Dotknięcie nocy

Okładka książki Dotknięcie nocy
M. Pierce Wydawnictwo: Amber Cykl: Dotknięcie Ciebie (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dotknięcie Ciebie (tom 1)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Night owl
Amber
2015-08-25
2015-08-25
Data 1. wydania:
2013-09-06
Magdalena Ufland, Joanna Nałęcz
erotyka miłość namiętność pragnienia seks propozycja obsesja związek

Wow! Kompletnie nie spodziewałam się takiej książki.
Trochę mnie zatkało, bo sięgam po erotyki, głównie dla emocji, pasji, namiętności, zbliżeń i sexu. A tutaj dostałam taką jazdę bez trzymanki, że jeszcze chyba jestem w szoku.

Przeczytałam chyba z 50 romanso-erotyków, ale w żadnym nie było takiej postaci jak Matt. Nie było postaci tak popieprzonej, tak złamanej i borykającej się z takimi problemami. Owszem cierpiący mężczyźni przewijają się przez większość książek i uleczyć ich może tylko ta jedna jedyna. I tak jest w tym przypadku, z tym że tutaj nie mamy do czynienia z żadną traumą. Po prostu facet jest aspołeczny, nie radzi się sobie między ludźmi, łatwo popada w paranoje i nałogi.

---------------------- SPOILER (może) ----------------------

Książka nie jest też bez braków, ale nie są one aż kujące w oczy. Np. Hnnah postanawia się całkowicie odciąć od Matta, czuje się zdradzona i wykorzystana ale wystarczy że pojawił się brat, powiedział, że tylko ona może pomóc, a ta leci, pomaga i wyznaje mu miłość i nawet nic sobie nie wyjaśniają, nie ma żadnej rozmowy, nic. Nie mówiąc już o tym, że o bracie Matta było w książce może z raz czy dwa, ale okazuje się,że on wie o związku Matta i Hannnah wszystko.... nie jest to może duże niedociągnięcie ale mnie trochę rozstroiło.

Sfera erotyczna jest dość ciekawa. Zaczyna się naprawdę spontanicznie i dość szybko przechodzi w pewnego rodzaju formę BDSM, chociaż nie do końca... a co dziwne to się dzieje tak spontanicznie że trochę mało wiarygodnie. Nie mniej opisy zbliżeń są barwne i dosadne, można się zarumienić, ale jednocześnie poczuć pulsowanie między nogami ;)

Jestem bardzo ciekawa kolejnej części, bo w sumie ta zakończyła się tak, jakby nie miało być dalszej części, a czekają jeszcze dwie.

Wow! Kompletnie nie spodziewałam się takiej książki.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początkowo książka mocno mnie zaintrygowała. Ciekawy wątek, inny od pozostałych z tej kategorii. Ogólnie książka była dosyć ciekawa, najbardziej jednak raził mnie w niej sposób, w jaki odzywał się główny bohater do głównej bohaterki w trakcie seksu. Jak dla mnie przesada. Ale wątek ciekawy, więc sięgam po kolejną część.

Historii o bardziej irytującej postaci to chyba dawno nie czytałam. Wiecznie naburmuszony nadąsany zrzęda i do tego pijak burak i zboczeniec. Szkoda słów. Dusza artystyczna ktoś powie? Dla mnie gość z problemami psychicznymi... I ona niby kobieta z silną osobowością a tak na prawdę szara myszka dająca się wykorzystywać. Ja dla mnie średnia ocena sporo zawyżona..

Wow! Swietna ksiazka chociaz na poczatku nie bylam przekonana do jej lektury szybko zorientowalam sie ze warto ja przecztac. Dp tego stopbia warto i jest wciagajaca ze zarwalam noc. Co czyni ja tak dobra w mojej ocenie? Emocje ich opis niemalze ich smak ktory mozemy poczuc dosc ciekawa historia dobre tempo i to ze na pewno nie meczy w czasie czytania. Szczerze polecam a teraz ide zglebic czesc 2.

Na półkach: , , , , ,

Do połowy bardzo fajna książka. Postacie są wyraziste i dość oryginalne (dość - bo ona z problemami życiowymi i finansowymi, a on - sławny bogaty i przystojny). Sceny seksu i uczucia w nich zawarte dobre i wciągające. Niestety w połowie następuję zwrot akcji.... po którym wiadomo jak książka się zakończy. I w istocie tak się kończy. Dla mnie druga połowa naiwna (alkoholizm też ujęty baaaardzoo średnio). Dlatego też powieść osiada na mieliźnie przeciętności.

Nie dokończyłam i nie dokończę, bo o ile książkę czytało się nieźle, to...
główny bohater jest tak bardzo tragiczny, że po raz kolejny czytając romans żałowałam, że to nie horror.
Co jest najgorsze w książce? Tłumaczenie zdrady i udawanie, że to jest ok. Nie jest. A główny bohater jest po prostu kobiecą częścią intymną, nie tylko z tego powodu.

Nie dokończyłam i nie dokończę, bo o ile książkę czytało się nieźle, to...

Kolejna książka wzorowana na 50 twarzach Greya.... Dodatkowo dużo literówek i pomyłek narratora... Nie polecam

2085

Książka do polubienia lub znienawidzenia. Właśnie taką gamę emocji wzbudziła we mnie jej lektura. Do tej pory trudno mi stwierdzić czy mi się podobała czy też nie.

Czyta się niezwykle szybko. Jest to erotyk, ale to nie opisy scen "łóżkowych" podobały mi się najbardziej i przyciągnęły moją uwagę. Pozytywnie na mój odbiór wpłynęła narracja z punktu widzenia zarówno głównej bohaterki, jak i bohatera. Dobrą zagrywką było ujawnienie słabości Matta. Bohater z tego typu problemami jest tym, co odróżnia tą pozycję od wielu innych z tego gatunku.

Dlatego też książka zainteresowała mnie na tyle, by sięgnąć po kolejny tom - a to już coś.

NAJCUDOWNIEJSZA KSIĄŻKA POD SŁOŃCEM! JEDNA Z MOICH ULUBIONYCH! Tematyka książki na początku średnio mnie zaciekawiła, co było wielkim, wielkim błędem. Po przeczytaniu 3 części mam wrażenie, że spędziłam z tą książka wiele, wiele czasu, całe życie, a początki związku bohaterów jest odległy i dziwny. Poznali się przez Internet, rozpoczęli gorący romans. Wszystko rozpoczęło się na kłamstwie. Bohater jest poetą, manipulatorem. Często zachowuje się jak dziecko, jest zgorzkniały, cierpi po stracie rodziców, ma problemy emocjonalne, ale mimo wszystko jest wspaniały, kochany, zaradny, opiekuńczy, słodki co do Hannah- ukochanej. Jest inteligentny, błyskotliwy, męski, goracy. Bohaterka jest silna, zaradna, kochająca. We dwójkę stanowią wspaniałe uzupełnienie, są stworzeni dla siebie, nie wyobrażam sobie ich z kimkolwiek innym. Mają wiele pięknych wzlotów i wiele bolesnych upadków. Książka jest ciekawa z ciekawymi zwrotami akcji. Jedynie siostra bohaterki jest wkurzająca, tępa, lekkomyślna z okropnym charakterem.
W książce jest wiele wspaniałych, chwytających za serce momentów. Bardzo zżyłam się z tą książką, aż płakałam na zakończeniu. Książka jest wyjątkowa, bardzo, bardzo przemyślanie skonstruowana, tematyka pomysłowa i ciekawa. Pisanie listów do siebie, pisanie wspólnej książki. To, że oboje mogą zobaczyć myśli
z drugiej perspektywy. Ulubione momenty: lampion w pokoju, 1 spotkanie w samochodzie, to jak Matt zachowuje się jak dziecko, jak zmienia taktyki, jeśli któraś nie zadziała. Kupienie maskotek.
To jak Matt w szpitalu ciągle trzymał maskotkę pingwina <3 Wyznawanie miłości.
Książka jest piękna, bajeczna, choć nie kolorowa. Związek bohaterów jest burzliwy, ale i gorący, bardzo namiętny, czuły, piękny. Książka należy do 5 moich ulubionych. Będę za nią bardzo tęsknić i czekam na inne książki tej autorki. (Ukrywający się autor-ciekawy pomysł, ogólnie książka ma ciekawą koncepcję)

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowe romansidło z zabarwieniem erotycznym ale całkiem przyjemnie się czyta. Dobre jako mała odskocznia od thrillerów. Ogólnie polecam.