Jeśli zostaniesz

Okładka książki Jeśli zostaniesz
Courtney Cole Wydawnictwo: Amber Cykl: Beautifully Broken (tom 1) Seria: New Adult literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Beautifully Broken (tom 1)
New Adult
If You Stay
Amber
2016-01-26
2016-01-26
Data 1. wydania:
2013-02-05
Julia Wolin
miłość ryzyko romans pieniądze wspomnienia przeszłość seks

"Jeśli zostaniesz " to historia Milli i Paxa.

Pax Tate ma 24 lata i wydaje się mieć w życiu wszystko o czym tylko można sobie zamarzyc. Jest przystojny, seksowny, kobiety za nim szaleją, jest młody, zdrowy a do tego ma miliony na koncie .

Jednak pomimo tego młody mężczyzna jest głęboko nieszczęśliwy, zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami, nie do końca wie jakimi gdyż wypiera je z pamięci. Znieczula się poprzez przygodny seks i narkotyki. Mężczyzna chce przestać cokolwiek czuć.

Milla jest piękna, pełna życia młoda kobieta, również i ona zmaga się z własnymi problemami .

Wydawać by się mogło ze książka zapowiada typowe przeslodzone love story.

Nic bardziej mylnego. Książka nie jest typowym romasem . Główni bohaterowie poznają się gdy on prawie przedawkowuje na plaży i prawie umiera a to nie on ją ratuje lecz ona niczym anioł odnajduje go i dzięki niej udaje się go odratowac.
Raczej nietypowy poczatek znajomości ...

Książkę bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Jest w niej miłość, namiętnośc ,wzruszenie i emocje . Świetna chemia między bohaterami. Podoba mi się ze zarówno Mila jak i Pax nie byli idealni ale mieli swoje charaktery . Pax nie jest kolejnym Panem Idealnym i jest przez to bardziej interesujący i realny. Milla to słodka i urocza dziewczyna dziewczyna, jednak nie da się jej nie lubić. Razem jako para są naprawdę interesujący.

Książka jest super, jak dobrze wywazony deser, słodko -gorzka. Jak najbardziej polecam.

"Jeśli zostaniesz " to historia Milli i Paxa.

Bardzo, bardzo przeciętna pozycja... Ta opowieść miała naprawdę spory potencjał, który niestety, według mnie, został zmarnowany. Całość nie trzymała się kupy, sceny erotyczne były często po prostu niesmaczne, tak naprawdę nie wiadomo, co było głównym wątkiem, bo wszystkie potraktowane zostały po macoszemu. Powieść miała kilka dramatycznych na pozór momentów, jednak w większości napisana została bez kompletnie żadnych emocji, nie czuło się podczas lektury kompletnie nic! Czytało się ją szybko, ale sama nie wiem dlaczego, bo ani nie wciągała, ani nie zachęcała do dalszej lektury, a ważna tematyka, którą chciała poruszyć tu autorka została podsumowana kilkoma stronami tekstu o niczym. Bohaterowie mdli i tak jak o Paxie jeszcze dowiadujemy się cokolwiek, tak o Mili nie wiemy prawie nic... Jestem bardzo rozczarowana.

"Jeśli zostaniesz "to kolejna książka z serii New Adult. Głównym bohaterem książki jest 24-letni Pax Tate . Pax wydawać by się mogło, że ma w życiu wszystko urodę, seksapil ,powodzenie u kobiet, jest milionerem, młodym i zdrowym. Jednak młody mężczyzna jest nieszczęśliwy zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami u wypiera je szukając ukojenia i znieczulenia w narkotykach. Mężczyzna nie chce nic czuć. Milla to z kolei piękna, pełna, życia młoda kobieta która również zmaga się z własnymi problemami. Wydawać by się mogło ze ,czeka nas kolejny przeslodzony i typowy romans. Nic bardziej mylnego . Książka nie jest typowa. Główni bohaterowie poznają się gdy on przedawkowuje na plaży i prawie umiera a ona znajduje go nieprzytomnego i niczym anioł ratuje mu życie.
Nie przypominam sobie żebym czytała o podobnej sytuacji w romansie.

Książkę bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Mamy w niej miłość, namiętnośc ,wzruszenie i emocje. Chemia między bohaterami bardzo dobra . Podoba mi się ze ,bohaterowie nie byli idealni ale mieli swoje charaktery. Tak Pax Tate to nie kolejny Pan Idealny, jednak przez to jest bardziej interesujący i realny. Milla słodka i urocza dziewczyna, jednak nie da się jej nie lubić. A razem tworzą interesująca parke;
Ogólnie książka jest super ,jest jak dobrze wywazony deser, słodko -gorzka, nie przeslodzona. Oczywiście jako fanka romansów lubie happy endy i urocze wyznania miłości jednak nie lubię lukru wylewajacego się ze stron i ciaglego slodzenia i czytania jak główni bohaterowie żyją w sielance, wole czytać jak sobie radzą z problemami ,czekać aż się zakochaja, wyznają sobie miłość, pocałuja się ale nie od razu , wzbudzać czekaniem na te momenty oczekiwanie i ekscytacje. Pod tym względem książka spełniła swoje zadanie z nawiązką . Jak najbardziej polecam. Na pewno sięgnę po kolejne tomy;

105 / 2020

105 / 2020

Szybko się czyta, aczkolwiek książka bez rewelacji, bardzo przewidywalna.

Szybko się czyta, aczkolwiek książka bez rewelacji, bardzo przewidywalna.

Typowa historia New Adult, schematyczna i przewidywalna. Jednak dobrze się ją czyta. Pasuje jako odstresowanie po ciężkim dniu. Początek zaczyna się mocno, a po drodze mamy kilka zwrotów akcji.
Mia - grzeczna dziewczyna, ułożona, trochę smutna, mimo wieku już z dramatycznymi przeżyciami. Z kolei dla Pax nie liczy się nic oprócz narkotyków, picia i seksu. Doświadczony przez los, na skutek przeszłości nie utrzymuje więzi z ojcem ani dziadkiem. Oboje mają koszmary. Czy jedne koszmar można zwalczyć drugim? Najwyraźniej. Przed bohaterami długa droga do szczęścia, ale miejmy nadzieję, że się uda.

BOHATEROWIE: 4/10
AKCJA: 5/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 6/10
OKŁADKA: 5/10
KREATYWNOŚĆ: 5/10

Według mnie nic specjalnego. Zapowiadała się dobrze, ale zawiodłam się na niej strasznie.

BOHATEROWIE: 4/10
AKCJA: 5/10
SPOSÓB PISANIA AUTORKI: 6/10
OKŁADKA: 5/10
KREATYWNOŚĆ: 5/10

Bardzo fajnie zapowiadająca się książka, przepełniona romantyzmem, który został utracony na rzecz opisu seksu. Mam alergie na książki, które opierają się na seksualności, bo tracą one w moich oczach magię, którą można odkryć przy okazji mądrych historii, a ta właśnie taka była.
Pax, główny bohater książki nie radząc sobie ze śmiercią matki, bierze narkotyki. Zostaje znaleziony przez Milę, która ratuje mu życie. Tych dwoje połączy miłość, ale czy uda im się zwalczyć demony przeszłości, które dręczą Pax'a?

Jedna z moich pierwszych książek z typu "New Adult" i z pewnością jedna z lepszych z tej kategorii.
Sam początek, już sprawił, że się w niej zakochałam. Jest w niej garstka humoru, który trafia prosto do mojego książkowego serduszka. Styl pisania, przedstawienie historii z obu stron, świetnie się uzupełnia.
Oczywiście nie jest ona ideałem, lecz z całego serca polecam ją osobom, które szukają książki na jeden wieczór przy herbatce i kocyku. Krótka ale nie pisana za prosto, czyli zawiera opisy które sprawiają, że książka nie wydaje się "suchą opowiastką".

Oczywiście nie jest ona ideałem, lecz z całego serca polecam ją...

Ot, babskie czytadełko z happy end'em. Fajne na urlop, ale nie przekonuje mnie sens użycia tak wulgarnego języka w treści. Książka na raz.

Courtney Cole If You Stay Zobacz więcej
Courtney Cole If You Stay Zobacz więcej