Trzy wiedźmy

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Wyrd Sisters
Świat Dysku (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
świat dysku wiedźmy humor fantastyka Babcia Weatherwax Niania Ogg

Czarownice z reguły nie są zogniskowane w czasie. Te natomiast postanowiły zogniskować się na początku roku w postaci przyjemnej lektury.
Do Babci Weatherwax w odwiedziny wpaść jest całkiem miło, o ile nie przeszkadza nam jej szczery złowieszczy uśmiech. Trzy wiedźmy serwują nam całą stertę wspaniałej sztuki i przedstawień teatralnych, żartów błaznów, przemiłych kiciusiów i...

Najlepsze książki z cyklu są związane ze Śmiercią lub wiedźmami 😁

Jak zawsze bezbłędna. "Makbet" wyłazi z każdej strony.

Nie lubię ksiazek, w których humaniści jarają się tym, że mają tyyyyle dystansu do swojego humanizmu. Tylko piosenka o jeżu 'robi' robotę.

Kocham tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać!!

Druga książka opowiadająca o Babci Wetherwax. Sukcesja tronu, teatr, młoda czarownica która nie może się odnaleźć w świecie wiedźm i jej wątek miłosny, to główne tematy "Trzech Wiedźm". Całość została poruszona dosyć ciekawie ale jeśli ktoś liczy na dużą ilość absurdalnego humoru jak to w naprzyklad w "Morcie" to raczej się zawiedzie, gdyż książka jest utrzymana w raczej...

Mniej więcej do połowy "szło" to pięknie, później jednak entuzjazm opadł, akcja zamuliła, żarty przygasły i już do końca nie mogłem złapać flow. Mimo wszystko, sporo zabawnych momentów i kolejny tom Świata Dysku "odhaczony", a w kolejce rzeczy do przeczytania, następny z serii.

Wątki Szekspirowskie, dobrze, że Makbeta akurat omawiałam wtedy w szkole ;-).

„I tylko jeża przelecieć się nie da...”
Pratchett to jest Pratchett - albo się go uwielbia albo nie, ja bardzo takie poczucie humoru lubię i jego książki pomagają oderwać mi się od rzeczywistości i szarego świata, jednocześnie poruszają pod wartwą ironii i sarkazmu wartości moralne i uniwersalne. Jego mądrości zostaną ze mną na zawsze. Twarz ludzi w autobusie gdy...

Na półkach: , , , ,

Szósta część cyklu, a druga część o czarownicach. Kto polubił Pratchetta za jego szczególny humor, ten nie będzie zawiedziony. Zawsze doceniam wielki kunszt i nie mającej granic wyobraźnię autora.
Plusy:
- oryginalna satyra trochę na „Makbeta” Szekspira, a chyba i inne dzieła;
- trzy wiedźmy i duch króla Verence`a muszą doprowadzić do powrotu prawowitego króla na tron;
-...

Dyskusje

7 790