Czarne powietrza

Arnaldur Indriðason Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Erlendur Sveinsson (tom 10) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Svörtuloft
Data 1. wydania:
2013-08-01
W.A.B.
Svörtuloft
Erlendur Sveinsson (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
Jacek Godek

To chyba najsłabsza książka tego autora. Nudna fabuła, troche zaciągnięte z politycznych wydarzeń na Islandii. Malo opisów pieknego Reykjaviku

Islandia w klimacie zbrodni, narkotyków, przemocy, trochę odarta z aury egzotyki. Sigurdur Oli dla mnie nie jest głównym bohaterem, jest jakby narratorem uczestniczącym w dochodzeniach. Pozycja dla faktycznych fanów kryminałów Arnaldura Indridasona , nie jest to pozycja porywająca na jedną bezsenną noc.

Minęły prawie 2 miesiące od kiedy to przeczytałam i prawie nie mogłam sobie nic z te książki przypomnieć. Nie czytałam nic innego tego autora. Nie wiedziałam, ze główny bohater nie jest normalnie głównym bohaterem sagi. Bo oceniłam jego postać bardzo nisko, nudny, nie umiejący się pogodzić z tym, ze jego związek się zakończył, nie umie się przeciwstawić matce. Przy czym nie...

audio - ok

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i ostatnie.
Bardzo nieciekawa fabuła, mdłe postacie itd.
Do tego tak denne tłumaczenie, że szkoda słów.
Chciałabym, żeby ludzie, którzy piszą sobie jakieś teksty i nazywają je książkami,a siebie pisarzami,zrozumieli, że nie każdy może być pisarzem.
To samo dotyczy wydawnictw.

Swingersi, pedofilia i międzynarodowe finanse. Tematy ważne,a dla Islandii szczególnie. Zwłaszcza ten ostatni w kontekście problemów lat kryzysu 2007-2008. Zmiana gradacji ważności bohaterów, dobrze robi powieści. Przypomnienie, że znalezienie się w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu nawet mając dobre intencje, może zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

Najsłabsza na razie z serii

To kolejny islandzki kryminał , który przeczytałem , ale pierwsza moja recenzja dla tego autora . Z cyklu o Erlendurze Sveinssonie przeczytałem prawie wszystkie książki , więc czas na pewne podsumowania . Wszystkie tytuły z serii są oparte na ciekawej intrydze kryminalnej . Do samego końca zazwyczaj nie wiadomo jakie będzie zakończenie . Wprawdzie akcja nie toczy się w...

takie sobie

Na półkach: , , , , ,

Rok temu, grudzień poświęciłam na odkrywanie cyklu z Erlendurem Sveinssonem i zanurzyłam się w mrocznej islandzkiej sadze, pięknie natury i surowości kontra zbrodnia.
Nieśpieszny, powolnie budowany klimat, rzetelne i żmudne i solidne śledztwo.
Erlendur Sveinsson, który jest detektywem z krwi i kości, z bagażem doświadczeń, była żoną, córką, Evą Lind, która na prosta...

• 2018
  • 2019
  • Audiobooki
  • Kryminał
  • Sensacja
  • Kryminały
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Czarne powietrza