Ego to Twój wróg

Onepress
2017-11-01
2017-11-01
Tomasz Walczak

Okładka książki Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni Stephen Hanselman, Ryan Holiday
Ocena 7,7
Dziennik stoik... Stephen Hanselman, ...
Okładka książki Stoickie ścieżki życia. Od Zenona do Marka Aureliusza Stephen Hanselman, Ryan Holiday
Ocena 9,0
Stoickie ścież... Stephen Hanselman, ...

Książka o Tym jak warto być skromnym, pokornym i nie oczekiwać sukcesu .
Wydaje mi się, że jednak w życiu jest na odwrót . Z kolei autor to ciekawa postać, osiągnął spory sukces ale żyje na własnych zasadach.

Książka o Tym jak warto być skromnym, pokornym i nie oczekiwać sukcesu .

Książka skupia się na relacji z własnym ego przytaczając przykłady cytatów filozofów poparte współczensymi przykładami z życia.

Dla mnie ta książka jest taki couchingowym gadaniem przed, którym autor tak broni się już na samym początku książki. Jendak sama treść doprawiona cytatami filozofów jest właśnie takim gadaniem. Mówiąca wprost jak robić a jak nie. Przykłady wyaglądją na wybór pod jakiś cytat/tezę bo akurat pasował ale równie dobrze można rzucać kontrprzykładami gdzie skończyła się historia zupłenie inaczej.
Głównie sprowadza się do tego by trzymać swojego ego na wodzy i mieć wątpliwość co już można wiedzieć bez przeczytania tej książki. Wydaje mi się, że główny odbiorca tej książki to jakiś manager czy lider jakiegoś zespołu.

Temat ciekawy, bo głośno nazwany i opracowany, współcześnie temat mocno "nośny", wielkie ego można zobaczyć wszędzie. Studzi zapędy również i własnego ego.

Ciekawa pozycja, masa opisów historycznych postaci, jak i tych z naszych czasów. Można przygarnąć z tej wiedzy coś dla siebie 🙂

Autor dochodzi do banalnych wniosków na temat ego, które łatwo można odnieść do swojego Ja. Pojawia się wiele historii z życia wziętych. Jak to bywa w tego typu literaturze odnoszą się one do amerykańskich postaci biznesu tj. przedsiębiorców, trenerów, celebrytów etc.
Książka krótka i łatwa w odbiorze. Pomaga przypomnieć sobie o podstawowych wartościach i pułapkach na temat własnego przeświadczenia czy pychy.

Coś się zmienia po przeczytaniu tej książki. Mam wrażenie, że mocno jej potrzebowałem w momencie, w którym się znajduję.

Książka dobra, dużo z niej wyciągnęłam. Raczej dla osób zaawansowanych w samorozwoju (innym, może wydać się wręcz trywialna). Natomiast tłumaczenie z angielskiego na polski jest naprawdę kiepskie i momentami niezrozumiałe w języku polskim.

Dużo storytellingu, nie do konca przystającego do naszych realiów.
Ogólnie słuszne przemyślenia ale można by je upakować w obszerniejszy artykuł
Autora śledzę na www i cenię

Dużo storytellingu, nie do konca przystającego do naszych realiów.
Ogólnie słuszne przemyślenia ale można by je upakować w obszerniejszy artykuł
Autora śledzę na www i cenię

Książka dla osób, które odniosły lub chcą odnieść sukces. Własne ego może a nie musi w tym pomóc. Przykłady różnych postaci z historii, które o tym zapomniały.

Tak naprawdę to głównym motywem przewodnim tej książki jest Pycha.

Książka opisuje historie wielu ludzi na przełomie dziejów i ich drogi do sukcesu i nie chodzi tutaj tylko o bogactwo. Każdy ma swoją definicję sukcesu, każdy ma swoją historię i każdy na pewnym etapie swojego życia trafia na podobną pułapkę.

Tą pułapką jest nasze tytułowe EGO, przerośnięte, które zamiast pchać nas dalej w pozytywnym znaczeniu tego słowa staje się dla nas barierą i działa wręcz destrukcyjnie.

Pozycja warta uwagi dla każdego kto próbuje wybijać się ponad przeciętność, robi coś więcej, eksponuje się na widok publiczny. Wiele cennych lekcji.

Tak naprawdę to głównym motywem przewodnim tej książki jest Pycha.

Tą pułapką jest nasze tytułowe EGO, przerośnięte, które zamiast...

Dodaj cytat z książki Ego to Twój wróg