Amber

Okładka książki Amber Gail McHugh Patronat LC
Okładka książki Amber
Gail McHugh Wydawnictwo: Akurat Cykl: Torn Hearts (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Joanna Grabarek

Oficjalne recenzje i

(Nie)grzeczna dziewczyna

907 21 25

Często słyszałam, czytałam, że "Amber" jest dla wielu osób najgorszą książką, jaką przeczytali. Dlatego sięgnęłam po tę pozycję, lubię wyzwania. Nie jest to arcydzieło, ale zawiera trochę prawdy o życiu i jest naprawdę dobrze przetłumaczone. Zawsze czytam nieco oryginału i porównuję. Do tego analizuję posłowie. Autorka dziękuje Bogu oraz swoim dzieciom. Ma do tego prawo, L.A. Casey robi to samo, a to już pisarka naprawdę porno-książek. McHugh twierdzi, że Amber jest powieścią autobiograficzną. 90% jest prawdziwe, 10% fikcyjne. Moim zdaniem jest odwrotnie. 90% fikcji, 10% prawdy. I teraz trzeba się zastanowić, czego ten ułamek prawdy dotyczy. Narkotyków, zbrodni, trójkąta? Raczej się nie dowiemy, bo kolejne części jednak wbrew obietnicom nie powstały. Szkoda. Ta książka mnie poruszyła. Mimo tego, że jest nierówna, często naiwna, jeszcze częściej denerwująca. A mimo tego dalej czytałam, przelatując kawałki nie do przebrnięcia w wersji elektronicznej jednym ruchem palca. Nie znam kategorii, do której mogłabym ją zaliczyć. Nie jest to erotyk, ani dark romance, raczej nietypowy obyczaj. I przejdę do sedna, najwyraźniej te dziesięć procent prawdy to trójkąt. Faktycznie się zgadza. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale tu widać odbicie prawdziwych przeżyć. Każdy rodzaj literatury oceniam w jej kategoriach. Według autorki to autobiografia i tak ją traktuję. Ktoś jest zgorszony? Zapraszam na Kompleks Portnoya, Zwrotnik Raka, Koziorożca, Gorzkie gody. O ile te są dziesiątkami, to tej pisarce kompletnie subiektywnie daję połowę tego. Ponieważ się postarała, bo pokazała nam kawałek siebie. Pomijając warsztat i styl, które są mizerne, 10 % prawdy mi wystarczy.

Baaardzo słaba! Główna bohaterka irytująca do granic możliwości ale chyba nie to było najgorsze... Najbardziej dobijający jest absurd ukazania relacji międzyludzkich. Rzeczywiści ludzie w rzeczywistym świecie tak się nie zachowują. Nie tak to działa. Bohater już po drugim spotkaniu z dziewczyną wie, że "ona jest inna niż reszta dziewczyn i cały świat przestaje istnieć" a on jak zwykle rozpada się wewnętrznie na milion kawałków:-) Akcja zamyka się w 4 miesiącach a tutaj są rzucane teksty jakby bohaterowie byli w małżeństwie z 50 letnim stażem. Gloryfikacja Amber która odarta jest z jakichkolwiek wad i wszystko robi najlepiej, jest najpiękniejsza i w ogóle "ę" i "ą"... masakra! To wszystko jest jakieś niedopracowane, nieprzemyślane i toksyczne... I absurdalnie tylko sceny łóżkowe można czytać bez irytacji, bo fabularnie i emocjonalnie to niekończąca się tragedia.

Zakończenie to istna katastrofa... Niby zakończenie, ale moim zdaniem zostawia nas w pół drogi. Co było później? Czekam na ciąg dalszy, który z wiadomych przyczyn i tak będzie bez sensu....

Przyjemna książka. Chwilami główna bohaterka jest bardzo irytująca ale warto trochę się pomęczyć żeby przeczytać zakończenie. Zaskakuje.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki ale chciałabym przeczytać kontynuację.

Książka skupia się na rozterkach miłosnych studentki Amber do dwóch przystojnych przyjaciół (Brock'a i Ryder'a) podobnych do siebie a za razem różnych (na szczęście nie jest to jedna z książek pt.: jak rozgrzeszyć bohatera ze zdrady partnera przy czym by wyglądało to dobrze z tego zdradzanego zróbmy potwora). Jest tu też nieco wątku sensacyjnego i bohaterzy którzy dają się polubić.
Zakończenie pozostawia nas w zawieszeniu.
Mam nadzieję, że autorce uda się kiedyś napisać drugi tom i dowiem się którego z bohaterów wybrała Amber a który z nich zginął.

Jedna gwiazdka za to ,że ją dokończyłam,nie wiem za co ma tak dużo pozytywnych opini🤔Nie polecam,Autorce coś nie poszło,może i dlatego jej nie ukończyła.

Wciągająca książka. Podczas czytania wcielałam się w główną bohaterkę. Jestem ciekawa co się wydarzy dalej. Kogo Amber wybrała Brocka czy Rydera. Sama mam problem kogo bym wybrała. Polecam przeczytać tą książkę

Mocna i dobra książka o miłości jednej kobiety do dwóch mężczyzn💜

Mocna i dobra książka o miłości jednej kobiety do dwóch mężczyzn💜

Powiem tylko tyle-jeżeli będziesz się kiedyś nudzić i najdzie Cię ochota na czytanie tej książki to NIE rób tego. Jest nudna, wulgarna i po prostu jest o niczym. To co czuję po przeczytaniu tej książki to już moje poprzedniczki zawarły w swoich opiniach. Totalna beznadzieja.