Ostatnia mila

Patronat LC
David Baldacci Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Amos Decker (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
The Last Mile
Data 1. wydania:
2016-11-03
Anna Rojkowska, Beata Hrycak
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo oskarżenie szantaż wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
The Last Mile
Amos Decker (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Rojkowska, Beata Hrycak
Ślady zbrodni

Oficjalne recenzje i

Młodzi, gniewni i nietykalni

[ 4 ] Link do recenzji

Bardzo lubię książki Davida Baldacci a to kolejna dobra pozycja na jego liście.

Baldacci nie daje czytelnikowi czasu na nudę. Dobrze skonstruowana akcja sprawia, że czytelnik nie ma kiedy się nudzić :-)

Lekkie pióro tworzy spójną choć sama fabuła bywa zawiła i zgrabnie wplecione wątki obyczajowe samych głównych bohaterów.

Czyta się z wielką przyjemnością i z...

Pomijając lansowaną długo dość karkołomna tezę, że najlepszym uchronieniem potomka przed zemstą byłych wspólników zbrodni było wrobienie go we własne morderstwo, po którym 20 lat czekał w więzieniu na wykonanie kary smierci, przekształconą w końcowych fragmentach w wypełnienie w ten sposób zemsty na będącym rzeczywistym ojcem tego potomka gwałcicielu ukochanej żony, z...

W końcu wróciłem do Amosa. Jakże podobała mi się pierwsza część, jakże nadal podoba mi się kolejna!
Pan Baldacci ma to coś! Wykreował nie tylko świetnego bohatera, ale też niezwykle ciekawą historię. Uwielbiam, gdy w powieściach pojawia się motyw więzienia. Poza tym zagadka wciąga do tego stopnia, że nie umiałem się oderwać.
To raptem drugi tom cyklu, ale już wiem, że...

W książkach Baldacci`ego, urzekły mnie dogłębne analizy charakterów i motywacji postępowań bohaterów. Akcja jak zwykle wciągająca i zakończenie nieprzewidywalne. Czyta się świetnie.

Muszę przyznać, że przywiązałam się do Amosa Deckera. Uwielbiam jego osobowość oraz próby zmienienia swojego życia. "Ostatnia Mila" utrzymuje poziom pierwszej części pod praktycznie każdym względem. Lekko i szybko się czyta, sama sprawa również świetnie przedstawiona. Zmienia się też grono bohaterów, co zaliczam na duży plus. Cieszę się, że postać Melvina Marsa nie tylko...

Gorsza moim zdaniem niż tom 1 przygód detektywa Deckera. Autor wybronił się moim zdaniem postacią Melvina Marsa. Zobaczymy jak poradzi sobie pan Baldacci w części 3.

Książka bardzo ciekawa. Podtrzymuje w napięciu i jak dla mnie jest wyśmienitym kryminałem. Jest to moja pierwsza książka Davida Baldacciego. Muszę powiedzieć, że polubiłem go. Na pewno przeczytam jego kolejną książkę, która właśnie leży na półce już gotowa, pod tytułem: "Dowód prawdy".

Historia dotyczy pewnego ciemnoskórego mężczyzny, który siedzi w więzieniu za rzekome...

Jestem zauroczony i autorem, i samą książką. Baldacci zdecydowanie trzyma poziom. Po raz kolejny intryguje i nie pozwala ani na moment oderwać się od czytania! Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko napisać, że „Ostatnia mila” to naprawdę dobra książka, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Druga książka z Amosem Deckerem detektywem posiadającym ponadprzeciętne umiejętności trzyma wysoki poziom pierwszego tomu.

Czytało się świetnie. Druga część serii nie zawiodła mnie. Wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie i na wyjaśnienie wydarzeń trzeba czekać do samego końca. Byle tak dalej.

Dyskusje

• 2017