Błąd w zeznaniach

Sophie Hannah Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Konstabl Simon Waterhouse (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
The Telling Error
Data 1. wydania:
2014-04-24
Marta Kisiel-Małecka
Wydawnictwo Literackie
Marta Kisiel-Małecka morderstwo literatura brytyjska literatura angielska
The Telling Error
Konstabl Simon Waterhouse (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Marta Kisiel-Małecka
Marta Kisiel-Małecka morderstwo literatura brytyjska literatura angielska

Ciekawa koncepcja, w miarę dobrze się czyta.

Super interesujące!!! Z arcyciekawą, nieszablonową bohaterką Nicki. Od początku do końca intrygujące.

Bardzo denerwująca główna bohaterka.
Całkiem zgrabna intryga, gdyby nie jej paskudna tematyka. Każdy czasem mija się z prawdą, ale to... litości.
Gdybym nie znała autorki, to po tej lekturze, raczej nie sięgnęła bym po inne pozycje.
Fakt: wciągająca.

To druga książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że podobała mi się pierwsza - „Inicjały zbrodni”.
„Błąd w zeznaniach” czyta się źle. Na początku jest zarys interesującego wątku kryminalnego. Potem robi się nudno.

Książka jest jedną z ciekawszych pozycji znajdujących się pośród thrillerów psychologicznych i na pewno jest to pozycja godna uwagi.
Sugerując się opisem zamieszczonym z tyłu książki zakupiłam ją do swojej biblioteczki z nadzieją, że powiększę swój zbiór o kolejną ciekawą pozycję i muszę przyznać, że się nie zawiodłam.
Autorka w niesamowity sposób potrafi zbudować...

Ciekawa fabuła, akcja rozwija się wolno, ale ciągle zaskakuje.... Fajnie sie czyta, polecam!

Coś jest nie tak z tą autorką. Jakby miała pomysł na jedną powieść, a w kolejnych podmieniała bohaterki (Sfrustrowane Panie Domu). Z intrygą też kiepsko. Trudno to nawet nazwać kryminałam, nudna zagadka plus rozwiązanie deus ex machina Jak na ironię pisze ona "kontynuacje" książek Christie, eh.

Fabuła całkiem okej, ale jak dla mnie trochę za długo się rozkręcała i koniec nieco mnie rozczarował. Za mało poszlak dla czytelnika, za dużo kwestii zostawionych samym sobie, za dużo domysłów. Zbyt wiele "za" ;)

Ciekawie napisany thriller, ale żeby pisać, iż trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony - to lekka przesada ;-)

Ta książka jest jedną z lepszych tej autorki.

Dyskusje

• Kryminał