Ostatnia mila

Okładka książki Ostatnia mila David Baldacci Patronat LC
Okładka książki Ostatnia mila
David Baldacci Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Amos Decker (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-01-18
Data 1. wydania:
2016-11-03
Anna Rojkowska, Beata Hrycak
kryminał literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo oskarżenie szantaż wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Młodzi, gniewni i nietykalni

Link do recenzji

500 270 59

Pierwsza część cyklu bardzo mi się podobała, tymczasem drugi tom po prostu zawodzi. Wszystkie pomysły na rozwikłanie sprawy są trafne od razu, dialogi nieprzeciętnie sztuczne, przez co książka wydaje się być wręcz groteskowa. Pomijam już fakt, że na okładce jest wstawka dotycząca fabuły, która pojawia się ok. połowy akcji - tak więc spojler zaliczony. Nijak nie można tej pozycji obronić.

Znakomita historia. Wciągająca i to bardzo, a szczególne umiejętności głównego bohatera dodają jeszcze smaczku tej opowieści. Znakomita

Na półkach: , , , ,

Polecam cały cykl - bardzo mi się podobał;
Z mało znaczącego zdarzenia (czy też jednego z wielu podobnych) Amos odkrywa aferę na skalę kraju (no, może trochę przesadziłam - stanu... :) )

Polecam cały cykl - bardzo mi się podobał;

Amos Decker zostaje współpracownikiem FBI. Zespół , w którym pracuje został utworzony w celu rozpoznania starych spraw. Jako pierwszą Amos proponuje sprawę Melvina Marsa. Usłyszał o niej w radiu. Mars został skazany za zabójstwo rodziców , choć cały czas utrzymuje że jest niewinny. Tuż przed wykonaniem wyroku śmierci, inny więzień, również skazany na śmierć, przyznaje się do zabójstwa małżeństwa Mars. Decker w tej sprawie widzi wiele podobieństw do własnej historii. Przyznanie się do winy wydaje się być mało wiarygodne, ale Melvina Mars opuszcza więzienie. Zespół rozpracowuje sprawę szukając prawdziwego sprawcy i motywów zbrodni. Sprawy się komplikują, giną świadkowie, dochodzi do porwania współpracownicy Deckera.

Świetnie skonstruowana intryga. Książkę wręcz się pochłania. Historia wciąga od pierwszych stron. Uwielbiam Amosa. Jedyny malutki minus to jakim cudem 2 razy wchodzą mu do pokoju w nocy?

Bardzo lubię książki Davida Baldacci a to kolejna dobra pozycja na jego liście.

Baldacci nie daje czytelnikowi czasu na nudę. Dobrze skonstruowana akcja sprawia, że czytelnik nie ma kiedy się nudzić :-)

Lekkie pióro tworzy spójną choć sama fabuła bywa zawiła i zgrabnie wplecione wątki obyczajowe samych głównych bohaterów.

Czyta się z wielką przyjemnością i z przyjemnością zacznę czytać dalsze losy Amos'a Decker'a

Bardzo lubię książki Davida Baldacci a to kolejna dobra pozycja na jego liście.

Czyta się z wielką przyjemnością i z...

Pomijając lansowaną długo dość karkołomna tezę, że najlepszym uchronieniem potomka przed zemstą byłych wspólników zbrodni było wrobienie go we własne morderstwo, po którym 20 lat czekał w więzieniu na wykonanie kary smierci, przekształconą w końcowych fragmentach w wypełnienie w ten sposób zemsty na będącym rzeczywistym ojcem tego potomka gwałcicielu ukochanej żony, z opcją jego uchronienia od śmierci tuż przed (kiedykolwiek to będzie) ostatecznym czasem wykonania wyroku - poza tym wartka akcja, sploty i meandry zdarzeń interesujące i zaskakujące, warte godzin przy lekturze. No, jeszcze trochę trudno zdążyć za luźno, czasem swobodnie oderwaną od rzeczywistości ale bezbłędnie biegnącą odkrywczą myślą bohatera; być może pomocne mu w takim toku dedukcji są "nieziemskie" cechy jego nowej osobowości. Na marginesie - mam wrażenie, że z dwóch głównych bohaterów powieści Baldacciego ten tu, Amos, rozwiązuje problemy bardziej metafizycznie , John Puller zaś bardziej realistycznie. Oczywiście obaj zmagają się całkiem fizycznie że zbrodnią w najwyższym kalibrze

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja!!!

Rewelacja!!!

W końcu wróciłem do Amosa. Jakże podobała mi się pierwsza część, jakże nadal podoba mi się kolejna!
Pan Baldacci ma to coś! Wykreował nie tylko świetnego bohatera, ale też niezwykle ciekawą historię. Uwielbiam, gdy w powieściach pojawia się motyw więzienia. Poza tym zagadka wciąga do tego stopnia, że nie umiałem się oderwać.
To raptem drugi tom cyklu, ale już wiem, że jestem wielkim fanem serii i nie mogę się doczekać kolejnych części. „Ostatnia mila” nie będzie ostatnią przygodą z autorem :-) Panie Baldacci, tak trzymać!

To raptem drugi tom cyklu, ale już wiem, że...

W książkach Baldacci`ego, urzekły mnie dogłębne analizy charakterów i motywacji postępowań bohaterów. Akcja jak zwykle wciągająca i zakończenie nieprzewidywalne. Czyta się świetnie.