Amber

Okładka książki Amber Gail McHugh
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Amber
Gail McHugh Wydawnictwo: Akurat Cykl: Torn Hearts (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Torn Hearts (tom 1)
Amber to Ashes
Akurat
2016-02-03
2016-02-03
2015-06-09
Joanna Grabarek

(Nie)grzeczna dziewczyna

Powieść przedstawia typowy schemat - ona jedna i ich dwóch. Amber jest dziewczyną po przejściach, która po raz kolejny zaczyna życie na nowo. Brock i Ryder nie są wcale grzecznymi chłopcami. Można powiedzieć, że balansują na krawędzi życia i śmierci. I obaj kochają dziewczynę nad życie. A ona nie potrafi wybrać. Wkrótce chłopaki robią coś, co prowadzi do tragedii.

Książka skupia się niemal wyłącznie na erotycznych wątkach. Wszystko inne jest tłem. Nie powiem, czytało się ją bardzo dobrze ale mimo wszystko pozostawia pewien niesmak. Bo wychodzi, że życie młodzieży koncentruje się na seksie, alkoholu i narkotykach.

Postacie są ciekawie nakreślone, nie nudzą. Ale nie budzą też cieplejszych uczuć. Szczerze mówiąc nie wiem czy sięgnę po kolejny tom, bo łatwo przewidzieć co się wydarzy. Podobnie jak i zakończenie pierwszego tomu.

Książka...

Czytając poprzednie dwie książki tej autorki, oczekiwałam czegoś więcej. Jednak przy tej pozycji bardzo się męczyłam. Głowna bohaterka irytująca, wyidealizowana przez pozostałych bohaterów. Nie mogłam się doczekać zakończenia czytania. Cieszę się że mam to już za sobą...

Często słyszałam, czytałam, że "Amber" jest dla wielu osób najgorszą książką, jaką przeczytali. Dlatego sięgnęłam po tę pozycję, lubię wyzwania. Nie jest to arcydzieło, ale zawiera trochę prawdy o życiu i jest naprawdę dobrze przetłumaczone. Zawsze czytam nieco oryginału i porównuję. Do tego analizuję posłowie. Autorka dziękuje Bogu oraz swoim dzieciom. Ma do tego prawo, L.A. Casey robi to samo, a to już pisarka naprawdę porno-książek. McHugh twierdzi, że Amber jest powieścią autobiograficzną. 90% jest prawdziwe, 10% fikcyjne. Moim zdaniem jest odwrotnie. 90% fikcji, 10% prawdy. I teraz trzeba się zastanowić, czego ten ułamek prawdy dotyczy. Narkotyków, zbrodni, trójkąta? Raczej się nie dowiemy, bo kolejne części jednak wbrew obietnicom nie powstały. Szkoda. Ta książka mnie poruszyła. Mimo tego, że jest nierówna, często naiwna, jeszcze częściej denerwująca. A mimo tego dalej czytałam, przelatując kawałki nie do przebrnięcia w wersji elektronicznej jednym ruchem palca. Nie znam kategorii, do której mogłabym ją zaliczyć. Nie jest to erotyk, ani dark romance, raczej nietypowy obyczaj. I przejdę do sedna, najwyraźniej te dziesięć procent prawdy to trójkąt. Faktycznie się zgadza. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale tu widać odbicie prawdziwych przeżyć. Każdy rodzaj literatury oceniam w jej kategoriach. Według autorki to autobiografia i tak ją traktuję. Ktoś jest zgorszony? Zapraszam na Kompleks Portnoya, Zwrotnik Raka, Koziorożca, Gorzkie gody. O ile te są dziesiątkami, to tej pisarce kompletnie subiektywnie daję połowę tego. Ponieważ się postarała, bo pokazała nam kawałek siebie. Pomijając warsztat i styl, które są mizerne, 10 % prawdy mi wystarczy.

Baaardzo słaba! Główna bohaterka irytująca do granic możliwości ale chyba nie to było najgorsze... Najbardziej dobijający jest absurd ukazania relacji międzyludzkich. Rzeczywiści ludzie w rzeczywistym świecie tak się nie zachowują. Nie tak to działa. Bohater już po drugim spotkaniu z dziewczyną wie, że "ona jest inna niż reszta dziewczyn i cały świat przestaje istnieć" a on jak zwykle rozpada się wewnętrznie na milion kawałków:-) Akcja zamyka się w 4 miesiącach a tutaj są rzucane teksty jakby bohaterowie byli w małżeństwie z 50 letnim stażem. Gloryfikacja Amber która odarta jest z jakichkolwiek wad i wszystko robi najlepiej, jest najpiękniejsza i w ogóle "ę" i "ą"... masakra! To wszystko jest jakieś niedopracowane, nieprzemyślane i toksyczne... I absurdalnie tylko sceny łóżkowe można czytać bez irytacji, bo fabularnie i emocjonalnie to niekończąca się tragedia.

Książka skupia się na rozterkach miłosnych studentki Amber do dwóch przystojnych przyjaciół (Brock'a i Ryder'a) podobnych do siebie a za razem różnych (na szczęście nie jest to jedna z książek pt.: jak rozgrzeszyć bohatera ze zdrady partnera przy czym by wyglądało to dobrze z tego zdradzanego zróbmy potwora). Jest tu też nieco wątku sensacyjnego i bohaterzy którzy dają się polubić.
Zakończenie pozostawia nas w zawieszeniu.
Mam nadzieję, że autorce uda się kiedyś napisać drugi tom i dowiem się którego z bohaterów wybrała Amber a który z nich zginął.

Jedna gwiazdka za to ,że ją dokończyłam,nie wiem za co ma tak dużo pozytywnych opini🤔Nie polecam,Autorce coś nie poszło,może i dlatego jej nie ukończyła.

Zakończenie to istna katastrofa... Niby zakończenie, ale moim zdaniem zostawia nas w pół drogi. Co było później? Czekam na ciąg dalszy, który z wiadomych przyczyn i tak będzie bez sensu....

Przyjemna książka. Chwilami główna bohaterka jest bardzo irytująca ale warto trochę się pomęczyć żeby przeczytać zakończenie. Zaskakuje.

Wciągająca książka. Podczas czytania wcielałam się w główną bohaterkę. Jestem ciekawa co się wydarzy dalej. Kogo Amber wybrała Brocka czy Rydera. Sama mam problem kogo bym wybrała. Polecam przeczytać tą książkę

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki ale chciałabym przeczytać kontynuację.

• 2016
  • Romans