W imię miłości

Katarzyna Kasterka
przemoc dzieci molestowanie

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Tematyka tej książki jest niełatwa, a mimo to przyjemnie mi się ją czytało. Nie miałam wrażenia, że się dłuży, co zauważyłam w opiniach innych czytelników. Osobiście jestem zaskoczona, że praktycznie nie polubiłam żadnej postaci w tej historii. I to nie dlatego, że były słabo napisane, a po prostu bym ich nie ścierpiała w prawdziwym życiu. O ironio, najbardziej znośny był Quentin brown, który został napisany w taki sposób, żeby czytelnik go nie lubił.

Uwielbiam Jodi Picoult od zawsze :) jej książki wnoszą do życia dużo przemyśleń i pokazują że świat ma odcienie szarości, a nie jest czarno - biały.

Tak też jest tutaj - czytelnikowi stawiane są pytania gdzie są granice miłości i czy miłością można wszystko tłumaczyć.

To co mam do zarzucenia to pewna naiwność w tej historii - nie wydaje mi się by w życiu prawdziwym sprawa w sądzie by została rozwiązana tak jak w tej historii. Stąd moja ocena jest obniżona, bo cenię sobie zaskakujące i logiczne zakończenia, które często w innych książkach Jodi Picoult są jak najbardziej obecne.

temat sam w sobie ciekawy, dzieci usiłujące sprostać wymaganiom dorosłych, jak zwykle brak porozumienia z nastolatkami, ale jakaś taka nuda, zwłaszcza przepychanki na sali sądowej, nie porwała mnie

Dobra książka, pokazuje jak bardzo można czasem stracić racjonalne myślenie, jeśli sprawa dotyczy naszych bliskich.

Jodi Picoult jest jedną z moich ulubionych autorek. Uważam, że jej książki dzielą się na rewelacyjne, świetne i bardzo dobre. Ta jest rewelacyjna. Temat bardzo trudny, ale tak jak większość tematów wybranych przez autorkę. Nie można oderwać się od czytania. Zakończenie...ach! Naprawdę warto.

Tak jak uwielbiam książki i styl autorki tak ta pozycja mnie rozczarowała... Ostatnio dość krytycznie oceniłam "Księgę Dwóch Dróg", ale pomimo wielu dłużących się, zbędnych opisów jednak mnie oczarowała. W przypadku omawianego tytułu niestety muszę stwierdzić, że kontynuowałam czytanie byle tylko skończyć, a sama historia nie wywołała we mnie jakiś większych emocji. Fabuła zbyt rozwleczona, nudnawa, a całość można było zmieścić w połowie książki. Najbardziej jednak irytowała mnie bohaterka. Pani prokurator, która sama postanowiła wymierzyć sprawiedliwość. Nie byłam w stanie się z nią utożsamić, a samo zakończenie przelało już czarę goryczy. Ceniłam autorka za coś czego tutaj mi zabrakło, a mianowicie bezstronność. Tym razem jednak Pani Picoult zdecydowała się przechylić szalę na jedną ze stron i przez to straciła w moich oczach. Nie polecam...

Nina Frost jest jednym z trybików systemu sprawiedliwości. Jako zastępca prokuratora zajmuje się sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej wobec dzieci. Ma chłodne podejście do prowadzonych spraw dopóki los nie zadrwi z niej straszliwie stawiając ją po drugiej stronie barierki sędziowskiej, gdy jej własne dziecko padnie ofiarą molestowania seksualnego. Jak w takiej sytuacji może się zachować matka, już nie pani prokurator, która zdaje sobie sprawę z niedoskonałości procedur systemu prawnego?
Jodi Picoult jak zwykle gra na naszych emocjach doprowadzając czytelnika do przeżywania całej palety uczuć: od bólu, strachu i wściekłości, po miłość i bezradność. Książka zaczyna się sceną zabójstwa, a czyn Niny niesie za sobą dalece sięgające konsekwencje rzutujące na jej pracę i życie rodzinne. Czy Nina postąpiła właściwie, czy była świadoma następstw swojej decyzji? Czy wreszcie miała prawo liczyć na uniewinnienie?
Mimo iż lubię czytać Jodi Picoult, głównie z powodu poruszanej przez nią tematyki, to jednak tym razem miałam mieszane uczucia co do motywów głównej bohaterki dotyczącej zarówno zabójstwa księdza jak i kierunku przyjętego przez obronę. Autorka kładła główny nacisk na więź Niny z synkiem i skutków na jakie zostanie ona narażony w przypadku nie zwolnienia z kaucją, co się nijak ma do realnej groźby skazania jej za morderstwo na wiele lat odsiadki. Jednym słowem: czy skórka warta była wyprawki? Innym mankamentem, który utrudniał mi czytanie/słuchanie była również niespójna narracja- na zmianę w pierwszej i trzeciej osobie. Nie wiem jaki był tego cel, czy raczej była to wina tłumaczenia.
Ogólnie jedna ze słabszych książek tej autorki.

Jodi Picoult czytam w ciemno i nigdy się nie zawiodłam. Uwielbiam niezmiennie.

Jodi Picoult czytam w ciemno i nigdy się nie zawiodłam. Uwielbiam niezmiennie.

Porywająca wciągająca jak każda książka autorki, jednakże tym razem jakoś tak... Za dużo sądu, za mało historii.

Książka porusza trudny, bolesny temat. Gwałt na dziecku to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą spotkać rodziców i autorka pokazuje jeden ze scenariuszy co może wówczas zrobić matka lub ojciec. Czytając stale towarzyszą nam emocje, utożsamiamy się z bohaterami czując ból, wściekłość, miłość, itd. Poznajemy świat prawników i jak zwykle niedoskonałości systemu i procedur, a chyba nic nas tak nie porusza jak sytuacja, gdy niesprawiedliwe procedury krzywdzą dzieci. Akcja momentami się przeciąga i to wkurza, ale pewnie dlatego, że bardzo chcemy już wiedzieć jak to się skończy.

• Jodi Picoult