Krwawa wyliczanka

Okładka książki Krwawa wyliczanka
Tony Parsons Wydawnictwo: Albatros Cykl: Max Wolfe (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Max Wolfe (tom 1)
The Murder Bag
Albatros
2016-04-01
2016-04-01
Łukasz Praski
Łukasz Praski

Pierwsze moje spotkanie z twórczością Tony'ego Parsonsa i od razu pozytywne zaskoczenie. Niby temat oklepany - opowieść o zemście po latach - ale autor pisze w taki sposób że kartki przewracają się same. Jak na brytyjski kryminał to zbyt często przewija się wątek obyczajowy, a dokładnie prywatne życie detektywa Wolfe'a (strasznie to "skandynawskie"), ale nie jest to zbyt nachalne i da się to przełknąć. Sam detektyw Wolfe zbyt często daje się postrzelić, dźgać nożem tudzież być bitym, co powoduje jego dość częste wizyty w charakterze pacjenta szpitali, ale... Może to jego karma? Wątek kryminalny ciekawy, nie jest rozwleczony, śledztwo postępuje bardzo wiarygodnie. Autor momentami myli czytelnika, ale nie zawsze mu się to udaje. Mocne zakończenie. Ogólnie książka bardzo fajna, idealna na czas urlopowego wypoczynku.

"Krwawa wyliczanka" kolejny thriller owiany tajemnicą, grozą i zagadką. Historia ciekawa, lecz nie wciągająca. Zawiera, jak w każdej książce z tego gatunku: winnego, detektywa i poszkodowanych. Nic nowego, nic nadzwyczajnego.

Generalnie książka przyjemna i wciągająca, niestety dużym minusem jest to, że autor od samego początku wyjaśnia sprawę, przez co zakończenie staje się oczywiste, a łączenie wątków nie jest tak zaskakującym elementem, a szkoda.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry kryminał, wciąga od pierwszych stron. Ciekawa fabuła do tego nietuzinkowa postać głównego bohatera. Polecam!

Kiedy widzę serię kryminalną z policjantem na czele, jaram się niczym pochodnia. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze krew w tytule, zachwytów nie ma końca. Niestety mimo moich najszczerszych chęci nie wyszło do końca tak, jak na to liczyłam. A wystarczyło doczytać, że Krwawa wyliczanka to połączenie obyczajówki z kryminałem. Może wtedy moje oczekiwania nie byłyby tak wygórowane.
Siedmiu bogatych uczniów elitarnej szkoły zostaje przyjaciółmi. Mija dwadzieścia lat i nagle po kolei, wszyscy giną w okrutny sposób. Detektyw Mark Wolf wpada na trop zbrodni mimo iż jest nowy w londyńskim wydziale zabójstw. Im więcej ofiar ma zabójca na koncie, tym bardziej czuje się bezkarny. Czy uda się go dopaść w odpowiednim momencie?
Opis brzmiał świetnie. Jak się z nim zaznajomiłam, nie sądziłam, że to może się nie udać. Postać Maxa była fajnie napisana. Samotny ojciec wychowujący córkę - dawno nie spotkałam się z tym motywem. Relację między nimi fajnie się obserwowało. Tego, czego mi zabrakło w historii to dojechania jej na maksa. Ode mnie 5/10. Mam nadzieję, że dwie kolejne części mnie nie zawiodą.

Moje pierwsze spotkanie z autorem. Uważam je za bardzo udane . Już na samym początku serwuje nam mocne wejście. Poznajemy historie mrocznej przyjaźni i zemsty po latach. Giną kolejne osoby, ale czy są niewinne ?
Całość polecam, jest napisana w ciekawy sposób. Oprocz tego , poznajemy trochę głównego bohatera , jego życie i historie . Zabieram się za czesc druga. Polecam

Książkę czyta się szybko. Lekka lektura za sprawą ciekawej i intrygującej fabuły, która kręci się wokół motywu zemsty za grzech przeszłości.
Główny bohater - daleko mu do dość często powtarzającego się schematu samotnego, zapijaczonego i zgorzkniałego gliny, który wini świat za wszystkie niepowodzenia. Jest charyzmatyczny i autentyczny, po prostu da się go lubić.

Mocne 7 za dobre pióra autora.

Mocne 7 za dobre pióra autora.

6,5-7

6,5-7

Książka dobra. Historia intrygująca, wciągająca. Jednak duży minus za to, że autor na pierwszych stronach książki poniekąd wyjaśnił co jest sednem lektury. Przez co nie czytało się już książki z takim zainteresowaniem i pożądaniem. Gdyby to wprowadzenie przekształcić w wyjaśnienie na końcu książki byłoby ciekawiej odkrywać tą intrygę i tajemnicę.

"Ból to tylko opuszczająca ciało słabość."

"Ból to tylko opuszczająca...