Czas Żniw

Patronat LC
Samantha Shannon Cykl: Czas Żniw (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 520 str.
The Bone Season

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zaświaty i totalitaryzm

104 Link do recenzji

Czyta się fatalnie, masa błędów i nie ścisłości. Nie wiem kto zawinił czy tłumacz czy pisarz ale to nie powinno się wydarzyć. Jestem tym bardziej rozczarowana że książka ma tak dobre recenzje. Skończyłam z czystego masochizmu, autorki będę unikać jak ognia.

Super książka

Dobre książki nie szukają czytelnika, to czytelnik je znajduje.

Od czasów kiedy sięgnęłam po "Dwór cierni i róż", nie miałam w rękach tak gęstej historii.
Pierwsze 43 strony mogą wydawać się ciężkie, to będzie jak bieg przez gęste zarośla ,żeby w końcu znaleźć się na polanie i móc wziąć głęboki oddech w płuca. Dokładnie tak bym to opisała.
Tutaj na samym...

Porażka, tym bardziej zaskakująca, że druga część którą przeczytałam najpierw, podobała mi się. Jednak po kolejne już nie sięgnę.

Do stylu pisania Samanthy Shannon trzeba się przyzwyczaić — ma specyficzny styl pisania, który przynajmniej mnie na początku zawsze usypia, nieważne czy jest to „Czas Żniw” czy „Zakon Drzewa Pomarańczy”.
W tej książce mamy przestawiony Londyn w roku 2059. Miasto jest Cytadelą, w której jasnowidze są prześladowani. Główna bohaterka, Paige Mahoney, działa w organizacji...

Całkiem fajna książka. Wykreowany świat jest całkiem oryginalny, chociaż są nawiązania do mniej lub bardziej powszechnych mitów i wierzeń. Akcja jest dość wartka przez co całkiem przyjemnie się czyta ten utwór. Czasami brakowało mi logicznosci fabuły i postaci, ale i tak z pewnością sięgnę po kolejne części.

Ta książka to jedno, wielkie grafomańskie dzieło. Nie rozumiem , jak wydawnictwo mogło wypuścić coś takiego i nie jestem pewna, czy to wina tłumacza, czy po prostu Shannon jest jeszcze zbyt mało oczytana, by pisać. Nie dobrnęłam do końca, bo po prostu nie dałam rady z łapaniem się za głowę przy każdym, kolejnym błędzie. Przykładowo, cytuję: ,,Miałam jeszcze dwie minuty,...

Niedaleka przyszłość w realnym świecie z fantastyczną fabułą.
Zaskakująca, ciekawa i wciągająca treść.
Bardzo fajnie skonstruowany świat. Oryginalny pomysł.

Długo się zabierałam za tę książkę. Właściwie nie wiedziałam, czego się po niej spodziewać, lecz jakby na to nie parzeć całkiem przypadła mi do gustu.
Opiwiada historię 19-letniej Paige, która obraca się w towarzystwie przestępców, gdyż sama należy do gangu. Warto też wiedzieć, że na ulicach Londynu można znaleźć jasnowidzów, którzy są tępieni przez władzę.
Muszę...

Sporo się nasłuchałam o tej powieści, jaka ona jet oryginalna i odświeżająca dla dystopii. Z czym do końca nie mogę się zgodzić. Tak, mamy tutaj kompletnie nowy świat, z nowymi zasadami i nowym rodzajem magii. Ale mimo to autorka posługuje się dobrze już nam znanymi schematami. Mimo wszystko jest to jedna z lepszych historii z dystopii, jestem bardzo ciekawa jak potoczy się...

Dyskusje

5 138