Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia

Ryan HolidayStephen Hanselman Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Daily Stoic: 366 Meditations on Wisdom, Perseverance, and the Art of Living
Tomasz Walczak
Onepress
motywacja kariera coaching
The Daily Stoic: 366 Meditations on Wisdom, Perseverance, and the Art of Living
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tomasz Walczak
motywacja kariera coaching

Nie utożsamiam się z filozofią stoicyzmu ale w książce znalazłam sporo inspirujących myśli dla siebie :)

Idealna jako iskierka zachęcająca do dalszego zgłębiania filozofii. Może bywa chaotyczna i powtarzalna. Może jest też powierzchowna - ale dzięki temu świetnie nadaje się do codziennego użytku - zwłaszcza dla osób, które mało czytają lub są na bakier z filozofią.

Mimo wielu niedoskonałości, gorąco polecam, w szczególności jako prezent.

Na swoj sposob ta ksiazka uspokaja i przede wsyztskim sklania do myslenia. Obiecywalam sobie, ze codziennie jeden rodzial bede czytac, ale nie udalo mi sie.

Zostać stoikiem...
Stoicyzm to nurt w filozofii zapoczątkowany przez Zenona z Kition i rozwijany przez ateńskich filozofów greckich i rzymskich. Samo słowo „stoik” pochodzi od greckiego słowa „stoa”, które oznacza bramę, bowiem właśnie w bramie odbywały się pierwsze nauki. Choć dziś stoicyzm kojarzony jest głównie z wycofaniem, apatią, to tak naprawdę nie można się...

Książka do której na pewno będę wracała. To taka pozycja, która owszem można "łyknąć" na raz, ale ja wole się delektować przez tytułowe 365 dni, codziennie mały kawałek mądrości. Taka modlitwa, medytacja, afirmacja, trening - jak zwał tak zwał. Co dla mnie jest ważne to mądrość i otucha jaką ta książka oferuje.

W czasach gonitwy i ciągłego pośpiechu, gorąco polecam...

Bardzo dobra książka zawierająca mnóstwo życiowej mądrości, której nie znajdziesz na facebooku czy w telewizji. Nie mogłem się powstrzymać i połknąłem całość w dwa tygodnie. Od początku tego roku czytam ponownie, ale tylko jedną stronę dziennie, aby mieć więcej czasu na przemyślenie każdego wpisu.

Takich perełek jak poniżej znajdziecie w książce całą masę, dlatego gorąco...

• Filozofia
  • Chcę w prezencie