Daringham Hall - Die Entscheidung

Okładka książki Daringham Hall - Die Entscheidung Kathryn Taylor
Okładka książki Daringham Hall - Die Entscheidung
Kathryn Taylor Wydawnictwo: Bastei Lübbe Cykl: Daringham Hall (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Daringham Hall (tom 2)
Daringham Hall - Die Entscheidung
Bastei Lübbe
2015-06-18
2015-06-18
niemiecki
romans

Druga część nie zawiodła mnie. Równie przyjemna jak pierwsza. Tak łatwo zżyć się z rodziną Camdenów. Wspaniała rodzina, wspaniała posiadłość, wschodzna Anglie, a do tego tajemnice i intrygi no i oczywiście miłość.

Nieoczekiwany zwrot akcji budzi lawinę wydarzeń, które wciągają czytelnika do ostatniej kartki. W zasadzie już prolog zapowiada, że w tej części będzie się również działo, jednak nie spodziewałam się, że autorka aż tak zagmatwa życie bohaterów, wikłając ich w nowe sytuacje i dokładając im nowych dylematów. Z pewnością więc rozwoju akcji nie dało się przewidzieć w żadnym stopniu, co oczywiście jest wielkim plusem dla prozy autorki.

Najbardziej intryguje okładka, jest zjawiskowa. Piękna zastawa i czarno-białe tło przenoszące do zupełnie innej epoki doskonale odzwierciedlają klimat całej powieści.

...
jeszcze 3 tom :)

Chociaż czytałam trylogię dość dawno, to robiąc porządki w mojej biblioteczce przypominałam sobie wrażenia jakie we mnie wzbudziła.
Dzięki serii możemy poznać postawę angielskiej arystokracji i jak to bywa w takich kręgach odkryjemy rodzinne tajemnice, które są najczęściej głęboko skrywane. Dzięki całej historii uzmysławiamy sobie, że na nienawiści nie można niczego zbudować.
Całość czyta się lekko i nie jest to lektura zbyt wymagająca.
Jedyne co mogę tej trylogii zarzucić to to, że autorka opisała w niej sporo nierealnych wydarzeń oraz nierealnych reakcji i zachowań. Ale to tylko moje odczucia. Pozycja idealna na deszczowe wieczory

Ta książka chyba podobała mi się jeszcze bardziej niż część pierwsza. Choć chwilami trochę brakowało mi Kate i Bena, ponieważ poruszony jest nie tylko ich wątek, ale także pozostałych bohaterów. Co nie jest takie złe, bo możemy poznać inne historie. Na przykład Davida i Anny czy Tilly i Petera. Polubiłam tych bohaterów i przyjemnie się o nich czytało, jednak wolałabym by było trochę więcej w tej książce głównej dwójki.
Nie brakowało w tej książce emocji i zawirowań. Chwilami było dramatycznie, chwilami zabawnie.

Druga część trylogii „Daringham Hall” przenosi nas do Wielkiej Brytanii, gdzie w pięknej posiadłości Ben Sterling poznaje swoją rodzinę i odkrywa stopniowo tajemnicę swojego pochodzenia.

Ben otrzymuje propozycje zamieszkania w posiadłości i przedłużenia swego pobytu w Anglii. Postanawia pozostać, chociaż zamiar zemsty za krzywdy swojego trudnego dzieciństwa po przedwczesnej śmierci matki wciąż trwają ukryte w podświadomości. Przystaje na to również z powodu uczucia do Kate , które po odzyskaniu zdrowia i pamięci próbował ignorować, jednak miłość do niej stała się silniejsza.
Przedłużającym się pobytem w Anglii niepokoi się Peter, jego wspólnik. Jednak i on pod pozorem troski o przyjaciela nie spieszy się z wyjazdem, czyżby i on miał inne powody a Tilly nie była mu obojętna ?
Również i pozostali bohaterowie : David i Anna, Oliwia i pozostali członkowie rodu Camdenów przeczuwają zbliżające się kłopoty a jasny i przejrzysty do tej pory porządek za sprawą piętrzących się problemów zaczyna tracić grunt. Kłopoty finansowe , niezgoda w rodzinie, oraz śmierć Ralpha wymuszają do podjęcia decyzję , aby to Ben ocalił rodową posiadłość od upadku.

Czy Ben sprosta zadaniu o które krótko przed śmiercią prosił go ojciec ?
Książka lekka , dobrze się czytało, polecam !!!
[TWK 92]

Już od samego początku w swoim prologu autorka kusi nas kolejnymi nieodkrytymi tajemnicami pałacu Daringham Hall lub raczej jego mieszkańców.

Czego i kogo tym razem będą dotyczyły sekrety przeszłości? Kim jest tajemniczy francuz Jean Pierre, który ma pomóc w winnicy? Jak zakończy się ta historia?

W sumie w kolejnym już tomie o posiadłości Daringham Hall nadal mało się dzieje, no może ciut więcej niż w poprzednim. Niestety dalej jest sztywno, emocje może podniosły się o 1 góra 2 procent na skali ekscytacji. Przyjaciel Bena i współwłaściciel firmy Peter nadal jest chamowaty, chociaż wydaje się, iż miejscami nieco schodzi z tonu. Odnosi się wrażenie, iż Kate i Ben są tacy nijacy, obojętni do czasu szybkiego bzyknięcia i potem znowu zachowują się jak śnięte ryby i odbijają się od siebie niczym kule bilardowe puszczone w ruch.

Wciąż mamy zbyt mało dialogów i uczuć pomiędzy bohaterami jakimikolwiek, a za dużo opisów. Jeśli te pierwsze się w ogóle pojawiają to są drewniane jakby rozmawiały ze sobą dwie kłody drewna. ;/. Tak, nie, no to cześć, ok, dobra itp. Niestety cała seria na tym traci i źle to wygląda w porównaniu z innymi tego typu sagami. Niby tym razem jakby troszeczkę coś się działo, ale ciągle jest według mnie wszystko przedstawione za słabo, bez potrzebnego w danym momencie większego napięcia, emocji. Potwierdza się fakt, iż pisać książki w ciekawy, interesujący sposób też trzeba umieć. Lecz niestety jak widać na załączonym obrazku nie każdy to potrafi. ;) Jest zupełnie tak jakby ktoś beznamiętnym głosem czytał nam program telewizyjny.

Nadal nie wiem czy polecić tą serię, ale chyba skłaniam się ku odradzaniu jej potencjalnemu czytelnikowi, bo jednak to strata czasu mimo, iż szybko się ją czyta. Jedyne co ratuje te pozycje to klimatyczne okładki w stylu angielskim.

W sumie w kolejnym już tomie o posiadłości Daringham Hall nadal mało się...

Przyzwoicie pociągnięta historia rodziny Camdenów oraz relacji Kate- Ben. Wyjaśniło się kilka spraw poruszonych w pierwszym tomie. Wątki nie są mocno przesadzone. Polecam.

Pierwszy tom był taki sobie, ale z niewyjaśnionymi wątkami. Pomimo że lubię Barwy miłości, tu autorka mnie nie załamała - książka przewidywalna i nudna.

druga czesc Daringham Hall duzo lepsza od pierwszej, z niecierpliwoscia nie moge sie doczekac przeczytania trzeciej czesci, cala trylogia nadaje sie na film, polecam

Jeszcze ciekawsza niż pierwszy tom. Wciąga czytelnika

Jeszcze ciekawsza niż pierwszy tom. Wciąga czytelnika