Okładka książki Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek
Eric Ries Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
The Lean Startup: How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses
Helion
2012-10-01
2012-10-01
Bartosz Sałbut
ebiznes startup e-commerce lean

Zbiór praktycznych rad, których wartość w biznesie ciężko przecenić. Pozornie większość z nich jest mniej lub bardziej oczywista "na chłopski rozum", jednak nadal mało które przedsiębiorstwa faktycznie się do nich stosują.

Warto też podkreślić, że nie jest to książka wyłącznie dla przedsiębiorców, prezesów, osób zakładających start-up itd. – właściwie każdy jakkolwiek pracujący z produktem (/produktami) znajdzie w niej coś dla siebie, co w taki czy inny sposób pomoże usprawnić pracę. Ot, choćby i nawet specjalista ds. marketingu.

Fajna książka, pokazująca sprytny, inny niż akademicki sposób na budowanie działalności. Dużo przykładów, co na duży plus. Polecam, pokazuje fajne, sprytne podejście do biznesu, nie klasyczne, ułożone, zaplanowane działania i spekulacje, a następnie produkcja produktu według tych założeń.

Eric Ries miażdży każdego perfekcjonistę. Idealne produkty wrzuca do kosza przegrywów; pokazuje swoją koncepcję nieodwlekania, eksperymentuje oszczędzając czas i co ważniejsze pieniądze.

Nigdy bym nie pomyślał aby wypuścić na rynek niegotowy, sklecony na szybko produkt!

Jak widać (realnych i konkretnych przykładów jest niemało) przynosi to efekty. Masowy rynek najwidoczniej lubi zabawę w dokładanie klocków – łatwiej wtedy poznać prawdziwe potrzeby innych, wpasować się w rynek i stworzyć "rzecz" której naprawdę potrzebujemy.

Ciekawe przykłady. Poza tym jak ktoś zna koncepcję Lean Management to nic nowego z tej książki nie wyciągnie poza tym jak faktycznie można poszczególne metody wprowadzić w życie. Książka opisuje w dużej mierze tezę, że to co robimy wcale nie musi być perfekcyjne - musi być wystarczająco dobre.

Jakie to jest inspirujące!!! Ktoś ubrał w słowa moje przeczucia i analizy dotyczące generowania biznesu we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie. Jeśli rozważasz zakładanie własnego biznesu, lub choćby usprawnienie swojej pracy, musisz to przeczytać. Polecam!

Książka sama w sobie dobra, lecz.... to tak wszystko pięknie i ładnie brzmi z perspektywy osoby, która te zmiany wprowadza, lecz ich nie doświadcza. Ciekawe jak druga strona postrzega te ulepszenia. Co sądzą o nich ich wykonawcy

To co wydaje się oczywiste w rozwoju nauk przyrodniczych - na czele z fizyką - jest nie do końca intuicyjne w innych dziedzinach życia. O słuszności teorii/ podejmowanych działań powinien decydować eksperyment. Odpowiednia hipoteza, test weryfikujący i wreszcie konkluzja.
Metoda Lean startup to książka, która przekonuje, że podejmowanie decyzji biznesowych w warunkach wysokiego ryzyka i niepewności to idealne środowisko do stosowania takiego podejścia. Poznanie rynku i klientów nie musi opierać się na aktach wiary i intuicji, ponieważ dysponujemy narzędziami do ich efektywnego badania.
Niniejsza pozycja to klasyka tematu. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji się z nią zapoznac, zdecydowanie warto nadrobić zaległości.

Bardzo dobra książka. Może całkowicie wywrócić Twój sposób patrzenia na świat i biznes. Jednak uważam, że jest to książka dla osób, które mają już jakieś doświadczenie biznesowe. Po prostu informacje w niej zawarte, trzeba filtrować przez własne doświadczenia.

Nie jest to tylko książka o budowaniu Startupów. Jest to książka o sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta. Jest to książka o tworzeniu potrzebnych produktów, na które czekają już klienci.

W zasadzie sprowadza się do MVP (Minimum Viable Product/Most Valuable Product). Jeżeli nie masz startupu ani nie planujesz mieć w najbliższej przyszłości - możesz odpuścić i poczekać na odpowiedni moment.

Najlepsza książka w kategorii Startup's.

Najlepsza książka w kategorii Startup's.