nieźle się czytało. Może nie była jakaś porywająca, ale była dobrym przerywnikiem w ciągu dnia. Nie najgorsza kontynuacja serii, ale jednak dopadła ją klątwa drugiego tomu :)

"Taniec wdowca" to spora dawka muzyki country, branża muzyczna pełna ciemnych interesów i Tres Navarre - prawie licencjonowany detektyw, zgrywający bohatera.

Wiele już kryminałów i powieści sensacyjnych przeczytałam, ale jakoś nigdy nie trafiłam na branżę muzyczną. A tu proszę - w pełnym rozkwicie i w dodatku muzyka country, prosto z San Antonio.
Do uzyskania licencji...

Poznając twórczość Riordana, byłam przekonana, że facet potrafi pisać tylko książki dla dzieciaków, coby przybliżyć im mitologię grecką, rzymską i nordycką. Nie miałam za dużych nadziei na coś poważniejszego – przy czym nie mówię, że Percy, Magnus i cała ferajna to źli towarzysze przygód. Można się porządnie uśmiać. Jednak dopiero przy okazji lektury Big Red Tequila...

Dyskusje

• 2019