Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej!

Kelly McGonigal Wydawnictwo: Helion poradniki
The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do To Get More of It
Katarzyna Rojek
Helion
siła woli samokontrola
poradniki
Katarzyna Rojek
siła woli samokontrola

Fajnie napisana, dużo ciekawych eksperymentów, które zmieniają sposób myslenia. Sporo dowiedziałam się o sobie i chętnie wykorzystuje wskazówki przedstawione w książce. polecam!

Znakomita, klarowna, przystępnie napisana i przejrzyście skonstruowana. Zdecydowanie polecam.

Genialnie opisane mechanizmy ludzkiego mózgu związane z motywacją, siłą woli, uzależnieniami. Bardzo dużo przykładów, anegdotek, opisów eksperymentów psychologicznych, wskazówek, ćwiczeń itd. Czyta się to lekko i przyjemnie, a przy okazji bardzo skłania do refleksji. Zazwyczaj w tego typu książkach mamy 1 pomysł autora, który następnie jest wałkowany przez 200 stron, a...

Świetna książka, bardzo przystępnie napisana,fascynujące tezy poparte wieloma badaniami. Autorka ma dar opowiadania i spore poczucie humoru. To, co pisze o sile woli jest odkrywcze, nowatorskie, bardzo ciekawe. Proponuje też dużo pomocnych ćwiczeń. To na pewno pozycja, z ktorej warto zrobić notatki i często do nich wracać. Zostaje jedną z moich ulubionych autorek.

Warto przeczytać.

Świetna książka. Pisana przystępnym językiem, ale zawsze wskazująca na uzasadnienie w aktualnych badaniach naukowych, więc nie jest to ślepe podążanie za guru. Zaskakujące anegdoty, informacje podawane w niedużych dawkach i przejrzyste podsumowania pozwalają łatwiej zapamiętać treść. Świetną ilustracją tematów są historie uczestników kursu związanego z książką. Nie ma...

Mam awersje do wszelkiego rodzaju coachingowych pozycji, ale ta wpisuje się w nurt publikacji popularnonaukowych jednocześnie dającej konkretne porady, jak wzmocnić siłę woli i przejąć większą kontrolę nad automatycznymi decyzjami naszego umysłu. Po przesłuchaniu audiobooka, kupiłem fizyczną wersję bo wiedziałem, że na pewno przyda się powtórka. Polecam.

Książka przystępnie i przyzwoicie napisana. Brak tutaj wyników przełomowych badań, mamy raczej do czynienia z kompilacją odkryć współczesnej psychologii w temacie nawyków. Trzeba jednak podkreślić, że są one efektem badań na studentach i trudno brać je za stuprocentowo pewne.
Plusem są opisy prawdziwych przypadków, uczestników prowadzonego przez autorkę kursu...

Naprawdę interesująca pozycja, otwiera oczy na wiele rzeczy. Książka dla każdego człowieka, który życie w dzisiejszych czasach manipulacji i wszechobecnego marketingu.

To naprawdę solidne opracowanie zagadnienia - jako studentka psychologii mówię to z pełnym przekonaniem. Autorka opiera się na licznych badaniach, wybierając te szczególnie intrygujące, znalazłam też kilka nazwisk naukowców do dalszego poszukiwania informacji na ich temat, a do tego mocno zaznaczony jest wątek uważności. Zabieram się za robienie notatek z lektury, bo ilość...

• Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie