Kup teraz - 7 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.00 zł

Złota mucha

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2015-05-19
1998-01-01
Firma Księgarska Olesiejuk
Chmielewska mucha złota kryminał
kryminał, sensacja, thriller
2015-05-19
Królowa Polskiego Kryminału
Chmielewska mucha złota kryminał

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych.

Świetna historia. Czytając czułam się jak uczestniczka wydarzeń. Chmielewska była wspaniałą pisarką zapraszała do swojego świata i chciało się tam być... jestem pewna że za kilka lat znowu sięgnę po tę książkę.
P. S. Uwielbiam bursztyny 😊

Oj, kocham Chmielewską, ale ta książka była trochę nudna. Zbyt mocno przegadana i przekombinowana. O ile, miłol pomarzyć sobie o bursztynie i wczasach "jak za tamtych lat", o tyle sama tytułowa "złota mucha" ginie w cieniu niestworzonych powiązań rybak-pośrednik-jubiler. Romanse głównej bohaterki też denerwujące, choć pewnie nie można odmówić im wiarygodności. Widać, że...

Wiarygodność autora w tym co pisze jest nad wyraz wskazana. Dobrze wiedzieć, że czytamy sprawdzone fakty (jeśli na nich oparta jest fabuła) a nie rzeczy z palca wyssane czy jakieś śmiechu warte konfabulacje. A najlepiej kiedy autor opisuje temat doskonale mu znany który jest np. jego pasją. Tak jest ze „Złotą muchą”. Powieść ta dotyczy przede wszystkim bursztynu, który to...

Jedna z moich ulubionych ksiazek krolowej. Moze humorystycznie troszke odbiega od innych, ale za to uczy troche szacunku do kultury polskiej.

Złoto Bałtyku czyli bursztyn w roli głównej. Fascynacja Chmielewskiej bursztynem przeniesiona w akcję kryminału, gdzie zbrodnia w towarzystwie humoru przeplatają się nawzajem. Jedna z moich ulubionych.

Świetnie skrojona intryga. Cała akcja toczy się wokół bursztynu. Unikatowy okaz z ukrytą tytułową muchą , sieje za sobą śmierć. Powieść pełna zwrotów akcji, z charakterystycznym humorem autorki. Można się też czegoś dowiedzieć o poszukiwaniu bursztynu. Gorąco polecam.

Przeczytałam niewiele książek Chmielewskiej, ale część z tych, które mam za sobą bardzo mi się podobała, bo na ogół lubię jej poczucie humoru. Właściwie bardzo podoba mi się pomysł kryminału na wesoło.

Jak jest ze Złotą muchą? Z jednej strony podoba mi się pomysł na fabułę, w której głównym elementem są bursztyny. Dość rzadko spotykany motyw w tego typu literaturze (w...

Tematyka bliska mojemu sercu. Miejsce akcji i tematyka dobrze mi znana. Książka przeczytana z wielką przyjemnością i uśmiechem. Jednym słowem - bursztynowa afera.

Genialna jak każda książka Chmielewskiej !
Joanna poszukuje unikalnego bursztynu ze ZŁOTĄ MUCHĄ, a w kradzierze i morderstwa wplątują się jej byli mężowie. Jak zawsze wiele trupów.
Świetna książka !

1 891