Okładka książki Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady
Maria Czubaszek Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2015-01-01
2015-01-01
9788377001974

Okładka książki Maria Czubaszek. Ostatni dymek Maria Czubaszek, Sergiusz Pinkwart
Ocena 6,9
Maria Czubasze... Maria Czubaszek, Se...
Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Ocena 6,7
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...

Przezabawna! 😄 Moja pierwsza książka Marii Czubaszek, zdecydowanie przeczytam kolejne.

Kobieta bezkompromisowa? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta szczera i bezpośrednia? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta z dystansem do siebie i świata? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta z parówką i papierosem? Tak, to Maria Czubaszek.

Pamiętam jak w czasie jednych z targów książki siedziałam przed nią i Arturem Andrusem, a oni oboje podpisywali mi książkę. Nie mogłam powstrzymać uśmiechu gdy usłyszałam jak Maria Czubaszek szepcze do Andrusa: „Artur, ja muszę zapalić”. Było w tym coś desperackiego zważywszy na kolejkę chętnych po autograf. Pomyślałam, że nie zapali jeszcze długo.

W tym tzw. poradniku-antyporadniku można znaleźć wiele zabawnych anegdot z życia Marii Czubaszek, mnóstwo jej specyficznego (i nie zawsze mile widzianego poczucia humoru), mnóstwo jej błyskotliwych i ciętych tekstów, a także poglądów, jakie prezentowała.

Książka oczywiście arcydziełem nie jest, mnóstwo jest pozycji o Czubaszkowej (i generalnie są one do siebie podobne), ale na niezobowiązującą lekturę w nudny wieczór książka będzie w sam raz. Czyta się szybko, jest zabawnie i relaksująco.

Kobieta bezkompromisowa? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta szczera i bezpośrednia? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta z dystansem do siebie i świata? Tak, to Maria Czubaszek.
Kobieta z parówką i papierosem? Tak, to Maria Czubaszek.

Lubię szczerość i bezkompromisowość osądów Pani Czubaszek, ale wolę jej słuchać. Jako literatura „Dzień dobry, jestem z kobry,...” dla mnie się nie sprawdziło. Zbrakło mi uroku i dynamiki żywego słowa. Może audiobook byłby lepszy.

Cudowna, czubaszkowa lekkość pióra i myśli.

Cudowna, czubaszkowa lekkość pióra i myśli.

Inteligentna, bystra i ciekawa osobowość, z własnymi niestereotypowymi poglądami, których przed nikim nie ukrywała. Najbardziej charakterystyczna POSTAĆ polskiej kultury. Mawiała, ".... Że najlepiej czuje się sama ze sobą... ". Kobieta o nienachalnej urodzie (jak mawiała o sobie). Chapeau bas Pani Mario, byłam i jestem wielka Pani fanka (gdziekolwiek Pani jest).

Świetna lektura na ten czas, kiedy ma się ochotę sięgnąć po coś lekkiego i zabawnego. Króciutkie opowiastki i opinie na różne tematy. Uwielbiam Marię Czubaszek za otwartość i odważne deklarowanie swoich poglądów. Lubię osoby błyskotliwe i inteligentne, a do takich panią Marię zaliczam.

Zabawna - tyle chyba mogę napisać o tej książce. Nie jest to arcydzieło literackie, a historia życia osoby, napisana przez tą osobę. Po lekkim zawodzie, związanym z lektura biografii Beaty Kozidrak, chciałam przeczytać co dobrego. Pani bibliotekarka poleciła Panią Czubaszek... .hmmmm.... zdecydowanie nie taką literaturę miałam na myśli. Plus książki? Kolejna historia życia zaliczona. Na wesoło.

Pierwsza książka Marii Czubaszek jaką przeczytałam. Co to była za kobieta! Bezkompromisowa, nie bała się mówić o swoich kontrowersyjnych poglądach, nie lubiąca ludzi. Co za odwaga!

Zupełnie nie przejmowała się tym, co ktoś o niej myśli i że czegoś może nie wypada. Uśmiałam się nie raz i dopiero teraz jest mi mało! Wiem, że sięgnę po kolejne książki Pani Marii. I to jak najszybciej.

Nie ma zbiegów okoliczności, zaczęłam akurat ją czytać jak zmarł jej mąż Karolak. Złożyło się tak niefortunnie. W końcu są razem... Choć jak Maria mówiła, żyli obok siebie to teraz na pewno siedzą razem paląc papierosy i jedząc parówki.

Czyta się zdecydowanie za szybko, bo wciąga niesamowicie. Wielu na pewno się nie spodoba. Przeciwników ma na pewno tyle samo jak i zwolenników. Barwna, przyciągająca uwagę kobieta.

A Ty lubisz Marię Czubaszek?

Przeczytałam jednym tchem. Krótka novela. Wzrusza, bawi, skłania do przemyśleń. Brawo pani Mario- potrafiła Pani iść pod prąd. Zawsze Panią podziwiałam. Ta opowieść dużo mi dała.

Pani Maria była jedyna w swoim rodzaju. Nie twierdze, ze zgadzam się z jej poglądami i ze jest moją idolką, ale czytanie tych felietoników to bardzo miło spędzony czas. Podziwiam ją za to, ze była tak bardzo autentyczna i nie bała się głośno mówić tego, co myślała.

Maria Czubaszek Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady Zobacz więcej