Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej!

Kelly McGonigal Wydawnictwo: Helion poradniki
The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do To Get More of It
Katarzyna Rojek
Helion
siła woli samokontrola
poradniki
Katarzyna Rojek
siła woli samokontrola

Duże słowa uznania dla autorki. Książka zawiera bardzo wiele praktycznych wskazówek do tego jak wzmacniać silną wolę oraz doskonale tłumaczy mechanizmy psychologiczne.
W moich oczach autorka jest ekspertką w omawianym temacie- ukończyła doktorat z psychologii na Uniwersytecie Stanfordzkim a swoją książkę oparła na podstawie swojego kursu. Nie jest to książka napisana w...

Kelly McGonigal prowadzi na Uniwersytecie Standforda dziesięciotygodniowy kurs dotyczący siły woli. Książka Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej!, której tytuł brzmi jak jeden z wielu poradników motywacyjnych obejmuje program tego kursu. A ten jest ambitny i niesłychanie soczysty. Psycholożka korzysta z wyników najnowszych badań dotyczących siły woli,...

Fajnie napisana, dużo ciekawych eksperymentów, które zmieniają sposób myslenia. Sporo dowiedziałam się o sobie i chętnie wykorzystuje wskazówki przedstawione w książce. polecam!

Znakomita, klarowna, przystępnie napisana i przejrzyście skonstruowana. Zdecydowanie polecam.

Genialnie opisane mechanizmy ludzkiego mózgu związane z motywacją, siłą woli, uzależnieniami. Bardzo dużo przykładów, anegdotek, opisów eksperymentów psychologicznych, wskazówek, ćwiczeń itd. Czyta się to lekko i przyjemnie, a przy okazji bardzo skłania do refleksji. Zazwyczaj w tego typu książkach mamy 1 pomysł autora, który następnie jest wałkowany przez 200 stron, a...

Świetna książka, bardzo przystępnie napisana,fascynujące tezy poparte wieloma badaniami. Autorka ma dar opowiadania i spore poczucie humoru. To, co pisze o sile woli jest odkrywcze, nowatorskie, bardzo ciekawe. Proponuje też dużo pomocnych ćwiczeń. To na pewno pozycja, z ktorej warto zrobić notatki i często do nich wracać. Zostaje jedną z moich ulubionych autorek.

Warto przeczytać.

Świetna książka. Pisana przystępnym językiem, ale zawsze wskazująca na uzasadnienie w aktualnych badaniach naukowych, więc nie jest to ślepe podążanie za guru. Zaskakujące anegdoty, informacje podawane w niedużych dawkach i przejrzyste podsumowania pozwalają łatwiej zapamiętać treść. Świetną ilustracją tematów są historie uczestników kursu związanego z książką. Nie ma...

Mam awersje do wszelkiego rodzaju coachingowych pozycji, ale ta wpisuje się w nurt publikacji popularnonaukowych jednocześnie dającej konkretne porady, jak wzmocnić siłę woli i przejąć większą kontrolę nad automatycznymi decyzjami naszego umysłu. Po przesłuchaniu audiobooka, kupiłem fizyczną wersję bo wiedziałem, że na pewno przyda się powtórka. Polecam.

Książka przystępnie i przyzwoicie napisana. Brak tutaj wyników przełomowych badań, mamy raczej do czynienia z kompilacją odkryć współczesnej psychologii w temacie nawyków. Trzeba jednak podkreślić, że są one efektem badań na studentach i trudno brać je za stuprocentowo pewne.
Plusem są opisy prawdziwych przypadków, uczestników prowadzonego przez autorkę kursu...

• Rozwój osobisty
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Rozwój
  • Ebook

Kelly McGonigal Siła woli. Wykorzystaj samokontrolę i osiągaj więcej! Zobacz więcej