Blog niecodzienny

Okładka książki Blog niecodzienny Maria Czubaszek
Okładka książki Blog niecodzienny
Maria Czubaszek Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
2014-11-04
2014-11-04
Literatura polska

Okładka książki Wariatka tańczy Maryla Rodowicz, Jarek Szubrycht
Wariatka tańczy Maryla Rodowicz, Ja...
Okładka książki Taka zabawna historia Juliusz Ćwieluch, Krzysztof Kowalewski (aktor)
Taka zabawna h... Juliusz Ćwieluch, K...
Okładka książki Chłopaki niech płaczą Olaf Lubaszenko, Paweł Piotrowicz
Chłopaki niech... Olaf Lubaszenko, Pa...
Okładka książki Obywatel i Małgorzata Małgorzata Potocka, Krystyna Pytlakowska
Obywatel i Mał... Małgorzata Potocka,...

To chyba esencja poczucia humoru nieodżałowanej Marii Czubaszek. Wybrane wpisy z bloga prowadzonego przez autorkę od 2006 roku. Trafne uwagi o polityce, celebrytach i codzienności lat 2006 - 2014. Jakże to był inny świat, choć głupota celebrytów i polityków niezmienna.

Czytam sobie tę książkę od kilku lat - wciąż do niej wracam z ogromną przyjemnością.

Wspaniały lek na zły nastrój i wypalenie.

Zwykle otwieram na chybił-trafił i ...każdorazowo się uśmiecham.

Wspaniały lek na zły nastrój i wypalenie.

Zwykle otwieram na chybił-trafił i ...każdorazowo się uśmiecham.

"Blog niecodzienny" to zbiór zawierający najlepsze, najbardziej zabawne i najbardziej trafne wpisy z popularnego bloga www.mariaczubaszek.bloog.pl, który pisarka i m.in. komentatorka „Szkła kontaktowego” prowadziła za czasów swojego życia, tj. od 2006r do 2014r. Niestety jedna z najbardziej znanych satyryczek w kraju zmarła 12 maja 2016r.
Wpisy opisywały bieżące wydarzenia w kraju i na świecie widziane oczami Pani Marii, która miała bardzo specyficzne, charakterystyczne i niespotykane poczucie humoru. Wpisy zawierają jej przemyślenia na różnorodne tematy, jej myśli i przekonania. Autorka często cytuje inne znane postacie ze świata kultury np.
"(...) wg prof Józefa Tischnera: "są trzy prawdy: święta prawda, tyż prawda i gówno prawda",
"(...) Pieniądze szczęścia nie dają "Ale pozwalają - twierdzi Madonna - obyć się bez niego",
"(...)Myśli nieuczesane Stanisława J. Leca: "Między jedną miłością a drugą trzeba dla przyzwoitości przebyć kwarantannę z trzecią",
"(...) A Różnice, mimo dość powszechnej opinii, że mężczyźni coraz bardziej niewieścieją, a kobiety mężnieją, moim zdaniem wciąż jest sporo.
Kobiety na przykład lubią mówić, a mężczyźni lubią słuchać.
Mężczyźnie może być ładnie z dwudniowym zarostem, kobiecie zdecydowanie nie.
Kobieta nie zakocha się w mężczyźnie tylko dlatego, że ma ładne nogi, mężczyźnie czasami to wystarczy.
Kiedy kobieta nie ma ochoty na seks, boli ja głowa. Kiedy mężczyzna nie ma ochoty, kobieta jest urażona.
Ona chce mieć dom po to, żeby miała gdzie mieszkać i dokąd wracać, on najczęściej po to, żeby miał skąd wychodzić. On może być szczęśliwy przez całe życie z jedną kobietą. Ale nie musi. Ona nie musi być nieszczęśliwa przez całe życie z jednym mężczyzną, ale może...
(...) Gdybym jednak miała podać najbardziej istotną różnicę, wymieniłabym chyba podzielność i niepodzielność uwagi. Mężczyzna ma na ogół niepodzielną. I stąd się mówi, że myśli o jednym. Kobieta ma najczęściej uwagę podzielną. Może więc na przykład kochać się i jednocześnie zauważyć, że żyrandol jest brudny..." - wpis z 27 II 2009r.
Świetny zbiór wpisów autorki stanowiący doskonałą rozrywkę na szarą codzienność.
Gorąco polecam!!!

Wpisy opisywały bieżące wydarzenia...

Czytam, czytam i przebrnąć nie mogę. Uwielbiam Czubaszek za humor, gadkę i to, że po prostu była sobą. "Bloga niecodziennego" nie da się łyknąć na raz, bo czuje się przesyt, książka staje się jakaś taka miałka i traci na wartości. Zastanawialiście się, czy wspominana wielokrotnie sąsiadka egzystowała w rzeczywistości czy była urojeniem? Jak znacie odpowiedź to koniecznie dajcie znać. Skręca mnie z ciekawości.

Czubaszek kocham całym sercem, a tego bloga byłem regularnym czytelnikiem i komentatorem. Do jednego z moich komentarzy Autorka odnosi się na początku, a zainicjowany tym wątek ciągnie się przez kilkaset stron. Jestem dumny z faktu, że przyczyniłem się do jakiegoś kształtu tej książki.
A sam blog to opis rzeczywistości, jaka otaczała nas i Marię Czubaszek. Wszystko przepuszczone przez Jej poczucie humoru i inteligentny zmysł obserwacji.

Jak zwykle... zacna.

Jak zwykle... zacna.

Bardzo fajna książka :)

Bardzo fajna książka :)

Pani Maria z właściwą sobie bezceremonialnością i uszczypliwością odnosi się do aktualnych wydarzeń w Polsce, opisuje przywary znajomych i ludzi ze swojego otoczenia. To prawda, że odrobinę za dużo tutaj polityki, ale to w końcu ta sfera naszego życia dostarcza najwięcej tematów do skeczy, kabaretów i ciętych ripost. Polecam cierpliwym:)

Boże ci to jest ? spróbowałam do 30 stron i dałam sobie spokój. Blogowcy powinni pozostać w necie

Momentami śmieszna ale tylko momentami. Tak naprawdę, po przeczytaniu innej książki dotyczącej autorki, chyba więcej nie mogłem się spodziewać, chociaż miałem nadzieję. Przyjemne ... do przeczytania np: w smutne szare sobotnie popołudnie.

• 2015
  • 2015