Chleb: domowa piekarnia

Piotr Kucharski Wydawnictwo: Pascal Seria: Kuchnia i diety kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
Chleb przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Kuchnia i diety
Chleb przepisy kulinarne

Fantastyczna książka o produkcji zakwasu, wypieku chcleba i bułek

Wszystko jasno i prosto opisane. Pomocna dla początkujących. Polecam

Pieczenie chleba na zakwasie wg dotychczasowego przepisu już mi się znudziło, więc szukamy nowych smaków i receptur. W książce znajdziemy opowieść o chlebie, wskazówki jak dbać i zakwas i jak wypieścić chleb.

Na półkach: , , , ,

Chleb, był z nami zawsze. Nie potrafimy sobie wyobrazić, czasu kiedy go nie będzie. Z niego powstaje wszystko, dla mięsożerców, wegetarian, wegan, i tych których nie znam. Pełnoziarnisty, ciemny, jasny, i wiele wiele więcej, a także takie rzeczy jak domowy zakwas na żurek, czy też ciasto na pizze. W tej książce znajdziecie dosłownie wszystko. Dla miłośników chleba, które...

Bardzo dobra pozycja. Oprócz przepisów na pieczywo znadziemy też przepisy z czym to pieczywo zjeść czy jak zrobić zakwas na żurek a z niego ów żurek. Przepisy na chleby bywają dość czasochłonne (kilkufazowe prowadzenie zaczynu i długie wyrastanie ciasta) więc weź to pod uwagę przy zakupie książki. A daruj ją sobie jeśli wyznajesz modę bezglutenową ;)

Dyskusje

• Kulinaria
  • Kuchnia
  • Chcę mieć
  • 2014
  • 2020

Dodaj cytat z książki Chleb: domowa piekarnia