Okładka książki Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek Eric Ries
Eric Ries Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
The Lean Startup: How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses
Helion
2012-10-01
2012-10-01
Bartosz Sałbut
ebiznes startup e-commerce lean

Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Gary Keller, Jay Papasan
Jedna rzecz. Z... Gary Keller, Jay Pa...
Okładka książki Rework Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Rework Jason Fried, David ...
Okładka książki Psychologia szefa. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone. Jerzy Gut, Wojciech Haman
Psychologia sz... Jerzy Gut, Wojciech...

Po prostu nie.

W skrócie - może i spoko publikacja dla osób które mają setki milionów waluty na koncie po to by wydać dziesiątki milionów na sprawdzenie czy biznesik im pyknie. Teraz tak:

Nie pyknie - ok, następny, nadal mamy setki milionów na koncie.

Pyknie - łooo wielki sukces, trzeba odtrąbić jacy to dobrzy biznesmeni jesteśmy i jak bardzo nasza metoda działa.

Nie mam setek milionów na koncie, nie mam nawet jednego.

Dziękuję, lekturka do kosza.

Po prostu nie.

Nie pyknie - ok, następny, nadal mamy setki milionów na koncie.

Nie...

🚀📈 Metoda Lean Startup: Twoja Kluczowa Droga do Sukcesu Biznesowego! Odkryj Innowacyjne Narzędzia i Zdobądź Rynek! 💡🔥

Czy jesteś gotów na rewolucję w biznesie? Poznaj Metodę Lean Startup, która nie tylko zmienia zasady gry, ale także otwiera przed Tobą drzwi do nieograniczonych możliwości. Przygotuj się na fascynującą podróż po innowacyjnych narzędziach i tajemnicach sukcesu w "Metoda Lean Startup"! 🌟🛠

💼 Startupowe Czarowanie: Ta książka to magiczny klucz do odmiennej perspektywy na biznes. Metoda Lean Startup to nie tylko strategia, to filozofia, która pozwoli Ci zdobyć rynek krok po kroku.

🔑 Innowacyjne Narzędzia: Poznaj narzędzia, które sprawią, że Twój startup nie tylko przetrwa, ale także kwitnie. Odkryjesz, jak minimalizować ryzyko, jednocześnie maksymalizując potencjał zysków.

💡 Ścieżka Eksperymentacji: Wszystko opiera się na eksperymentach. "Metoda Lean Startup" uczy Cię, jak tworzyć hipotezy, testować pomysły i dostosowywać się szybko do oczekiwań rynku.

🚀 Od Teorii do Praktyki: Nie ma miejsca na nudne teorie! Ta książka przenosi Cię w wir praktycznych przykładów, które pokazują, jak prawdziwi innowatorzy odnajdują swoje miejsce w branży.

🌐 Skalowalność na Wyciągnięcie Ręki: Metoda Lean Startup nie tylko pomaga Ci zaistnieć, ale także rozwijać się. Poznaj tajniki skalowalności i osiągnij globalny sukces!

💥 Rynek na Wyciągnięcie Ręki: Dzięki tej metodzie zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale także pewność, że Twój produkt znajdzie swoje miejsce na rynku. Odkryj, jak tworzyć ofertę, którą klienci pokochają.

🎯 Strategiczne Posunięcia: "Metoda Lean Startup" to nie tylko proces, to strategiczna gra. Książka ta wyposaży Cię w narzędzia do podejmowania decyzji, które prowadzą Cię prosto na szczyt.

🏆 Sukces w Twoich Rękach: Metoda Lean Startup to narzędzie do budowania marzeń. Ta książka to klucz, który pomoże Ci zdobyć rynek i osiągnąć sukces, o jakim zawsze marzyłeś.

🛠🌟 Przygotuj się na rewolucję w biznesie! Metoda Lean Startup to przepustka do innowacyjności, strategii i sukcesu, o jakim nigdy nie śniłeś. Przejrzyj kulisy przyszłościowego biznesu i stań się mistrzem rynku! ✨🚀

Moim zdaniem jest to bardzo interesująca książka. Dowiedziałem się z niej wielu ciekawych rzeczy, nie ukrywam jednak że moja wiedza w tym temacie jest stosunkowo niewielka. Na plus - wiele podanych i omówionych przykładów. Na minus - mam wrażenie, że te samą treść można było podać w mniejszej objętości tekstu. Polecam!

Bardzo ciekawa książka opisująca zastosowanie metodologii Lean w warunkach startupu. Na minus to, że została niepotrzebnie rozwleczona - mogłaby mieć o połowę mniej stron a posiadałby równie dużo "mięsa".

Zbiór praktycznych rad, których wartość w biznesie ciężko przecenić. Pozornie większość z nich jest mniej lub bardziej oczywista "na chłopski rozum", jednak nadal mało które przedsiębiorstwa faktycznie się do nich stosują.

Warto też podkreślić, że nie jest to książka wyłącznie dla przedsiębiorców, prezesów, osób zakładających start-up itd. – właściwie każdy jakkolwiek pracujący z produktem (/produktami) znajdzie w niej coś dla siebie, co w taki czy inny sposób pomoże usprawnić pracę. Ot, choćby i nawet specjalista ds. marketingu.

Fajna książka, pokazująca sprytny, inny niż akademicki sposób na budowanie działalności. Dużo przykładów, co na duży plus. Polecam, pokazuje fajne, sprytne podejście do biznesu, nie klasyczne, ułożone, zaplanowane działania i spekulacje, a następnie produkcja produktu według tych założeń.

Ciekawe przykłady. Poza tym jak ktoś zna koncepcję Lean Management to nic nowego z tej książki nie wyciągnie poza tym jak faktycznie można poszczególne metody wprowadzić w życie. Książka opisuje w dużej mierze tezę, że to co robimy wcale nie musi być perfekcyjne - musi być wystarczająco dobre.

Jakie to jest inspirujące!!! Ktoś ubrał w słowa moje przeczucia i analizy dotyczące generowania biznesu we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie. Jeśli rozważasz zakładanie własnego biznesu, lub choćby usprawnienie swojej pracy, musisz to przeczytać. Polecam!

Książka sama w sobie dobra, lecz.... to tak wszystko pięknie i ładnie brzmi z perspektywy osoby, która te zmiany wprowadza, lecz ich nie doświadcza. Ciekawe jak druga strona postrzega te ulepszenia. Co sądzą o nich ich wykonawcy

To co wydaje się oczywiste w rozwoju nauk przyrodniczych - na czele z fizyką - jest nie do końca intuicyjne w innych dziedzinach życia. O słuszności teorii/ podejmowanych działań powinien decydować eksperyment. Odpowiednia hipoteza, test weryfikujący i wreszcie konkluzja.
Metoda Lean startup to książka, która przekonuje, że podejmowanie decyzji biznesowych w warunkach wysokiego ryzyka i niepewności to idealne środowisko do stosowania takiego podejścia. Poznanie rynku i klientów nie musi opierać się na aktach wiary i intuicji, ponieważ dysponujemy narzędziami do ich efektywnego badania.
Niniejsza pozycja to klasyka tematu. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji się z nią zapoznac, zdecydowanie warto nadrobić zaległości.

• Biznes
  • Business