Zanim znowu zabiję

Mariusz Czubaj Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Polski psychopata (tom 3) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
2015-05-06
2012-05-30
9788328020542
W.A.B.
literatura polska
Polski psychopata (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2015-05-06
9788328020542
Mroczna Seria
literatura polska

Chyba nie mam się do czego przyczepić. Ciekawie wykreowani bohaterowie, akcja, która toczy się nie za szybko i nie za wolno to moim zdaniem największe plusy. Wszystko jest logiczne, a jednak zaskakujące. Naprawdę przyjemnie się czyta.

To już kolejna część cyklu z komisarzem Heinzem i z tomu na tom cykl ten coraz bardziej mi się podoba." Zanim znowu zabiję " to jak dotąd chyba jedna z najlepszych części, wielowątkowa, bardzo dynamiczna i przede wszystkim bardzo ciekawa,autor od poczatku potrafi wciągnąć w wir wydarzeń, a dzieje się tu naprawdę sporo. W tym kryminale jest wszystko to co lubię, mrok,rowne...

Kolejne spotkanie z Heinzem i jak zawsze miło spędzony czastym razem kręcimy się wokół  piłki nożnej,której komisarz ni znosi. Jak zawsze jest akcja, nowe wątki wynikające zesprawy. Jak zawsze trzyma do końca w napięciu.

Mało znane a na prawdę fajne książki, polecam. Posiadam wszystkie książki z tej serii.

Jest to moja pierwsza książka z Rudolfem Heinzem i z przykrością muszę stwierdzić, że pomimo genialnie wykreowanego głównego bohatera przeczytanie jej do końca było dla mnie dużym wyzwaniem. Bardzo dobrze przygotowany scenariusz, sporo zwrotów akcji, pieczołowicie odwzorowane polskie realia ale miejscami wkradają się wątki jak dla mnie trochę zbyt zagmatwane i trudne w...

Pierwsza książka Mariusza Czubaja, którą przeczytałem i na pewno nie ostatnio. Bardzo dobrze pomyślana opowieść kryminalna, zwroty akcji i zakończenie niemal jak u Agathy Christie (to komplement). Co do stylu pisarza, silenie się na naturalność dialogów, wprowadzanie do nich elementów dokuczliwości... nieco naciągane. Ale przecież nie o dialogi w powieści kryminalnej chodzi.

Uwielbiam książki tego autora!

W trzeciej odsłonie swoich przygód Rudolf Heinz zostaje poproszony przez swojego ojca o wyjaśnienie niespodziewanego samobójstwa znanego piłkarza. Pomimo niechęci głównego bohatera do swojego rodziciela rozpoczyna on śledztwo, którego finał zaskoczy obydwu panów. Równolegle toczy się wątek poszukiwania zbiegłego ze szpitala psychiatrycznego niebezpiecznego pacjenta z którym...

OK. Nic specjalnego, ale zła też nie jest. Kupiłam ją na kiermaszu podczas wyjazdu, kiedy skończyłam swoją książkę. Dla zabicia czasu, w podróży, na chwilę jest OK, ale pan Czubaj miewał lepsze tytuły.

Super, choć czasem wątki pogmatwane i trzeba doczytywać ponownie, to idę po więcej :)

Dyskusje

• 2018