Przypadki Callie i Kaydena

Okładka książki Przypadki Callie i Kaydena Jessica Sorensen
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Przypadki Callie i Kaydena
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: The Coincidence (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2015-06-08
Data 1. wydania:
2013-06-08
Ewa Helińska
Ewa Helińska literatura amerykańska literatura kobieca New Adult miłość przypadek
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Miłośnicy książek, zapraszam na moją stronę fb: Czytamy książki po polsku - JLA. Stwórzmy razem coś fajnego :)

Książkę miałam w planach czytelniczych już od dłuższego czasu. Kurzyła się prawdę mówiąc na moim czytniku. Aż pewnego dnia poszłam do mojej miejskiej biblioteki i pierwsza książka, która rzuciła mi się w oczy była właśnie ta, więc stwierdziłam, że to znak iż należy w końcu po nią sięgnąć. I żałuję... Że tak późno to zrobiłam. Należy mi się porządny kopniak od wszystkich, którzy czytali i zachwycili się tak jak ja.
W książce poznajemy dwoje tytułowych nastolatków - Callie i Kaydena. Ona zamknięta w sobie nastolatka od dnia swoich 12 urodzin, gdy przeżyła największą tragedię dla młodej dziewczyny jaka może być, posiadająca tylko jednego przyjaciela geja, on popularny chłopak, niewychylający się, przeżywający przemoc domową ze strony swojego ojca.
Łączy ich przypadkowe spotkanie, gdy Callie reaguje podczas kłótni Kaydena z jego ojcem, gdy ten zaczyna go bić. To jest znak dla chłopaka, że ta dziewczyna jest wyjątkowa, bo jako pierwsza zareagowała.
Spotykają się znów w tym samy colleg'u poznają się bliżej i zaczyna się między nim rodzić uczucie.
Książka cudowna i polecam wszystkim, którzy lubią romanse młodzieżowe z głębszą historią. ;)

Callie - cicha dziewczyna, która ukrywa mroczny sekret głęboko w sobie. Wszyscy mają ją za wariatkę, anorektyczkę albo satanistkę, bo zamiast promiennym uśmiechem obdarzyć, każdego napotkanego chłopaka oraz brak noszenia zwiewnych ciuszków stawia ją na ostatnim miejscu w hierarchii społecznej jej liceum. Na szczęście zaraz będzie mogła odetchnąć. Koniec ze szkołą, koniec z tym bólem, strachem czy głupimi wyzwiskami.

Kayden - najlepszy sportowiec w szkole, bożyszcze dziewczyn z liceum, chodzi z najbardziej popularną laską w szkole. Pretendent do stypendium sportowego. Każdy w liceum chciałby nim być. Tyle, że on sam nie chce być już tym kim jest.

Upragniony college daje im upragnioną wolność, a scena przy altance tylko dodaje emocji do ich relacji.

Książka pokazuje dwie pokrzywdzone osoby, które panicznie boją się odrzucenia i pragną akceptacji , z drugiej strony wyżerają ich od środka tajemnice ciągnące się za nimi od bardzo dawna.
Powiem szczerze, że nie spodziewałam się tak mocnych emocji pojawiających się wraz z czytaniem każdej kolejnej strony. Autorka zanurza czytelnika w bardzo mroczny świat, okraszony tylko piękną historią miłosną.
Jak dla mnie autorka naprawdę dobrze przedstawiła emocje panujące pomiędzy poszczególnymi bohaterami książki, czy to głównymi czy pobocznymi. Historia jest mroczna, choć głównie skupia się na relacji między głównymi bohaterami. Jest co przeżywać. Przy takich książkach umysł pracuje na wysokich obrotach, przynajmniej u mnie.

Przypadki skusiły mnie przede wszystkim okładką, ale nawet nie wiem jak długo leżały wśród moich książek. Chyba zbyt długo, bo gdy nadszedł ich czas stwierdzam, że jestem już na tę historię za stara. Jest to typowa młodzieżówka. Ona - zraniona, szara myszka. On - przystojniak z mrocznymi tajemnicami. Nic mnie chyba w tej historii nie zaskoczyło, a sam środek, gdzie bohaterowie głównie się poznają, nawet trochę mnie nudził. Więc polecam tę książkę, ale tylko nastolatką 😅

Eh, gdybym przeczytała tę książkę w czasie jej premiery, to może by coś mnie w niej zaskoczyło. Niestety, nie zaskoczyło mnie nic.
To była typowo schematyczna historia. Ona - szara myszka, niepopularna, ze smutną przeszłością. On - typowy przystojniak, kryjący w sobie ,,mroczną tajemnice". Wszystko się zmienia, gdy poznają się bliżej.

Taki odgrzewany kotlet. W dodatku pełny fabularnych nieścisłości. Czyta się go szybko, ale zaraz się o nim zapomni.

Taki odgrzewany kotlet. W dodatku...

📖🐲
Czyta się nieźle, ALE...

1. Ta książka jest miejscami niezrozumiała częściowo na pewno przez tłumaczenie (np. holiday tłumaczone jako wakacje, chociaż mowa jest o Święcie Dziękczynienia), ale też trochę przez dziury w fabule (np. bohaterka dwa razy „pierwszy" raz zdejmuje stanik i dopiero za drugim razem okazuje się to „dużym krokiem”).

2. Mamy tu ludzkie dramaty w pigułce, a to wszystko „przypadkiem” przytrafia się czwórce głównych bohaterów.

3. Domowe leczenie psychiatryczne, czyli przepracowywanie traumy siłą miłości, a nie terapią u specjalisty. No nie, moi drodzy. Tak łatwo to nie ma.

Podsumowując, na razie mi starczy i nie wiem, czy zabiorę się za kolejne tomy.

📖🐲
Czyta się nieźle, ALE...

2. Mamy tu ludzkie dramaty w...

Trochę dłużyło mi się czytanie tej książki, ale gdy w końcu "wciągnęłam" się w jej klimat, było coraz lepiej. Coraz nowsze tajemnice, coraz więcej emocji, ciekawa opowieść o dwóch zranionych osobach, chociaż nie wiem, czy aż taka realistyczna - mimo wszystko zdawało mi się, że książka była nieco zbyt cukierkowa. Mimo to - z chęcią sięgnę po kolejną część. Taki średniaczek, który umila czas.

Jak na dosyć-przewidywalny-romans jest to całkiem niezła książka. Chwilami autorce udało się mnie złapać za serce, a to już coś ;-)

Autorka porusza poważniejsze kwestie i mimo, że nie zagłębia się w nie aż tak, to są one opisane wiarygodnie i z sensem. Nie odczuwałam, żeby książka była dziecinna, nawet mimo jej braku jakiejś większej oryginalności.

Wciągająca i dobra na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości.

Wciągająca i dobra na...

Na półkach: , , , ,

O wow. Zaczynając tą książkę myślałam, że będzie to młodzieżówka jak każda inna. Nie była. Porusza bardzo ważne tematy, ale jest w niej również miejsce na romans. Bardzo dobra książka, warta przeczytania.

Trudna historia młodych, skrzywdzonych przez los ludzi. Historia w której główni bohaterowie doświadczają bólu, jakiego żadne dziecko nie powinno zaznać. Do tego obojętność najbliższych, udawanie, że problem nie istnieje, aż dziw uwierzyć, że rodzice są tak bardzo zaślepieni nie widząc problemu, lub jak w przypadku mamy Kadena bardziej liczą się ze sobą i opinią innych ludzi, żeby pomóc własnym dzieciom.
Poznajemy w książce młodych ludzi, którzy poznają się w lepszym dla każdego z nich czasie, z dala od domów, w którym doświadczyli krzywd. Odsłaniają swoje rany, próbują walczyć o lepsze jutro dla siebie samych i dla bliźniaczo skrzywdzonej bliskiej duszy. Trudna historia o stawianiu czoła lekom o walczeniu o lepsze dni.