Piąta pora roku

Nominacja w plebiscycie 2016
Nora K. Jemisin Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Pęknięta Ziemia (tom 1) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
The Fifth Season
Jakub Małecki
Imaginatio [SQN]
Hugo 2016
Inne

W mojej czytelniczej przygodzie ta książka jest pozycją dość oryginalną. Po pierwsze - fabuła. Ciekawa historia, bardzo fajnie wykreowany świat, w miarę w porządku bohaterowie (aczkolwiek nie do końca odpowiadał mi wątek miłosny, ciekawym zagraniem było zbudowanie trójkąta miłosnego, ale zabrakło mi w nim dopracowania, może jakiegoś rozbudowania, albo innego nazywania...

Świetny pomysł, fantastycznie wymyślony świat. Pojawia się wątek biseksualny i trójkąt, moim zdaniem przejaskrawiony i zupełnie niepotrzebny, trochę książkę psuję i nie mogę dać wysokiej oceny.

Genialna książka, już nie mogę się doczekać aż sięgnę po kontynuację.

Jeżeli wątki bohaterów są lipne, to nic nie jest wstanie całości uratować.

Przeczytałam trzy rozdziały i podjęłam decyzję, że dalej nie ma sensu się męczyć.
Być może to po prostu nie moja estetyka.
Już sama perspektywa narracji jest szczególna, dwie bohaterki mają dość jeszcze standardową trzecią osobę w czasie teraźniejszym, natomiast jedna z nich - drugą ("myślisz", "mówisz"), co jest dla mnie całkowitą nowością i widzę wprawdzie zamysł...

Książka zasłużenie dostała te nagrody, które dostała - świeży pomysł i bardzo fajnie prowadzona narracja. Bardzo fajny, oryginalny świat zaludniony przez postacie, o których przyjemnie się czyta. Drugi tom już kupiony, bardzo jestem ciekaw co będzie dalej :).

Dwa słowa:
fascynująca
męcząca.
Te dwa odczucia musiałam pogodzić ze sobą, brnąc przez stronnice książki.
Początek jest jak najbardziej ciekawy - to, jak narrator zwraca się do czytelnika, to, jak ukazuje nam przedziwne miasto, tajemnicze postaci, wielką, ważną chwilę.
Potem niestety jest pod górkę. Może to tylko moje wrażenie, gdyż nieczęsto czytam tak intensywne fantasy,...

Nie wiem co właściwie myśleć o tej książce. Nie czytało się jej źle, ale nie mogę powiedzieć, żebym ją polubiła. Niby wszystko tu jest: ciekawy pomysł, intrygująca bohaterka, złożona akcja... a mimo to mam wrażenie, że czegoś brakuje. Może to dlatego, że generalnie nie lubię postapo?

Autorka miała dobre intencje, przekazując dużo "lewicowego" światopoglądu - w kwestii...

Bardzo ciekawy pomysł, ale kiepsko zrealizowany. Wyjątkowo irytujący sposób narracji.

nie dałem rady przeczytać więcej niż 30 stron, z tych 30 do których się zmusiłem nie zrozumiałem niczego

Dyskusje

2 467