Ego to Twój wróg

Onepress
Ego Is the Enemy
poradniki
Tomasz Walczak

Mocny cios w ego. I bardzo dobrze.

Przesłuchałem audiobooka. Zawiodłem się, jedynie 5/10 :(

Świetna książka. Daje do myślenia, do refleksji nad samym sobą. Czytając przetoczone historie o wielkich ludziach z przeszłości, których zgubiło ego, naprawdę można się z nimi utożsamić. Bo, czyż i my nie pragniemy wielkich czynów? Nie chcemy być sławni i uwielbiani? Ta książka nauczyła mnie zwracać większą uwagę na pokorę, która jest lepsza niż wybujałe cele, które na...

Nie polecam

Przekaz - tak. Forma - nie. Mimo wszystko warto - choćby po ty by sobie uświadomić zmienność losu, i konieczność ciągłego powściągania swego zachwytu nad sobą.

Za pierwszą część daję 10/10, bo idealnie trafiła w to, czego potrzebowałem. Pozostałe trochę słabiej, ale pewnie przydadzą się na innym etapie życia.

Warto przeczytać i spojrzeć troszkę inaczej na swoje postrzeganie siebie.

Temat ważny, idee stojące za książka dają do myślenia. Sam styl pisania niestety bardzo męczący.

Zaliczyłam "Ego to Twój Wróg" Ryan Holiday w kilka dni. Bardzo fajna pozycja. Dużo przykładów, dużo myśli i dużo cytatów. Czemu ta książka mnie znalazła tam późno?
W skrócie o tym: "Jeśli coś osiągnąłeś i wydaje Ci się że jesteś bogiem - to szybko z tej pozycji spadniesz..." -> Autor zachęca do konfrontacji z samym sobą i zmierzenie się z tym czego nie chcemy dostrzec. ...

Książka znalazła mnie w odpowiednim momencie. Akurat potrzebowałam usłyszeć, żeby pracować według własnych standardów i nie koncentrować się na rezultacie, bo jest od nas niezależny. Dzięki Ryan.

Autor daje do myślenia. Zachęca do konfrontacji z samym sobą i zmierzenie się z tym czego nie chcemy dostrzec.

Myślę, że ta książka wniosła trwałe zmiany z moim życiu.

Dyskusje

• 2021