Jesienna miłość

Okładka książki Jesienna miłość
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wszystkie kolory miłości
A walk to remember
Albatros
2016-02-04
2016-02-04
Andrzej Szulc
jesienna miłość Sparks wszystkie kolory miłości

zakończenie powinno być lepsze moim zdaniem ,że dziewczyna nie umiera tylko zrobiłbym że oni są razem i pojawia się u nich dziecko .#jesiennamiłość

Wzruszająca opowieść o miłości. Takiej prawdziwej. Której rzadko szukać w tych czasach.

Nie wiem jakim cudem, ale książka mi się naprawdę bardzo podobała. Nie spodziewałam się wątku religijnego i początkowo myślałam, że będzie irytujący. To po prostu nie moja bajka. Ale książkę czytało mi się bardzo miło i szybko. Jest krótka więc nie można się spodziewać rozbudowanych wątków czy skomplikowanych postaci. Jako przyjemna lektura na zimowy wieczór jest idealna.

Piękna choć smutna historia, zdecydowanie dedykowana młodym czytelnikom chociaż dla całej reszty jest po prostu przyjemna. Dość abstrakcyjna jest dla mnie główna bohaterka, młoda dziewczyna ciągle i wszędzie nosząca że sobą biblię. Niemniej nigdy nie znałam żadnej córki pastora, zatem nie bardzo mogę oceniać takie zachowanie. Polecam

Dostałam ją w prezencie i ogromnie się cieszę, że mogłam ponownie zagłębić się w historię Landona i Jamie. Książka tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w jedną noc. Jest poruszająca i bardzo romantyczna. Polecam ją przede wszystkim tym, którzy oglądali film, bo różni się od ekranizacji.

"Potraktowałem ją podle i wygarnąłem prosto w twarz naprawdę przykre rzeczy, lecz ona i tak potrafiła znaleźć jakiś powód, żeby mi podziękować. Taka po prostu była i chyba za to ją nienawidziłem. A może raczej nienawidziłem samego siebie."
Ta historia - to bomba uczuciowa. Radość, niedowierzanie, strach, smutek, miłość i ból momentami okraszone humorem. Na każde z tych...

Ku memu zaskoczeniu - pomimo religijnego tła i nastoletnich bohaterów - daje tej opowieści maksymalną ilość gwiazdek. W zasadzie nie ma w niej żadnego zbędnego zdania! Niemal każde słowo jest właściwe, każda fraza jest akuratna. Wbrew wielu opiniom sądzę, że nie jest to lekka i odprężająca książka, bo przecież nie można odprężyć się w czasie płakania. Gdyby nie biblijność...

Absolutnie ukochana historia. Wzrusza do łez, uczy i wzbogaca duszę każdego czytelnika.

"Jesienna miłość" to druga przeczytana przeze mnie książka Nicholasa Sparksa i niestety tym razem się zawiodłam.
Książka traktuje o historii znajomości Jamie i Landona - nastolatków z liceum w Karolinie Północnej - która wkrótce przeradza się w wielkie uczucie. Niestety podczas czytania nie czułam emocji i więzi między bohaterami. Byli dla mnie nijacy, pozbawieni wyrazu....

Przed przeczytaniem miałem wrażenie że ta książka będzie typową opowieścią z wattpada, byłem też bardzo wrogo nastawiony przez duży wątek religijny jednak po przeczytaniu muszę przyznać że książka mi się podobała. Nie wrócę do niej jeszcze raz lecz zostanie na jakiś czas w moim sercu i będę ją polecać.

16 377
    5 400