Stół króla Salomona

Okładka książki Stół króla Salomona Luis Montero Manglano Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Stół króla Salomona
Luis Montero Manglano Wydawnictwo: Rebis Cykl: Poszukiwacze (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2016-03-02
Data 1. wydania:
2015-02-01
Katarzyna Okrasko, Agata Ostrowska
dzieło sztuki Hiszpania kradzież literatura hiszpańska naukowiec niebezpieczeństwo pułapka sensacja śledztwo śmierć wyścig z czasem zabójstwo zabytki zdrada
Inne

Oficjalne recenzje i

Hiszpański Indiana Jones

Link do recenzji

64 8 63

Bardzo przyjemna i wciągająca powieść sensacyjna. Tym niemniej mało oryginalna - książkowa wersja Indiany Jonesa ze szczyptą idealizmu i z nieco bardziej irytującym protagonistą.

Polecam jako przyjemną, acz niezbyt ambitną rozrywkę na wolny wieczór.

Polecam jako przyjemną, acz niezbyt ambitną rozrywkę na wolny wieczór.

Świetna książka przygodowa, ciekawa historia, wartka akcja. Coś dla miłośników historii, tajemnic i ukrytych skarbów.
Nie jest to literatura z gatunku ambitnych, ale jako rozrywka na kilka jesiennych wieczorów sprawdzi się znakomicie. Ja właśnie czegoś takiego oczekiwałam i cieszy mnie bardzo, że są kolejne tomy.
Polecam.

Polecam.

Jest po prostu dobra. Kilka zróżnicowanych bohaterów. Zagadki historyczne i wątek sensacyjny spełniają swoją rolę. Przyjemna rozrywka.

Książki raczej nie można zaliczyć do wybitnych dzieł literatury, niemniej jednak czyta się dobrze. Jeśli ktoś poszukuje lekkiej lektury, pełnej nieprawdopodobnych wydarzeń, barwnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji , to polecam.

Pełna inteligentnego humoru i zagadek powieść osnuta tajemnicą, w której śmierć i niebezpieczeństwo czają się na uliczkach współczesnych miast i w podziemiach średniowiecznych zamków.
Tirso Alfaro, doktorant na wydziale historii sztuki, podczas praktyki w muzeum w Canterbury jest świadkiem kradzieży zabytkowej pateny. Po powrocie do Madrytu odpowiada na enigmatyczną ofertę pracy i bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji, nawet nie podejrzewając, że na próbę wystawia go tajna organizacja - Narodowy Korpus Poszukiwaczy, którego celem jest odzyskanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. Wkrótce Tirso włączy się do szaleńczej pogoni za mitycznym Stołem Salomona, który wedle legend może przynieść tylko nieszczęście. Tym samym zostanie wciągnięty w oszałamiającą spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci.

Wstęp dość precyzyjnie nakreśla czytelnikowi co znajdzie w książce. Książka liczy ponad 500 stron jednak przyznam, że mimo iż wolę nieco skromniejsze powieści to tutaj zupełnie gabarytów czuć nie było. Książka jest dla mnie taką hybrydą powieści Dana Browna i historii Indiany Jonesa (to odczucia większości czytelników) jest to typowa przygodówka i faktycznie wir tych przygód czuć. Powieść czytało się przyjemnie jednak jeśli mam być szczery to idealnym targetem dla tej książki jest młodzież, ponieważ jest w tej historii jest jakaś niewinność i przewidywalność. Jednak osobiście nie uważam czasu spędzonego z powieścią za stracony, ponieważ jest to historia przyzwoita, jednak dla mnie tylko przyzwoita.

Bardzo dobra powieść przygodowa - sensacyjna. Czyta ją się szybko.

Bardzo dobra powieść przygodowa - sensacyjna. Czyta ją się szybko.

„Tylko tajemnica trzyma nas przy życiu. Tylko tajemnica".

Bardzo sztampowa książka będąca połączeniem fikcji z garścią historycznych faktów. Tajemnicza organizacja, spiski, zdrada, banalne zwroty akcji. Postacie książkowe, niemające prawa bytu w prawdziwym świecie. Przygody rodem z Indiany Jonesa.

„Tylko tajemnica trzyma nas przy życiu. Tylko tajemnica".

Zanim przystąpiłem do lektury przeczytałem kilka opinii, które bardzo mnie do niej zachęciły. To może sprawiło, że zbyt wiele się spodziewałem przed rozpoczęciem lektury. Po nawet dobrym i wciągającym początku z czasem napięcie zaczynało we mnie spadać. Jak dla mnie książka trochę taka dla nastolatków i młodzieży. W zasadzie większość zdarzeń dało się przewidzieć. Bohaterowie, mimo całej sympatii do nich, jacyś tacy mało profesjonalni i momentami naiwni, jak można byłoby się spodziewać po członkach takiej "supertajnej" organizacji. Mimo wszystko z ciekawością doczytałem do końca tę historię. Dużo opisów historycznych to zarówno plus, jak i minus. Pewnie sięgnę po kolejne części tego Autora, ale na razie robię sobie przerwę.

Cenne są tu historie dzieł sztuki, przyjemne poczucie humoru, na początku, kiedy bohater jeszcze jest człowiekiem. Bo potem, gdy staje się trochę jakby niezniszczalny, uśmiech nieco tężeje na twarzy. Przygoda przygodą, ale poszarpana łydka potrzebuje czasu i opieki. I tego mi zabrakło. Oraz Indiany Jonesa, bardzo.

Ciekawa powieść przygodowa o poszukiwaniu tajemniczego skarbu.

Ciekawa powieść przygodowa o poszukiwaniu tajemniczego skarbu.

Video

Video