Świadectwo prawdy

Plain Truth
literatura piękna
Michał Juszkiewicz
zwłoki oskarżenie sprawiedliwość Bóg amisze

Mam wrażenie, że przeczytałam wszystkie najlepsze książki Jodi Picoult przez co mocno podniosła mi poprzeczkę i teraz każda kolejna książka wypada gorzej. I faktycznie, patrząc po średniej ocen jakie mają książki idę z każdym kolejnym tytułem coraz niżej.
Prawdopodobnie czytając tą książkę jako jedną z pierwszych szargałyby mną emocje i czytałabym ją bez tchu. Znając...

Byłaby gwiazdka wyżej, gdybym nie przewidziała zakończenia.

Katie Fisher, (chociaż jest amiszką), zostaje oskarżona o zamordowanie swojego dziecka. Noworodek został uduszony, młoda kobieta nic nie pamięta z tamtej feralnej nocy.
Kiedy słyszysz amisz, zastanawiasz się jak to możliowe, aby ta dziewczyna z bardzo pobożnej rodziny, ze środowiska, gdzie pokuta odgrywa kluczową rolę, zabiła z zimną krwią noworodka.
Na ratunek 18-letniej...

Tęskniłam do stylu pisania Jodi, cieszę się z wyboru tej książki, choć nie trafia ona do moich ulubionych. W świadectwie prawdy poznajemy naprawdę sporo na temat życia amiszów, bohaterzy nie przypadli mi do gustu i momentami mnie irytowali i tak samo fragmenty fabuły, jednakże książka jest wciągająca i na poziomie. W ostatnim rozdziale mamy nawet nieoczekiwane wyjaśnienie....

Takie sobie czytadełko. Sięgnęłam tylko dlatego, że już od dawna chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o Amiszach i rzeczywiście co nieco wiedzy liznęłam w tym temacie dzięki tej niewymagającej lekturze.

Jodi Picoult jak zwykle porusza ważne i nietuzinkowe tematy. I jak zwykle jest dobrze przygotowana. Historia jest ciekawa, można z niej dowiedzieć się wiele o zwyczajach amiszów, o ich społeczności i życiu.
I jak zwykle mamy sąd i proces, linię obrony - i prawdę.
Dobra pozycja, polecam. Co jakiś czas po prostu trzeba wrócić do Jodi.

Ciężki temat poruszony w bardzo przystępny sposób. Bez zbędnej dramaturgii. Do końca utrzymuje ciekawość czytającego. Wciąga, nie pozwala rozstać się z nią na długo. W sam raz by czytać w podróży do i z pracy:)

Wspaniała, urzekająca! Uwielbiam tę autorkę. Porusza wiele ciężkich tematów i zmusza do refleksji.

W jedną z upalnych letnich nocy młoda amiszka Katie wymyka się z domu do obory i tam rodzi dziecko. Ze strachu przed odrzuceniem przez rodzinę i kościół do którego należy, dziewczyna modli się żeby ukrywana ciąża i poród były tylko snem. Następnego dnia rano zostają znalezione zwłoki noworodka. Podczas przesłuchań wszyscy zgodnie twierdzą, że żadna z kobiet nie była w...

Jestem świeżo po lekturze i na razie nie jestem wstanie jej ocenić dlatego daje 5 gwiazdek. Jak opadną emocje to wtedy na pewno wrócę ponownie do oceny książki.

Autorka zawarła bardzo dużo różnych poglądów na świat. Co człowiek to inne spojrzenie na od góry ustalone zasady. Ciekawie było się zagłębić w świat amiszów i ich myślenie ale nie do końca jestem wstanie to...

Dyskusje

3 214