Pod prąd

Okładka książki Pod prąd Robert Biedroń, Magdalena Łyczko
Nominacja w plebiscycie 2016

Jak na wywiad rzekę (nie przepadam za takimi książkami) całkiem przyjemnie się czytało.

Książka dobra i taka też jest moja ocena. Spodziewałem się może czegoś nieco innego, może więcej opisów z życia prywatnego pana R. Biedronia, jakichś detali z lat młodości itp., a mniej polityki i wizji politycznych, jednak te proporcje były niestety (z mojej perspektywy) odwrotne. Ale i tak czyta się szybko i przyjemnie. Na coś szybkiego do poczytania nadaje się idealnie :)

Bardzo ciekawy wywiad, czyta sie lekko i przyjemnie. Można dowiedzieć się sporo ciekawostek o panu Biedroniu.

Dzięki tej książce mamy możliwość dużo lepiej poznać Pana Roberta Biedronia. Świetny jest jego zapał i zaangażowanie w zmiany, zarówno w mieście w którym jest Prezydentem jak i w samej Polsce. Polecam.

Mądry człowiek

Mądry człowiek

Byłam ciekawa i nie zawiodłam się. Lubię ludzi z pozytywną energią, którzy potrafią zarażać tymi zwykłymi ale interesującymi historiami. Dobra i szybko można przeczytać. Wyważona. Trochę jak niby biografia, wywiad, trochę niby jak prezentacja, trochę niby jak opowieść o zwykłym człowieku i to najważniejsze. Duża odwaga ale i ludzka prosta rzecz. Warta uwagi.

Mimo, że nie lubię polityki i autobiografii, to wciągnęła mnie opowieść Roberta. Bardzo przyjemnie i lekko się ją czyta. Polecam!

Mam taką zasadę, że nie oceniam ludzi, zanim ich nie poznam, a przynajmniej staram się tak robić. Dlatego, kiedy nasza biblioteka kupiła wywiad-rzekę z Robertem Biedroniem, nie omieszkałam po nią sięgnąć. Nie zawiodłam się, moim zdaniem wywiad ten pokazuje, jak bardzo otwarty umysł ma ten polityk, co go ukształtowało i jaki wpływ na jego decyzje miała rodzina, z której się wywodzi. Co mi się podoba w tym wywiadzie to to, jak p. Robert bardzo wyraźnie zaznacza, gdzie stoi ściana, za którą nie wpuszcza innych ludzi. Prezydent Słupska opowiada, jak trudno jest być osobą homoseksualną i z jakimi konsekwencjami się to łączy. Ile trzeba znieść w Polsce i na świecie, aby żyć w zgodzie ze sobą. Sądzę, że tylko tak szczere wywiady pełne dystansu do samych siebie, mogą nam pokazać, jaki ktoś jest naprawdę i jak przekłamane są notki w gazetach brukowych, które są często wyssane z palca.

Wywiad z Robertem Biedroniem, wówczas jeszcze prezydentem Słupska ukazuje jego charakter, jego autentyczność, chęć działania i zmieniania Polski, daje nadzieje, ze Polska może stać się lepsza, pełna dialogu, równouprawnienia i zrozumienia. Poznajemy Pana Roberta z czasów zarówno z czasów dziecinstwa jak i czasów teraźniejszych.