Polska 2.0

political fiction inglot wizja polska
fantastyka, fantasy, science fiction
political fiction inglot wizja polska
Inne

Wizja alternatywnej przyszłości Polski w dwóch wersjach.

Pierwsza – optymistyczna (?) – to utopia, w której narastający pęd ku samozagładzie po spirali populizmu zostanie raptownie zatrzymany przez... zamach stanu i „oświeconą dyktaturę” niejakiego Sidorskiego. Łatwo w nim rozszyfrować realnego polityka z długim i burzliwym stażem w życiu publicznym. Zmartwię autora, że...

Przeczytane. Ba! Pochłonięte jednym tchem. Warto się zapoznać z tą pozycją.

Bardzo polecam! Bardzo ciekawa i wciągająca pozycja.

Fantastyka, ale mocno zakorzeniona w dzisiejszym stanie naszej polityki. Daje do myślenia o aktualnym stanie naszego państwa i dokąd zmierzamy. Opisy dwóch różnych wizji, jak mogą potoczyć się nasze losy w moim odczuciu niezwykle ciekawe i wciągające.

Jacek Inglot w swoim dziele prezentuje dwie wizje Polski - Polski, jako pan-jagiellońskiego mocarstwa rodem z geopolitycznych analiz Jacka Bartosiaka i Polski, jako kraju upadłego, wracającego po latach względnego sukcesu do roli "chorego człowieka Europy". Obie wizje są wciągające, a pod fantastyczną, fikcyjną powłoką kryje się znakomita diagnoza stanu polskiego...

Lekko przerażająca ale z tego powodu bardzo wciągająca wizja przyszłości naszego narodu. Dla fanów political thrillerów i historii alternatywnych to pozycja może nie obowiązkowa, ale na pewno bardzo wartościowa.
Polecam bardzo mocno.

Zabawa w historię alternatywną bywa złudna. Wymaga bowiem od pisarza sprawnego lawirowania na cienkiej linii między historyzmem, a wróżbiarstwem, doskonałej znajomości przeszłości, a jednocześnie zwinnego poruszania się w świecie futurologii. Łakomym kąskiem dla pisarzy gatunku bez dwóch zdań jest burzliwa historia naszej ukochanej Rzeczpospolitej. I tak powstały wizje...

2016

Najbardziej zaciekawiła mnie i spodobała mi się pierwsza część, bardziej realistyczna i zaskakująca. Druga to bardziej sci-fi, której fanem nie jestem. Warto poczytać i uświadomić sobie niektóre prawdy o naszym narodzie. Dla każdego Polaka - szczególnie część pierwsza.

Bardzo ciekawe i lekko przerażające podejście do naszego kraju. Książka daje do myślenia i zmusza do spojrzenia dalej w przyszłość niż następny tydzień ;) Język łatwy, przyjemny i momentami zabawny pomimo, że autor przedstawił mało radosny widok na przyszłość. Trzeźwiąca książka na dzisiejsze czasy. Polecam!

Genialna. Zarówno 1 jak i 2 opowieść. Wiedzie nas od czasu 1989, po teraźniejszość i przyszłość. To o czym wielu Polaków myśli.
Bardzo dobra diagnoza dlaczego / co moze się stać i dlaczego tak się stało.

Dyskusje

• Fantastyka