Maria Czubaszek. Ostatni dymek

Okładka książki Maria Czubaszek. Ostatni dymek Maria Czubaszek, Sergiusz Pinkwart
Okładka książki Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Maria CzubaszekSergiusz Pinkwart Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
Czerwone i Czarne
2017-04-11
2017-04-11

Okładka książki Wyspy Owcze z pierwszej ręki – praktyczny przewodnik turystyczny Sergiusz Pinkwart, Sabina Poulsen
Wyspy Owcze z ... Sergiusz Pinkwart, ...
Okładka książki Drakulcio ma kłopoty. Jak zjeść francuską żabę? Magdalena Pinkwart, Sergiusz Pinkwart
Drakulcio ma k... Magdalena Pinkwart,...
Okładka książki Gdańsk Magdalena Pinkwart, Sergiusz Pinkwart
Gdańsk Magdalena Pinkwart,...

Niezapomniane cytaty pani Czubaszek.

Niezapomniane cytaty pani Czubaszek.

Dobra rozrywka. Wiele można dowiedzieć się o niezwykle ciekawej osobie, jaką była Pani Maria.

To nie jest wybitne dzieło, ale całkiem przyjemna książka, w której są zebrane opowieści o Marii Czubaszek.

2004

Uwielbiałam Panią Marię za jej cięty język i humor. Poznałam kilka zabawnych anegdot z opowieści jej znajomych. Lekka z humorem.

Dobra pozycja, ale jakoś brakuje mi w niej całej prawdy o Marysi. Brakuje mi jej niezwykłego poczucia humoru w radiowej Jedynce. Bardzo ja lubiłam.

Króciutkie refleksje przyjaciół i osób, które miały okazję poznać bliżej Marię Czubaszek, bądź z nią współpracować. Książka niewiele nowego wnosi. Momentami odnosiłam wrażenie, że niektórzy chcą raczej wypromować się na postaci pani Marii, niż podzielić się wspomnieniami o niej. Na szczęście tylko niektórzy.
Nic innego poza tym, co Maria Czubaszek sama mówi o sobie w swoich książkach, nie dowiedziałam się. Suche fakty, o których bohaterka sama napisała wcześniej osobie.
Odnoszę wrażenie, że tak naprawdę to nikt z jej przyjaciół nie poznał jej do końca.

Nic innego poza tym, co Maria Czubaszek sama mówi o sobie w...

Świetna lektura. Czytając tą książkę dobrze się bawiłam. Książka składa się z dwóch części, w pierwszej znajomi Marii Czubaszek dzieła się wspomnieniami o niej, a w drugiej znajduje się wybór felietonów samej bohaterki. Z lektury można dowiedzieć się jaka nietuzinkową osobą była Maria Czubaszek, jakie miała poglądy i czym kierowała się w życiu. Polecam

Może to mało eleganckie, co napiszę, ale nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że "Ostatni dymek" to ostatnia próba zarobienia na popularności Marii Czubaszek. Książka składa się z dwóch części- pierwsza to wspomnienia rozmaitych znajomych pani Czubaszek o niej samej, druga to przedruk "Dzień dobry, jestem z kobry...".
Książka jest ciekawa, bo ciekawa jest jej bohaterka i z tym trudno dyskutować. Z obu części wyłania się spójny obraz osoby nietuzinkowej. Warto zapoznać się z tym obrazem, chociażby po to, żeby zrozumieć trochę bardziej. W czasach, kiedy media karmią na głównie nagłówkami, urywkami wiadomości, naprawdę warto zagłębić się w temat czyjegoś życia, motywacji, a nie opierać swoje oceny na zdawkowych medialnych doniesieniach.
Chociaż muszę przyznać, że należę chyba do grupy ludzi, którzy podobno nie istnieją- to znaczy, takich, którzy pani Czubaszek ani nie kochają, ani nie nienawidzą. Doceniam jej humor, doceniam jej ogromną szczerość i prostolinijność. W pewien sposób to zachwyca. Ale były też momenty, gdy pomyślałam, że pisze po prostu głupoty.

Książka jest ciekawa, bo ciekawa jest jej bohaterka i z tym...

W czym może być pomocny lakier do włosów w pociągu? Niekoniecznie do włosów... Radzę sprawdzić! Dla mnie rewelacyjny patent!!!

• 2017
  • Przeczytane 2017