Przypadki Callie i Kaydena

Okładka książki Przypadki Callie i Kaydena Jessica Sorensen
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Przypadki Callie i Kaydena
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: The Coincidence (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Coincidence (tom 1)
The Coincidence of Callie & Kayden
Zysk i S-ka
2015-06-08
2015-06-08
2013-06-08
Ewa Helińska
Ewa Helińska literatura amerykańska literatura kobieca New Adult miłość przypadek Przemoc
Inne

Przecietna lektura, z szablonowa fabula i banalnymi postaciami. Ksiazka miala "swoje momenty", ale to za malo na lepsza ocene. Przeczytalam dwie ksiazki serii, egzemplarze opowiadajace o losach Callie i Kaydena. Na pewno znajda sie zwolennicy ksiazki, do mnie ta historia i sposob jej opowiedzenia, nie przemowily.

Callie w swoim życiu przeszła coś co na zawsze ją zmieniło. To sprawiło, że była obiektem wyśmiewania a ona sama miała problemy z zaufaniem. Przepełniona bólem dusza, poszarpana i brudna może być zarazem tak bardzo piękna. Bo Callie taka była, bo choć w środku umierała, była miłą i wstydliwą osobą. Rzadko jednak z kim nawiązywała rozmowę. Jednak pewnej nocy, gdy Ojciec Kaydena prawie go skatował na śmierć, ona go uratowała. Kayden czuje do niej wdzięczność, jednak nie zdobył się na podziękowanie. Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie miał do tego okazję. Cztery miesiące później, Callie która poszła wcześniej na studia, ma przyjaciela, Setha. Kolejna zraniona dusza, choć bardziej żywsza od Callie. Jako jedynemu zaufała i nie sądziła że uda jej się komuś znów zaufać. Gdy okazuje się, że Callie jest na tej samej uczelni co Kayden, w jego umyśle coś się otwiera i nie zamierza zamknąć. Czuje do niej wdzięczność, ale i coś więcej. Chęć opiekowaniem się dziewczyną jest tak silna, że aż go przytłacza. Nigdy nie był z dziewczyną tak prawdziwie, każdy związek i seks traktował jako zabawę. Mało jednak osób wiedziało z czym Kayden musiał się mierzyć. Zaczyna się od niewinnego wspólnego wyjścia w ramach podziękowań a to przemieniło się w przypadki Callie i Kaydena. Coraz więcej wyjść, zbliżeń, rozmów oraz poznawania siebie nawzajem. Dla nich to coś więcej niż relacja, to nauka przeciw zwyciężania lęków i walka z pragnieniem. W sercu mi się ściskało, gdy czytałam z czym musieli główni bohaterowie się zmagać. Nikt nie powinien w życiu przeżyć takiego bólu i okrucieństwa. Ich historia poruszyła we mnie wiele emocji i naprawdę z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że książka jest warta czasu i uwagi

Książkę miałam w planach czytelniczych już od dłuższego czasu. Kurzyła się prawdę mówiąc na moim czytniku. Aż pewnego dnia poszłam do mojej miejskiej biblioteki i pierwsza książka, która rzuciła mi się w oczy była właśnie ta, więc stwierdziłam, że to znak iż należy w końcu po nią sięgnąć. I żałuję... Że tak późno to zrobiłam. Należy mi się porządny kopniak od wszystkich, którzy czytali i zachwycili się tak jak ja.
W książce poznajemy dwoje tytułowych nastolatków - Callie i Kaydena. Ona zamknięta w sobie nastolatka od dnia swoich 12 urodzin, gdy przeżyła największą tragedię dla młodej dziewczyny jaka może być, posiadająca tylko jednego przyjaciela geja, on popularny chłopak, niewychylający się, przeżywający przemoc domową ze strony swojego ojca.
Łączy ich przypadkowe spotkanie, gdy Callie reaguje podczas kłótni Kaydena z jego ojcem, gdy ten zaczyna go bić. To jest znak dla chłopaka, że ta dziewczyna jest wyjątkowa, bo jako pierwsza zareagowała.
Spotykają się znów w tym samy colleg'u poznają się bliżej i zaczyna się między nim rodzić uczucie.
Książka cudowna i polecam wszystkim, którzy lubią romanse młodzieżowe z głębszą historią. ;)

Callie - cicha dziewczyna, która ukrywa mroczny sekret głęboko w sobie. Wszyscy mają ją za wariatkę, anorektyczkę albo satanistkę, bo zamiast promiennym uśmiechem obdarzyć, każdego napotkanego chłopaka oraz brak noszenia zwiewnych ciuszków stawia ją na ostatnim miejscu w hierarchii społecznej jej liceum. Na szczęście zaraz będzie mogła odetchnąć. Koniec ze szkołą, koniec z tym bólem, strachem czy głupimi wyzwiskami.

Kayden - najlepszy sportowiec w szkole, bożyszcze dziewczyn z liceum, chodzi z najbardziej popularną laską w szkole. Pretendent do stypendium sportowego. Każdy w liceum chciałby nim być. Tyle, że on sam nie chce być już tym kim jest.

Upragniony college daje im upragnioną wolność, a scena przy altance tylko dodaje emocji do ich relacji.

Książka pokazuje dwie pokrzywdzone osoby, które panicznie boją się odrzucenia i pragną akceptacji , z drugiej strony wyżerają ich od środka tajemnice ciągnące się za nimi od bardzo dawna.
Powiem szczerze, że nie spodziewałam się tak mocnych emocji pojawiających się wraz z czytaniem każdej kolejnej strony. Autorka zanurza czytelnika w bardzo mroczny świat, okraszony tylko piękną historią miłosną.
Jak dla mnie autorka naprawdę dobrze przedstawiła emocje panujące pomiędzy poszczególnymi bohaterami książki, czy to głównymi czy pobocznymi. Historia jest mroczna, choć głównie skupia się na relacji między głównymi bohaterami. Jest co przeżywać. Przy takich książkach umysł pracuje na wysokich obrotach, przynajmniej u mnie.

Przypadki skusiły mnie przede wszystkim okładką, ale nawet nie wiem jak długo leżały wśród moich książek. Chyba zbyt długo, bo gdy nadszedł ich czas stwierdzam, że jestem już na tę historię za stara. Jest to typowa młodzieżówka. Ona - zraniona, szara myszka. On - przystojniak z mrocznymi tajemnicami. Nic mnie chyba w tej historii nie zaskoczyło, a sam środek, gdzie bohaterowie głównie się poznają, nawet trochę mnie nudził. Więc polecam tę książkę, ale tylko nastolatką 😅

Trudna historia młodych, skrzywdzonych przez los ludzi. Historia w której główni bohaterowie doświadczają bólu, jakiego żadne dziecko nie powinno zaznać. Do tego obojętność najbliższych, udawanie, że problem nie istnieje, aż dziw uwierzyć, że rodzice są tak bardzo zaślepieni nie widząc problemu, lub jak w przypadku mamy Kadena bardziej liczą się ze sobą i opinią innych ludzi, żeby pomóc własnym dzieciom.
Poznajemy w książce młodych ludzi, którzy poznają się w lepszym dla każdego z nich czasie, z dala od domów, w którym doświadczyli krzywd. Odsłaniają swoje rany, próbują walczyć o lepsze jutro dla siebie samych i dla bliźniaczo skrzywdzonej bliskiej duszy. Trudna historia o stawianiu czoła lekom o walczeniu o lepsze dni.

Miłośnicy książek, zapraszam na moją stronę fb: Czytamy książki po polsku - JLA. Stwórzmy razem coś fajnego :)

Gdy doszłam do rozdziału, gdzie głos zabrał Kayden jakoś książka straciła dla mnie urok.

Dobra

Dobra

Dałabym 7 gdybym czytała książkę jak bym była młodsza.

Dałabym 7 gdybym czytała książkę jak bym była młodsza.

• 2015
  • New Adult