Przez burze ognia

Okładka książki Przez burze ognia Veronica Rossi Patronat LC
Okładka książki Przez burze ognia
Veronica Rossi Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Przez burze ognia (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Przez burze ognia (tom 1)
Under the Never Sky

Oficjalne recenzje i

Pod eterowym niebem

Link do recenzji

1562 52 39

Książka z początku zapowiada się świetnie, od początku poznajemy potrochę intrygi różnych bohaterów, szkoda tylko że za dużo jest opisu a za mało akcji, możliwe że z wiekiem inaczej czyta się takie książki no ale może 2 tom będzie lepszy 😉

Bardzo mi się podoba taka koncepcja końca świata, przynajmniej takiego, jaki znamy. Dobrze mi się zwiedzało Pody i świat zewnętrzny z bohaterami. Wątek romantyczny nie dominuje i nie psuje ogólnego efektu.

Książka średnia, ale wiedziałam po co sięgam, więc nie rozczarowała mnie. Wręcz zaskoczyła taką ciekawą postacią jaką jest Perry. Jest w nim taki soczysty antagonizm - niby dobry, sympatyczny, ale w sródku ma gwałtowną burzę, łatwo popaść mu w konflikt, robi co uważa za słuszne (i ja mu wierzę, że takie to właśnie jest) nawet gdy brudzi mu to ręce. Jego życie jako Naznaczonego wydaje się skomplikowane, ale mimo to stara się jak może. Propsy dla autorki, że napisała go w taki sposób, że ja go kupuje w stu procentach. Sięgnę kiedyś po kontynuację, ale nie jest żadnym must-havem.

Na półkach: , , , , , , ,

Polubiłam Arie za jej wolę przetrwania, chęć uczenia się i determinację do osiągnięcia celu. Nie siadła w koncie i nie płakała, tylko stawiła czoło nowej rzeczywiści. Z wroga uczyniła sojusznika, a nawet kogoś więcej... Bardzo ciekawy świat przedstawiony - z jednej strony Sfery, z drugiej ludzie ze szczególnymi zmysłami. Czyta się szybko, akcja wciąga, narracja dwustronna, co uważam za duży plus. Polecam

Chociaż jest to młodzieżówka to całkowicie odleciałam przy tej książce. Bohaterowie świetnie wykreowani. Świat tak opisany, że czułam się jakbym tam była. Polecam całą sobą :)

Osobiście książkę polecam, bo wciąga od pierwszych stron.

Osobiście książkę polecam, bo wciąga od pierwszych stron.

Nad światem pojawił się niebezpieczny eter. Ludzie pochowani zostali w kopułach które umożliwiały im dobrze życie, a nawet lepsze niż prawdziwe. Za pomocą wizjerów mogli wyglądać jak chcą, być gdzie chcą, robić co chcą. Nie ma bólu, nie ma głodu, ani niczego co jest zbędne do życia, np. plam na ubraniach. Jednak nie wszyscy mieli takie ‘szczęście’ znaleźć się w kopułach. Wykluczeni, osoby które żyją w prawdziwym świecie. Dzikusy, jak większośc ich nazwya, żyją w plemieniach, walczą i polują o jedzenie i mają ludzi ze specjalnymi zdolnościami. Aria - mieszkanka kopuły Reverie, która została wygnana za przestępstwo którego nie popełniła i Perry - wykluczony, posiadający zdolności które pozwalają mu wytropić niebezpieczeństwo na wielkie odległości i wyczuwać ludzkie emocje. Mają wspólny cel, dostać się do Blis, do swoich bliskich.
Książka niesamowita, wciągająca od samiutkiego początku. Świat wykreowany przez autorkę jest tak fantastyczny, że przez całą lekturę czułam się jakbym tam z nimi była. Postacie świetnie wyprofilowane, genialne, a każdy z nich był zupełnie inny. Jestem pod ogromnym wrażeniem i bardzo się cieszę, że przede mną jeszcze 2 części!

Wciągająca fantastyka młodzieżowa z intrygującymi bohaterami, z ciekawym światem i ze świetnym (wprost FENOMENALNYM) wątkiem miłosnym hate-love!!

coś nowego i innego w kategorii fantasy, polecam :)

coś nowego i innego w kategorii fantasy, polecam :)

Książka średniak, długo się nie mogłam wgryźć. Nie zamierzam sięgać po kolejne części.

Video

Video