Trzy wiedźmy

Okładka książki Trzy wiedźmy
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1989-01-01
Piotr W. Cholewa
Świat Dysku duch Verence powieść angielska

więcej Więcej

Według mnie najgorsza książka z serii 'Świata dysku' jaką do tej pory czytałem.

Autor tradycyjnie potrzebuje jakiejś kanwy do rozpisania kabaretu, tym razem padło na uniwersum dzieł Shakespeare'owskich. Ani to źle, ani dobrze, to nic więcej jak płótno na blejtramie. Jednakowoż, ten tytuł odrobine różni się od poprzednich tomów serii. W końcu opuszczamy plateau średniactwa z plusem i w zasadzie w każdym obszarze odnotowujemy progres. Z magmy poprzednich...

Trzy Wiedźmy są cudne.
Bardzo lubię Makbeta, więc być może dlatego tak bardzo podoba mi się ta parodia, ale to nie samo twórcze przetworzenie dzieła Szekspira sprawia, że ta powieść jest tak dobra. I nie sam humor. To postacie.
Nasze tytułowe trzy wiedźmy (kolejne nawiązanie do Makbeta), to bez dwóch zdań absolutnie (używam tego słowa zdecydowanie zbyt często) genialne...

Kolejna dobra książka z serii :)

Wiedzmy nie są moim ulubionym motywem, ale mam wrażenie, że sama książka była też nierówna - na początku zapowiadała się bardzo dobrze, potem się ciągła, a potem akcja tak przyspieszyła, że ciężko było się połapać. Ale to zastrzeżenia do tego konkretnego tomu, bo humor ogólnie, jak to u Pratchetta, jak zawsze na najwyższym poziomie.

Pozycja wprowadzająca do kolorytu Świata Dysku postacie wiedźm. Przepełniona odniesieniami do szekspirowskiego „Makbeta”, jak każda pozycja Mistrza, wywoływała u mnie co chwila uśmiech na twarzy.
Opowieść, w której poznajemy słynną głowologię, zderzamy się z celowo przerysowanymi schematami zwyczajów i przekonujemy czy każdy może być kowalem swojego losu.
Niektóre fragmenty...

Chyba najlepsza z dotychczasowych części.

Kolejna opowieść w tym samym stylu i guście, konwencja się sprawdza, więc kujemy żelazo póki gorące. Historia z wykorzystaniem (a właściwie przekręceniem) motywów dzieł szekspirowskich jest ok, choć nie wymiata, na plus jak zwykle sporo konwencyjnego humoru i to w zasadzie tyle. Po dalszych tomach ze świata Dysku nie spodziewam się fajerwerków, niemniej sporo w tych...

Wg. mnie gorsza niż Równoumagicznienie (które było świetne), ale nadal warta uwagi :)

Gorsza niż poprzednia część. Piosenka o jezu!

8 016
    1 729