Zanim umrę

2016-06-02
Monika Gajdzińska
Monika Gajdzińska śmierć rak choroba nowotworowa

Każdy musi umrzeć.
Szesnastoletnia Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni.
Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią.
Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin - tego wieczora.

Mam dość mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji....Temat trudny, przejmujący. Natomiast tutaj jakoś dziwnie przedstawiony. Ogólnie książka można określić mianem dziwna. Zbuntowana nastolatka, która ma listę rzeczy do które chciałaby wykonać przed śmiercią. Pomag a jej przyjaciółka która jest totalnie irytująca. Rodzice... Cóż, brakowało mi odczuć rodziców. Współczułam...

Jest to naprawdę bardzo dobra pozycja, cóż dosyć specyficzna i na swój sposób mroczna. Jednakże ten mrok przyciąga nas jak ćmy do światła. Śmierć nigdy nie jest łatwym tematem w obyciu i ta książka ukazuje to w doskonały sposób oraz wiele innych rzeczy.

Bardzo dobra i wzruszająca książka. O książce dowiedziałam się oglądając film który powstał na jej podstawie. Bardzo łatwa w odbiorze ze względu na prosty język, przekazuje piękne emocje. Autorka w świetny sposób przekazała ból postaci. Świetna książka na którą warto poświęcić chwilę.

Strasznie ciężko się ją czyta

Cóż... Przepełniona bólem i przemijaniem książka.
Myślę że warto wylać czasem na siebie taki kubeł zimnej wody... Może zaczniemy bardziej doceniać nasze życie.
Główna bohaterka irytowała, ale myślę że w obliczu śmierci nikt nie chce być samotny. Jej zachowanie jest całkowicie wytłumaczalne.

Bardzo podoba mi sie styl pisania autora. To jakie wymyśla porównania i jakie...

Ciekawa książka i polecam, ale główna bohaterka i jej przyjaciółka bardzo mnie irytowały.

Beznadzieja

książka po jakimś czasie robi się nudna

Smutna i gorzka opowieść o dziewczynie umierającej na białaczkę. Tessa chciałaby cieszyć się życiem, jak jej rówieśnicy, lecz choroba nie daje o sobie zapomnieć. Jest złośliwa, pełna buntu i momentami egoistyczna. Tworzy listę rzeczy, które chciałaby zrobić przed śmiercią. Niespodziewanie zakochuje się w chłopaku z sąsiedztwa, a bliscy pomagają dziewczynie i są dla niej...

Dyskusje

3 308