W imię miłości

Data 1. wydania:
2007-01-01
Katarzyna Kasterka
przemoc dzieci molestowanie

Jodi Picoult czytam w ciemno i nigdy się nie zawiodłam. Uwielbiam niezmiennie.

Jodi Picoult czytam w ciemno i nigdy się nie zawiodłam. Uwielbiam niezmiennie.

Porywająca wciągająca jak każda książka autorki, jednakże tym razem jakoś tak... Za dużo sądu, za mało historii.

Książka porusza trudny, bolesny temat. Gwałt na dziecku to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą spotkać rodziców i autorka pokazuje jeden ze scenariuszy co może wówczas zrobić matka lub ojciec. Czytając stale towarzyszą nam emocje, utożsamiamy się z bohaterami czując ból, wściekłość, miłość, itd. Poznajemy świat prawników i jak zwykle niedoskonałości systemu i procedur, a chyba nic nas tak nie porusza jak sytuacja, gdy niesprawiedliwe procedury krzywdzą dzieci. Akcja momentami się przeciąga i to wkurza, ale pewnie dlatego, że bardzo chcemy już wiedzieć jak to się skończy.

Zupełnie się nie spodziewałam tego, co dostałam. Przypadki gwałtów na dzieciach to coś, co wydaje się już praktycznie oklepanym tematem. Nie w tej książce. Już pierwszy rozdział pokazuje nam jak bardzo różni się ta historia od wszystkich pozostałych. To nie jest książka tylko o tym, że dorośli krzywdzą dzieci. To jest książka bardziej z perspektywy rodzica i ukazująca jak wiele są gotowi poświęcić, by zaoszczędzić dalszych cierpień swojemu dziecku. Sądy niestety wypuszczają na wolność zbrodniarzy zarówno w przypadku słabych dowodów jak i słabych świadków - w tym przypadku dzieci. Co można z tym zrobić? W tej książce mamy jeden ze scenariuszy, który po około 300 stronach mocno się zaczyna komplikować. Końcówka jest zaskakująca zarówno z uwagi na werdykt jak i na szokujące odkrycie głównej bohaterki na przedostatniej stronie tej książki. Polecam, zwłaszcza rodzicom oraz osobom planującym mieć dzieci.

Płakałam, próbowałam zrozumieć, nie rozumiałam, współczułam, nienawidziłam, gubiłam się w uczuciach i osądzałam, a potem się z tego wycofywałam.
Cudowna książka. Bolesna, ale cudowna - i Jodi najbardziej mnie porusza.

Cudowna książka. Bolesna, ale cudowna - i Jodi najbardziej mnie porusza.

"Następne po miłości jest bycie mamą."

"Następne po miłości jest bycie mamą."

Temat trudny ale jakże ważny dla każdego rodzica. Czy robię czy zrobiłem wszystko aby chronić dziecko? A jaka jest cena .
Przeczytajcie i sami zdecydujcie
Czy matka ma prawo?

Przeczytajcie i sami zdecydujcie
Czy matka ma prawo?

Książka na początku wydaje się mieć ciekawą fabułę. Niestety gdzieś w połowie zaczyna się przewidywać co może się zdarzyć, jedyny dla mnie zaskakujący wątek to zachowanie Caleba i jego postępowanie. Męczyła mnie również narracja raz w 1 os. l.p. , za chwilę w 3 os. l.p. i tak na zmianę. Szkoda,bo książka miała potencjał. Moim zdaniem pomysł i tematyka dobra, ale im dalej tym gorzej. Niestety nie poleciłabym :/

Fajnie się czyta. Sporo nie przewidzianych zwrotow akcji. Rozwiązanie pewnej sprawy lekko naciągane, ale i tak dobra książka.

Jodi Picoult jak zwykle oferuje w swojej powieści ogromną dawkę emocji. Porusza tematy trudne w pięknie napisanym stylu. Wprost nie sposób się oderwać.

Nina jest prokuratorem. Na co dzień mierzy się z wieloma trudnymi sprawami, które dotyczą głównie molestowania dzieci. Temat trudny i bolesny dla każdego rodzica. To tej pory starała się pomagać ofiarom, jednak niespodziewanie znalazła się po drugiej stronie. Jej 5letni syn, Nathaniel, padł ofiarą molestowania seksualnego. Kim jest sprawca? Nina za wszelką cenę chce go odnaleźć i wymierzyć mu sprawiedliwość.

Powieść szalenie porusza, budzi tak wiele emocji poprzez liczne wątki i problemy, z jakimi stykają się bohaterowie. Czytając łączyłam się z bohaterami, zastanawiałam się co ja bym zrobiła... Nie sposób przejść obojętnie wobec głównego tematu poruszanego w powieści. Od początku do końca trzyma czytelnika w niepewności, rozdarciu i funduje ogrom emocji. Zdecydowanie polecam.