Nienachalna z urody

Nominacja w plebiscycie 2016
Maria Czubaszek Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
literatura polska biografia wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura polska biografia wspomnienia
Inne

Trudno nie polubić Pani Czubaszek za Jej charakter,cięty język,dystans do siebie i bezkompromisowość . Nietuzinkowa Kobieta, żyła według własnych reguł.

Inteligentna, z poczuciem humoru, ceniąca spokój i dobre towarzystwo Maria Czubaszek, opowiada nam o swoim dzieciństwie, miłości oraz poglądach na świat.

Książka napisana lekko i z charakterystycznym dystansem do świata, jaki prezentowała Pani Maria.

Mam mieszane uczucia, chociaż książkę przeczytałam już jakiś czas temu i wciąż ciężko mi znaleźć o niej jakąś dłuższą opinię. Mam taki nawyk, że jeśli kogoś polubię to proszę go o polecenie książki. Cóż, nie polubiłam tej książki, a i moja sympatia do osoby się skończyła, chociaż nie tylko przez książkę oczywiście.

Jeśli kogoś bawi cokolwiek w tej książce, to bardzo się...

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo ciekawa, zabawna, inteligentna, a z drugiej irytująca i infantylna. Pewnie dlatego, że Pani Maria była osobą nietuzinkową.
Cenię jej dystans do siebie i autoironię, ale pisane przez nią teksty zupełnie do mnie nie trafiają.

To jest typ książki z mojego repertuaru "na odmóżdżenie". Nie słyszałam wiele o tej kobiecie, ale jak już ją widziałam na ekranie to jakoś dobrze jej się z oczu patrzyło. Kiedy przeczytałam tę pozycję stwierdzam, ze była mega sympatyczną kobietą i mogłaby być moją kumpelą. Lekkie pióro, ogromny dystans do siebie, inteligencja. Książka podzielona tematycznie, zatem można...

Szczera, bardzo osobista, niemal intymna, ostatnia książki Pani Marii. Albo się ja kochało, albo nienawidziło. Nie można jej jednak odmówić dystansu, poczucia humoru i niesamowitego zmysłu obserwacji !

Zgadzam się z wieloma opiniami Pani Marii. Na temat aborcji, eutanazji czy też odnośnie jakości obecnych tekstów. Po zniesieniu cenzury autorzy nie tworzą treści wymagających względem odbiorcy. Ponadto Pani Maria kojarzy się osobą w pełni wesołą, która zawsze zabawi odbiorcę. Jednak tak nie jest i odbiorca może się przy tym tytule sam przekonać.

Książka wybrana na chybił-trafił, ciekawa, ale lektura zajęła mi bardzo długo. Nie wiem, czym jest to spowodowane.

To była męczarnia. Bardzo słaba książka o niczym wartościowym. Autorka przedstawiła siebie w tak złym świetle, że aż trudno zrozumieć co chciała przez to osiągnąć. I nie chodziło wcale o jej poglądy, bo to sprawa indywidualna. Wszechobecny był egocentryzm i lenistwo. Faktycznie, było o czym pisać....o uwielbieniu do palenia i oglądania telewizji. Koszmar

Pani Maria to przesympatyczna osoba. Uważa sie za pesymistkę ale czytając tą książkę absolutnie tego nie odczułam, wręcz przeciwnie.

Dyskusje

1 734