W oczach jej błękitu

Okładka książki W oczach jej błękitu Jacek Brzozowski
Okładka książki W oczach jej błękitu
Jacek Brzozowski Wydawnictwo: E-bookowo kryminał, sensacja, thriller
324 str. 5 godz. 24 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
E-bookowo
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
324
Czas czytania
5 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378594185
Tagi:
obraz szpiegostwo kościół
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Magazyn Kulturalny "Projektor" numer 1-2/2022 (42-43) Mateusz Antczak, Jacek Brzozowski, Paweł Chmielewski, Robert Kolasa, Marek Kolender, Agnieszka Majcher, Jerzy Ozga, Emmanuella Robak
Ocena 0,0
Magazyn Kultur... Mateusz Antczak, Ja...
Okładka książki Błąd. Zbiór krótkich opowiadań PROwincji Jacek Brzozowski, Jagoda Cierniak, Lucjan Gregory, Lech Mikulski, Zofia Mossakowska, Daniel Orzadowski, Olga Ślepowrońska, Michał Paweł Urbaniak
Ocena 8,5
Błąd. Zbiór kr... Jacek Brzozowski, J...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3095
2457

Na półkach: , ,

Książka nawet dobra, ma wszystko, co powinna, by porwać mnie i nie puścić do ostatniej kartki... sensacja, tajne służby, zaginione dzieła sztuki, tajemnice Watykanu... A jednak przeczytałam tylko do połowy, no nie ma tej iskry... może to nie jest odpowiedni czas? Może kiedy indziej?

Książka nawet dobra, ma wszystko, co powinna, by porwać mnie i nie puścić do ostatniej kartki... sensacja, tajne służby, zaginione dzieła sztuki, tajemnice Watykanu... A jednak przeczytałam tylko do połowy, no nie ma tej iskry... może to nie jest odpowiedni czas? Może kiedy indziej?

Pokaż mimo to

avatar
1702
1687

Na półkach: ,

"Dawno już pojęliśmy, że informacja, ta rzadka i posiadająca swoją cenę, jest niczym innym, jak tylko kluczem do naszego zwycięstwa. Czyli, w perspektywie, do zbawienia!".


Inwigilacja, wywiady, podsłuchy to pojęcia obecnie często używane w naszym życiu społecznym i politycznym. Boimy się wszelkiej maści ingerowania w nasze życie, poznania naszych tajemnic. Tymczasem sami, z własnej woli zdradzamy najtajniejsze sekrety od setek lat. Tak, za każdym razem, gdy decydujecie się na spowiedź, dostarczacie informacji największemu wywiadowi świata. Takim innowacyjnym pomysłem na fabułę swojej powieści zaskoczył mnie Jacek Brzozowski – autor, o którym, jak przypuszczam będzie jeszcze w przyszłości głośno.

Jacek Brzozowski to trzydziestosześcioletni sekretarz powiatu drawskiego, który w wieku dwudziestu siedmiu lat został najprawdopodobniej najmłodszym sekretarzem gminy w Polsce. Autor zadebiutował w 2010 r. książką pt. "Horyzont zdarzeń", która jako jedyna nawiązuje do tajemnicy wylatowskich kręgów w zbożu. Pisanie to jego hobby i sposób na oderwanie się od rzeczywistości.

Jean, agent francuskiego wywiadu, zwerbowany niejako z przymusu po tym, jak będąc pracownikiem banku zaczął okradać firmę, wchodzi w skład grupy, która otrzymała specjalne zadanie. Zaginął bowiem bezcenny obraz Matki Bożej z Guadalupe, który według wielu osób, posiada niezwykłe właściwości. Służby specjalne w zamian za pomoc Watykanowi w odnalezieniu obrazu, mają otrzymać dostęp do największej bazy wywiadowczej świata, czyli protokołów ze spowiedzi.

Muszę przyznać, że wszelkie powieści nawiązujące szeroko swoją tematyką do tajemnic Watykanu czytam niemalże w ciemno, "połykając" różnorakie koncepcje i teorie dotyczące działalności władzy kościelnej. I nie sądziłam, że biorąc do ręki powieść Jacka Brzozowskiego, tak bardzo zachwycę się totalnie świeżym pomysłem, jaki w fabule zaprezentował autor. Jestem bowiem wprost zachwycona koncepcją pisarza, która w skrócie mówi o tym, że spowiedź jaką wymyślono i usankcjonowano w XIII wieku istnieje głównie po to, by Kościół zbierał cenne informacje z całego świata. Krótko mówiąc – instytucja spowiedzi to największy wywiad świata, do którego ludzie dobrowolne lgną od wieków. Genialna i prosta myśl, która idealnie wpasowuje się w gusta czytelników uwielbiających zgłębiać różnorakie spiskowe teorie dziejów. To niezwykle kreatywna teoria, która daje dużo do myślenia odnośnie powierzanych dostojnikom kościelnym, tajemnic. Wielkie, wielkie brawa dla autora za ten pomysł.

"W oczach jej błękitu" oprócz warstwy nawiązującej do zakłamania Watykanu, czytelnicy znajdą także dość rozbudowaną płaszczyznę dotyczącą technik sztuki malarskiej, a także i może przede wszystkim wielką dawkę wiedzy odnoszącą się do wielu znanych nam dzieł takich malarzy, jak chociażby Leonarda da Vinci czy Rembrandta. Widać tutaj dużą wnikliwość autora w zgłębianiu tej szerokiej tematyki i spore przygotowanie merytoryczne w przedmiocie dzieł sztuki, a w szczególności w temacie renesansowych obrazów. Interesującą płaszczyzną jest także ukazanie wielu, mało znanych faktów dotyczących zuchwałych kradzieży obrazów z całego świata. To temat, który aż prosi się o swoje dalsze zgłębianie przez czytelnika.

Książka Jacka Brzozowskiego rozczarowała mnie w jednym aspekcie, a mianowicie w zakresie wartkiej akcji, bowiem więcej w niej fascynujących ciekawostek dotyczących obrazów, niż samej sensacji. Muszę jednak przyznać, że rozczarowanie to zostało osłodzone wieloma lokalizacjami, w jakim toczy się fabuła, czyli Maroko, Paryż czy nawet Muzeum Kairskie. Poza tym wątek kultu "Santa Muerte", czyli czcicieli figurki śmierci, również mnie niesamowicie zaintrygował, dlatego też "W oczach jej błękitu" czytałam z zapartym tchem, nie mogąc oderwać się od tej lektury.

Uwielbiam wszelakie teorie spiskowe, uwielbiam kreatywność w tej płaszczyźnie i uwielbiam dowiadywać się ciekawych faktów z książek, które czytam. Wszystkie te elementy posiada najnowsza książka Jacka Brzozowskiego, dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu. Widoczne, świetne merytoryczne przygotowanie, nietuzinkowe pomysły i lekki język, pozwalają mi polecić Wam tę powieść. Być może w oczach jej błękitu odnajdziecie cząstkę prawdy o naszym świecie, o której do tej pory nie mieliście pojęcia.

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/

"Dawno już pojęliśmy, że informacja, ta rzadka i posiadająca swoją cenę, jest niczym innym, jak tylko kluczem do naszego zwycięstwa. Czyli, w perspektywie, do zbawienia!".


Inwigilacja, wywiady, podsłuchy to pojęcia obecnie często używane w naszym życiu społecznym i politycznym. Boimy się wszelkiej maści ingerowania w nasze życie, poznania naszych tajemnic. Tymczasem sami,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
494
324

Na półkach:

Malarstwo, to sztuka, która zawsze mnie zachwycała... Kiedy odwiedziłam Luwr, to nie wiedziałam, w którą stronę mam patrzeć... A to wszystko przez to, że moja wiedza była zbyt mała! Jacek Brzozowski pokazał mi, jak wielkie znaczenie w odbiorze obrazów ma właśnie wiedza - na temat życia malarza i okoliczności, w jakich ów obraz powstawał! Dzięki takim informacjom zupełnie inaczej patrzymy na dzieła, bo możemy lepiej zrozumieć uczucia artysty i powód, dla jakiego tworzył.

Recenzja również na blogu: kto-czyta-nie-pyta.blog.pl oraz fb.com/ktoczytaniepyta ZAPRASZAM! :)

"W przypadku starych obrazów, kluczem do ich zrozumienia, częściej niż wizualny odbiór, bywa po prostu wiedza."

Głównym bohaterem książki jest Jean Paul Bernard – agent francuskiego wywiadu i jednocześnie pasjonat sztuki. Agentem stał się z przymusu, ale z przyjemnością bierze udział w akcji, która ma pomóc odnaleźć cenny obraz i zdemaskować złodzieja zabytków... Tym zaginionym dziełem jest obraz Matki Bożej z Guadelupe, któremu przypisuje się magiczną moc… Książka Jacka Brzozowskiego znacząco rozwija wiedzę czytelnika na temat tego dzieła sztuki, ze szczegółami opowiadając o tym, ile ten obraz kryje zagadek. Przekonajcie się sami, ja znałam tylko część tej niesamowitej historii.

Aby jednak rozwiązać zagadkę zaginięcia cennego dzieła sztuki agentom pomaga… Watykan! Kościół, to instytucja, która w naszym kraju ma niezmiernie istotne znaczenie i wysoką pozycję... Autor pokazuje, że nawet Kościół może być zakłamany! Myśleliście kiedyś o tym, co księża słyszą w konfesjonale i jak wielką moc mają ujawniane tam tajemnice? Autor to dostrzegł i kreatywnie wykorzystał... Właśnie informacje uzyskane przez duchownych są w książce tajną bronią i niewyobrażalną skarbnicą informacji.

"Oczyma wyobraźni zobaczyłem setki przygarbionych analityków w habitach, ślęczących w zakamarkach Biblioteki Watykańskiej nad protokołami z pieczołowitością spisanymi przez spowiedników całego świata. W zasadzie mieli lub mogli mieć haka na każdego, Śledzili myśli, sumienia, pragnienia i czyny, nawet te jeszcze nie popełnione przez miliony, miliony ludzi. Olbrzymia kartoteka, kilometry akt osobowych. Prawdziwy rząd dusz."

Kolejnym atutem książki jest to, co lubię najbardziej - wiedza! Tym razem możemy dowiedzieć się więcej o dziełach sztuki, świecie techniki i najnowszych wynalazków oraz o Egipskiej rzeczywistości... Wszystko to sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie, a przy tym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.


Podczas lektury można wyczuć dużą inteligencję autora, połączoną z ciekawością poznawczą, wrażliwością (wyczuwalną przy niektórych pełnych romantyzmu, poetyckich opisach) i dużą wiedzą. Bardzo lubię i szanuję ludzi, którzy interesują się tym, co ich otacza i patrzą na świat szeroko otwartymi oczami... Dodatkowo autor łączy kryminał z książką akcji, a nawet romansem, co dodaje pikanterii i zwiększa zainteresowanie lekturą.


Autor w niekonwencjonalny sposób łączy wiedzę (o malarstwie, najnowszych możliwościach techniki, Kościele) ze zbrodnią i tajnym śledztwem... Dodatkowo zmusza również do refleksji na temat spowiedzi i coraz mniejszej anonimowości w dzisiejszym świecie techniki i komputeryzacji. To wszystko sprawia, że książka jest nie tylko ciekawa i wciągająca, ale również wartościowa!

W książce spotykamy najróżniejsze szpiegowskie technologie, sławne dzieła sztuki, kościelne tajemnice, miłosne uniesienia, różne kultury i przede wszystkim mnóstwo akcji, zagadek i grozy... Polecam wszystkim wielbicielom kryminałów i niecodziennych książek, które wnoszą coś więcej do naszego życia, niż tylko miłą do przeczytania fabułę.


Serdecznie dziękuję Autorowi - Jackowi Brzozowskiemu, za możliwość przeczytania książki!

Malarstwo, to sztuka, która zawsze mnie zachwycała... Kiedy odwiedziłam Luwr, to nie wiedziałam, w którą stronę mam patrzeć... A to wszystko przez to, że moja wiedza była zbyt mała! Jacek Brzozowski pokazał mi, jak wielkie znaczenie w odbiorze obrazów ma właśnie wiedza - na temat życia malarza i okoliczności, w jakich ów obraz powstawał! Dzięki takim informacjom zupełnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1570
1552

Na półkach:

Pośmiertne odbicie ciała Jezusa na Całunie Turyńskim to nie jedyna, niewytłumaczalna zagadka dla współczesnych badaczy. Wizerunek Maryi, pozostawiony podczas objawień w 1531 roku na płaszczu Indianina, Juana Diego, to kolejny przykład obrazu, o niezwykłych właściwościach i pochodzeniu. Na obrazie tym nie ma ponoć śladów pędzla, nie płowieją kolory, nie widać również zniszczeń spowodowanych przypadkowym oblaniem żrącym kwasem, znane są ponadto historie cudów z nim związanych. Nic zatem dziwnego, że obraz Matki Bożej z Guadelupe to dzieło bezcenne, zaś jego kradzież byłaby niepowetowaną stratą nie tylko dla mieszkańców Meksyku, ale wszystkich narodów.
Okazuje się jednak, że są ludzie, którzy dla egoistycznych pobudek, są w stanie skalać świętość, którzy bez skrupułów są w stanie odebrać zastępom wiernych ten niezwykły skarb. W poszukiwania tego dzieła angażuje się Watykan, który jest zmuszony współpracować ze służbami wywiadowczymi poszczególnych krajów. O tym kuriozalnym zdarzeniu pisze Jacek Brzozowski, znany czytelnikom z fascynującej książki „Horyzont zdarzeń”. Jego najnowsza powieść, „W oczach jej błękitu”, opublikowana nakładem wydawnictwa e-bookowo.pl, to trzymająca w napięciu historia, odsłaniająca przed nami kulisy pracy wywiadowczej, a nawet … tajemnice konfesjonału. Odnaleźć tu można ślady Dana Browna czy Toma Knoxa, przygoda i sensacja łączą się z wątkiem miłosnym, a nad opowieścią unosi się atmosfera tajemniczości i podejrzliwości. Jak bowiem zaufać komukolwiek, kiedy sam Kościół wykorzystuje instytucje spowiedzi tylko po to, by zdobywać informacje? Kiedy tajemnica spowiedzi jest zaledwie przykrywką dla tego najsprawniej działającego wywiadu na świecie?
Akcja książki rozgrywa się między innymi we Francji oraz w Egipcie, zaś jej główny bohater - Jean Paul Bernard, agent francuskiego wywiadu to obdarzony talentem językowym i poszukujący miłości finansista. A właściwie były finansista, który rozczarowany korporacyjnymi układami, postanowił przywłaszczyć sobie prawie dwa miliony euro. Być może to genialny w swej prostocie plan Bernarda, a może umiejętność władania językami oraz sprawność fizyczna uchroniły go przed wieloma latami w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Służby specjalne poszukiwały bowiem analityka, który wsparłby swoimi umiejętnościami śledztwo dotyczące giełdowych spekulacji, składając skazanemu propozycję nie do odrzucenia.

(...)

Pełna treść recenzji: http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/06/jacek-brzozowski-w-oczach-jej-bekitu.html

Pośmiertne odbicie ciała Jezusa na Całunie Turyńskim to nie jedyna, niewytłumaczalna zagadka dla współczesnych badaczy. Wizerunek Maryi, pozostawiony podczas objawień w 1531 roku na płaszczu Indianina, Juana Diego, to kolejny przykład obrazu, o niezwykłych właściwościach i pochodzeniu. Na obrazie tym nie ma ponoć śladów pędzla, nie płowieją kolory, nie widać również...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    22
  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    4
  • :-),:-),:-)
    1
  • Sztuka i zabytki..
    1
  • E-BOOKi
    1
  • Thriller/sensacja/kryminał
    1
  • Powieść kryminalna / sensacja/ thriller
    1
  • Posiadam EBOOK
    1
  • Literatura "dorosła"
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki W oczach jej błękitu


Podobne książki

Przeczytaj także