W bagnie

Okładka książki W bagnie
Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 3) Seria: Seria Sensacji i Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Erlendur Sveinsson (tom 3)
Seria Sensacji i Kryminału
Myrin
Biblioteka Akustyczna
2014-01-01
2014-01-01
Jacek Godek
literatura islandzka Erlendur Sveinsson

więcej Więcej

Cykl liczy 11 części + 3 części o przygodach młodego Erlendura - na polski przełożono 8 części. Bardzo klimatyczne, z każdą częścią coraz lepsze. Erlendur - islandzki komisarz policji i jego skomplikowane relacje z córką. Polecam!

Ot, takie sobie czytadełko. Jeśli się to wie, i nie ma się szczególnych oczekiwań, a kryminałki czyta po to, żeby oderwać się od rzeczywistości, pracy, to czytać. Szkoda tylko, że postać córki została tak zarysowana, bo jak nie policjant alkoholik, to córka ćpunka, a to nuży, nudzi, jest zbędne.

Znakomity skandynawski kryminał: nieśpieszny, a jednocześnie nie rozwlekły, bardzo ponury i pełen smutku. Właściwie już sama atmosfera jest tutaj ogromną zaletą, gdyż w wykryciu mordercy nie było moim zdaniem nic zaskakującego - śledczy po prostu doszli po nitce do kłębka. Czyta się zaskakująco szybko i niezwykle wciąga. Z pewnością jedna z lepszych części serii.

W książce wszystko zagrało: ciekawa intryga, przybijająca atmosfera, a także główny bohater. Erlendur Sveinsson da się lubić i choć jest trochę zmęczony życiem, to jednak nie jest typowym gliną z kryminału – nie prowadzi śledztwa w oparach alkoholu, nie ćpa (czego nie można powiedzieć o jego córce), nie jest też policyjnym cwaniakiem.

Wielkim plusem jest też rozwiązanie...

kryminał, który bardzo lekko się czyta.
Kompletnie początek nie zapowiadał tak dziwnej historii.
Nie jest to może książka, która zawiłością powala, ale prosty, dobrze napisany kryminał.
Jest ok.

Krótki, dobrze napisany kryminał, przedstawiony z punktu widzenia policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie morderstwa. W książce pojawia się też wątek z prywatnego życia bohatera. Mimo, że nie ma w tu zaskakujących zwrotów akcji, to jednak opowieść bardzo mnie wciągnęła i szybko ją przeczytałam. Polecam tą książkę wszystkim fanom "tradycyjnych" kryminałów.

Erlendur Sveinsson, niemłody, doświadczony policjant z Reykjaviku, musi poznać przeszłość ofiary i razem ze współpracownikami rozpoczyna żmudne śledztwo. Odkopuje bolesne historie sprzed czterdziestu lat i w nich szuka wyjaśnienia zbrodni.
Jak zaczęłam czytać książkę myślałam ze to jest opowieść o rodzinie i traumie co doprowadziła do tragedii i tak jest. Mroczny dobry kryminał

Naprawdę dobra książka. Słuchałam audiobooka i pomimo pokręconych nazwisk i nazw słucha sie b dobrze. Taki dobrze skomponowany twór i tło społeczne i problemy rodzinne i morderstwo. Polecam

Kiedy zaczęłam czytać tą powieść, spodziewałam się oczywiście opowieści o rodzinie, która w związku z jakąś traumą z przeszłości doprowadziła do tragedii. I tak właśnie jest. Ale nie aż takiego efektu się spodziewałam. Ta historia prowadzona jest dość niepozornie przez większą część, aż w pewnym momencie przeżywa się trzęsienie ziemi. Brawo dla autora! W Bagnie łyka się za...

Melancholijna, mroczna i ponura jak pogoda w Islandii. Morderstwo jest tylko tłem dla całej powieści, gdzie głównym wątkiem są problemy społeczne takie jak gwałty, molestowanie, poniżanie kobiet, uzależnienia i śmiertelne choroby. Autor porusza wiele problemów społecznych, które przedstawia z perspektywy różnych stron. Niby nic się nie dzieje, niby śledztwo toczy się wolnym...

1 522
  • Kryminały