rozwińzwiń

Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Okładka książki Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy Ryan Holiday
Ryan Holiday Wydawnictwo: Onepress poradniki
2014-05-01

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Książka jest całkiem krótka, więc szybko się czyta. Opisane tam porady są podzielone na 3 podstawowe bloki- postrzeganie, działanie i wolę.

Poszczególne rozdziały również są krótkie, więc czytelnik nie ma wrażenia przeciągania się treści.

Twórczość Ryana znałem od dłuższego czasu, ale to ta książka jest pierwszą spod jego pióra, którą skończyłem (bo ciągle nie mogę przebrnąć przez "stoicyzm na każdy dzień", ale liczę że w kolejnym okrążeniu się uda).

Polecam ze względu na jej krótką i zwięzłą formę, dzięki której szybko się czyta i jednocześnie stosunkowo łatwo można w razie potrzeby wrócić do lekcji, którą właśnie możemy potrzebować. Zdecydowanie inspiruje do sięgnięcia po stoików, których przytacza autor ;)

świetna ksiazka

świetna ksiazka

Jest tam trochę amerykańskiego patosu, jednak można znaleźć sporo motywującej i zmieniającej przekonania treści. Książka zachęciła mnie do bliższego poznania Marka Aureliusza i to jest jej największy plus.

Ciekawa książka ukazująca filozofię stoicyzmu w szerszym spektrum niż np. w szkole. Interesujące przykłady ludzi sukcesu. Wiadomo, że można tu spotkać podstawowe teksty z książek do rozwoju osobistego czyli: "Możesz wszystko" itd. Po lekturze tej książki chętnie spojrzę na inne dzieła mówiące o filozofii stoicyzmu.

Dobra książka o stoicyzmie i stoickim działaniu. Na plus są przykłady odnoszące się do współczesnych znanych ludzi i ich stoickiej postawy.

Dobra - ale nie dla każdego. Ta ksiązka raczej nie przekona nikogo do stoicyzmu

Dobra - ale nie dla każdego. Ta ksiązka raczej nie przekona nikogo do stoicyzmu

Fajna książka o stoickim podejściu nie tyle do samych problemów, ale do życia w ogóle.
Dużo interesujących rad, z którymi warto się zapoznać, i z których trzeba koniecznie skorzystać.

Te stoickie zasady są mi znane, ale mimo to fajnie się słucha anegdot z życia znanych lub mniej znanych ludzi, które te zasady reprezentują.

Książka obrzydliwa pod każdym względem. Projekt okładki, jakość papieru i (niestety) zawartość - wszystko jest w tej książce odrzucające. Jako, że lubię kończyć rzeczy, naprawdę chciałem przez to przebrnąć. Poddałem się. Mniej-więcej w połowie książki, kiedy zaczęło mnie już brać na odruchy wymiotne.

Podaję cytat (str. 85): "W tym samym czasie, gdy wysoko opłacany dyrektor korporacji wyjeżdża na długie wakacje i instaluje na swojej poczcie automatyczny system odpowiedzi, jakiś programista pracuje przez osiemnaście godzin dzienne, pisząc kod dla nowego przedsięwzięcia, które kiedyś zniszczy całą korporację tego dyrektora. A my, gdy stajemy przed jakimś problemem (albo udajemy, że go nie ma) postępujemy dokładnie tak samo jak ten dyrektor, a nie programista."

Brawo. Świetny przepis na szczęśliwe życie i jeszcze lepszy pokaz obeznania w filozofii stoicyzmu. Jeżeli przemawiają do Ciebie tego typu argumenty - to śmiało, kupuj tę książkę! Jest ona dosłownie naszpikowana takimi momentami ludzkich przebłysków oświecenia.
Jedynym jasnym punktem tej lektury są przytaczane anegdotki historyczne - ale i te udało się autorowi skutecznie spłycić, aby pasowały do ogólnego poziomu jego wypocin.

Osobom szanującym swój czas oraz zdolności intelektualne, polecam omijać. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po Rozmyślania lub Encheiridion.

Podaję cytat (str. 85): "W tym samym czasie, gdy wysoko opłacany dyrektor...

Innej oceny nie widzę jak 5 z 5 - cudowna podróż przez filozofię stoicką z wplecionymi przykładami z życia wielu historycznych postaci. Ta książka zmotywowała mnie jeszcze bardziej do nie poddawania się tylko wykorzystywania porażek na dobry dla siebie sposób bo każda moneta ma dwie strony i tak w nieszczęściu możemy znaleźć dla siebie szczęście. Powiem tylko, że książka powstała na ramach inspiracji minn. "Rozmyślania" Marka Aureliusza. Pokazane są przykłady z życia fełdmarszałka Romla, prezydenta Lincolna i wynalazcy Edisona i wielu innych do dzisiaj sławnych i mniej sławnych postaci. Narrator ma wciągającą barwę głosu i ekspresję.
Książka zmotywowała mnie do wysłuchania dzieła Marka Aureliusza które to odkładałem gdyż myślałem, że to jakiś nic nie warty staroć a tu okazuje się dziełem przełomowym.
Grunt się nie poddawać i praktyka, praktyka, praktyka. Czy filozof może być człowiekiem czynu? Na to pytanie też odpowiada ta książka.
Polecam!!!

• Audiobooki
  • 2019
  • Audiobook
  • 2020
  • Psychologia

Ryan Holiday Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy Zobacz więcej