Nie tak łatwo być Czesławem

Czesław MozilJarek Szubrycht Wydawnictwo: Otwarte biografia, autobiografia, pamiętnik
Otwarte
Czesław Mozil biografia muzyka autobiografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Czesław Mozil biografia muzyka autobiografia

Okładka książki Gazeta magnetofonowa nr 4 / 2019 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
Gazeta magneto... Redakcja Gazety ma...
Okładka książki Gazeta Magnetofonowa nr 3 / 2019 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
5,0
Gazeta Magneto... Redakcja Gazety ma...
Okładka książki Gazeta magnetofonowa nr 2 / 2019 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
Gazeta magneto... Redakcja Gazety ma...
Okładka książki Gazeta Magnetofonowa nr 1 / 2019 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
Gazeta Magneto... Redakcja Gazety ma...
Okładka książki Gazeta magnetofonowa nr 4 - zima 2019 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
6,5
Gazeta magneto... Redakcja Gazety ma...
Okładka książki Gazeta Magnetofonowa nr 3 / 2018 Redakcja  Gazety magnetofonowej, Jarek Szubrycht
7,5
Gazeta Magneto... Redakcja Gazety ma...

Bardzo fajna i na czasie książka. Miło się czyta i można się dowiedzieć o autorze bardzo ciekawe momenty jego życia. książka moim zdanie jest bardzo szczera i porusza bardzo ważny temat emigrantów.
Warto poczytać!

Po książkę sięgnęłam, bo przeczytałam kilka dobrych opinii. Jednak się zawiodłam. Według mnie nie jest ani fajnie napisana ani historia życia Czesław nie jest niczym nadzwyczajnym.

Bardzo osobista i intymna spowiedź jednego z najsłynniejszych akordeonistów w naszym kraju. Czesław jakiego nie znamy. Okazuje się, że nie jest zwykłą gwiazdką, która wybiła się dzięki byciu jurorem w talent show. Okazuje się, że nie miał łatwego życia usłanego różami, że na początku swojej drogi też mył kible i pracował w popularnej restauracji typu fastfood. Nawet po...

Czesław Mozil to człowiek, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Ja zawsze zaliczałam się do tej pierwszej grupy i stałam murem za jego twórczością. Dlatego cieszę się, że w moje ręce wpadła ta biografia i mogłam wreszcie się przekonać, w jak wielu sprawach miałam rację! I że w wielu kompletnie się myliłam. Ale to dobrze. W końcu...

Biografia Czesława Mozila, którą przygotował Jarek Szubrych, to dobry przykład na to, jak należy tworzyć tego typu książki. Dziennikarz nie poszedł na łatwiznę, nie nagrał kilku(nastu) spotkań z muzykiem, nie spisał ich w formie wywiadu-rzeki. Zamiast tego powstał porządny tekst w pierwszoosobowej narracji, zawierający te wszystkie charakterystyczne dla wypowiedzi Mozila...

Jest to chyba pierwsza książka której nie dałam rady przeczytać do końca.

Fajnie, na luzie napisana książka. Taki jest właśnie Czesław - pełen spokoju, luzu, optymizmu, sympatyczny i bardzo rozrywkowy człowiek.
Książka napisana w formie opowiadania o swoim życiu, emigracji rodziców do Danii, życiu i dorastaniu w Danii oraz karierze muzyka.

Książka z prywatnej kolekcji, którą kupiłam i przeczytałam z ciekawości. Lubię Czesława, ale nie jestem jakąś jego wielką fanką, chciałam jednak czegoś więcej się na jego temat dowiedzieć. Niestety po przeczytaniu tej książki odczuwam wielki niedosyt. Tak naprawdę znam więcej faktów z jego życia z wywiadów, które czytałam czy oglądałam. Podsumowując Czesław Mozil nadal jest...

Bardzo dobra książka, zresztą wywiad przeprowadził świetny dziennikarz, Jarosław Szubrycht.
Czesław Mozil to postać barwna. Mężczyzna odważny, otwarty, jego inteligencja jest na europejskim poziomie. To nie tylko pajacyk z telewizji, jak niektórym się kojarzy. Stworzył wizerunek luzaka i człowieka mocno rozrywkowego, ale w rzeczywistości to intelektualista, który w życiu z...

Z muzyczną twórczością Czesława Mozila już się kiedyś spotkałam, zupełnie mimochodem. Widziałam go też w telewizji, ale nigdy jakoś specjalnie nie śledziłam jego dokonań. Ostatnio miałam okazję, w ramach obowiązków służbowych, uczestniczyć w jego koncercie - Czesław Śpiewa Solo Act. Miałam mieszane uczucia, ponieważ Czesława kojarzyłam raczej z plotek niż z jego twórczości....

Dyskusje

• Chcę w prezencie