Biała noc

Jim Butcher Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction 579 str.
White night

Mag
fantastyka, fantasy, science fiction
Jim Butcher Harry Dresden

Porównaj ceny i

Pierwsze tomy z serii mi się nie podobały, ale jakoś tak od piątego zostałam fanką Harry'ego Dresdena.

Harry już nie jest nowicjuszem. I wyraźnie widać w tym tomie ewolucję. Wiadomo, wojna Wampiry kontra BiaŁa Rada trwa, a Harry zaangażował się politycznie już wcześniej. Ale w tym tomie Harry wymiata. Jego moc faktycznie jest w stanie stawić czoła naprawdę WIELKIM bad gyu'om.

Jak zwykle Dresden nie wychodzi bez szwanku i obrywa z każdej możliwej strony, ale to juz na nas...

Na półkach: , , , ,

Usiadłam i przeczytałam z radością, chociaż to już dziewiąty tom. Poziom typowo Dresdenowski, humor, akcja i nawalanki też. Bardzo mi się podoba ewolucja, którą Harry przechodzi w związku z prowadzeniem szkolenia Molly. Dzięki temu lepiej rozumie siebie i bardziej docenia własnego mistrza. Lojalność i wiara w brata godne najwyższego podziwu. Nasz ulubiony mag detektyw...

Na czym polega urok tej absurdalnej serii?
Naprawdę nie wiem. Rewelacyjne poczucie humoru autora? Oryginalne pomysły i wartka akcja? Bohaterowie, do których czujemy sympatię? Ogólnie pozytywny przekaz? Może to wszystko razem i coś jeszcze?
Uwielbiam tą serię bajeczek. Doskonała rozrywka.

Kolejne spotkanie z Harrym.
Dobra książka, dużo humoru. Jednak nie wiem czy coś z niej zapamiętam przez dłuższy okres czasu. Trudno powiedzieć czemu - może brak w niej epickości, a może ghule to nie moja bajka.
Sam kontakt uczennicy i maga był na plus.
Zakończenie książki troszkę na minus, ponieważ nie do końca wiadomo jak to jest z tą demonicą (z serii Czaruś nie lubi...

Świetna część. Dużo w niej wampirów i zagadek więc spodoba się fanom Laurell K. Hamilton. Bardzo fajne psychologiczne aspekty w kwestii Molly i samego Dresdena. Przepiękna historia z Lasciel :)

Kolejne spotkanie z Harrym Dresdenem, kolejny raz duże zadowolenie. Autor utrzymuje wysoki poziom już dziewiąty raz z rzędu. Książka jest zabawna, intrygująca i czyta się ją jednym tchem.

Tym razem Harry wraz z Murphy bada sprawę samobójstw kobiet obdarzonych talentem magicznym. Dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom Harry odkrywa, że wszystkie śmierci są ze sobą powiązane i...

Generalnie jakoś tym razem fabuła przygód Harrego Dresdena mnie niespecjalnie przekonała, ale dwa opisy o bólu i gniewie mocno trafiające do głowy pokazują, że autor mimo lekkiej prozy potrafi również przekazać czytelnikom rzeczy ważne, ciekawe i dające do myślenia.
A Harry ogólnie jak to Harry, mimo przeciwności losu - pozytywny luzak...

2004

Na półkach: , , , ,

Czego oczekiwać od Dresdena? Trochę tajemnicy, trochę zawirowań, intryg, zwrotów akcji i sporo fajerwerków. A na koniec magiczne bum. Dokładnie w tej kolejności. Dziewiąty tom cyklu jest pewną powtórką z rozrywki, ale przynosi też kilka odpowiedzi na dawne wątki, ciekawych pytań i zalążków nowych historii. Lektura Akt Dresdena wciąż sprawia mi frajdę, a przecież o to chodzi.

2019

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Wartka, czasem nawet intrygująca akcja, niebanalne rozwiązania zagadek kryminalistycznych, wskazówki skąpo rozsiane, trzeba pomyśleć. W sumie miła lektura, a Harry Dresden pełnowymiarowy, może nieco za szlachetny i gotów umierać za miliony, niemniej jest szansa, że w dalszych tomach mu przejdzie.

Dyskusje

• Fantastyka