Dusza cesarza

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Elantris (tom 1.5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Emperor's Soul
Elantris (tom 1.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Brandon Sanderson Elantris Dusza cesarza

Książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że co się da rozwlec, autor rozwlecze. Jak opowiadanie na 15 stron napisać w 140 -> to tylko do autora, jest w tym mistrzem.
Historia dla mnie średnio ciekawa, nie odnajduję się w pomysłach Sandersona, ale powiedzmy, że jakby faktycznie wyrzucić wszystkie powtórzenia (czyli wszyscy bohaterowie robią wszystko to samo w całkiem ten sam...

To w zasadzie rozbudowane opowiadanie. Jedna historia, jeden wątek. Ale opowiedziana świetnie, z klimatem, z napięciem, z oryginalnością. W zasadzie nie ma żadnych braków i jako opowiadanie fantasy może stanowić wzorzec.

Jest ciekawie skonstruowany świat, wyjątkowy i przekonujący system magii. Jest fajna główna bohaterka, nie gorsze postacie drugoplanowe. Każda z nich ma...

Krótkie opowiadanie, całkiem ciekawe. Dosyć wątpliwy pomysł umiejscowienia go w układzie SEL.

Przyznaję bez bicia, że wybrałam tę książkę tylko ze względu na przepiękną okładkę. Zdecydowanie za mało akcji, dopiero końcowe rozdziały mnie wciągnęły. Shai w sumie w porządku, ale wolałabym mieć więcej czasu na głębsze zapoznanie się z bohaterką. Zaintrygował mnie Pieczętujący Krwią, był bardzo niepokojącą i tajemniczą postacią. W książce padało dużo terminów, w których...

Jak na opowiadanie, historia Shai i jej pracy dla cesarza jest na najwyższym poziomie. Shai i Gaotona wciągnęli mnie w wir opowieści i nie chcieli wypuścić aż do końca.

Jedyne czego nie bardzo rozumiem to włączenie tej historii do cyklu Elantris. Niby są nawiązania, wzmianki o państwach czy aonach, ale dla mnie to za mało by jakkolwiek wiązać to ze światem Raodena i Sarene.

Nie rozumiem zachwytów nad tym opowiadaniem. Nic mi nie podeszło a twórczość Pana Sandersona bardzo lubię.

Mówiąc krótko wspaniała książka ciekawa i dużo się działo jak na 100 stron. Nie żałuję wypożyczenia jej z biblioteki :)

Opowiadanie króciutkie, ale wchodzi fajnie. Mimo, że należy do cyklu "Elantaris" praktycznie nie ma prawie nic z nim wspólnego.
NIE KUPUJCIE TEGO WYDANIA. To jak i inne opowiadania Sandersona znajdziecie w "Bezkresie Magii"

To pierwsza książka Sandersona, którą przeczytałem. Koncepcja niezwykła. Wizja świata i człowieka składających się z trzech sfer (ciała, psyche i ducha) to koncept, który trafia do mnie i jest nośnym elementem nie tylko dla fabuły książki, ale również dla przekazu wartości i idei, których, jak myślę, Sanderson jest pełen.
Pozycja naprawdę godna polecenia na początek...

Świetna historia, genialny system magiczny oraz świetnie wykreowani bohaterowie w zaledwie 105str? Tak, to musiał być Sanderson.

Po lekturze "Idealny stan" zacząłem wierzyć że ten autor potrafi pisać krótsze książki, a "Dusza cesarza" tylko mnie w tym przekonaniu utrwala. Polecam każdemu!

Dyskusje

1 428