Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 101.00 zł

Chleb: domowa piekarnia

Piotr Kucharski Wydawnictwo: Pascal Seria: Kuchnia i diety kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
Chleb przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Kuchnia i diety
Chleb przepisy kulinarne

Zdradzę tajemnice.Zawsze chciałem zostać piekarzem.Robić takie pyszności.Książkę kupił mój brat.Ma on 39 lat.I tak jak ja,kocha piec.
Chciałbym mieć własną piekarnię.
I byłbym wtedy szczęśliwy.
Dużo książek i własna piekarnia .Marzenia nie realne.A dziś robimy bagietki.

Takiej książki szukałem. Wszystko dokładnie wyjaśnione. Zakwas, zaczyn, dokarmianie zakwasu, wyrabianie, gluten, rodzaje mąk, fermentowanie itp. Dużo ciekawych przepisów na chleby na zakwasie bez drożdży i na drożdżach, a także inne fantastyczne przepisy nie tylko na wypieki. Polecam.

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zaczęłam swoją przygodę z chlebem na zakwasie. Dowiedziałam się z niej, że akurat chleb żytni na zakwasie jest jednym z najtrudniejszych - a byłam już wtedy po upieczeniu dwóch :D Tak więc nabrałam wiary w siebie i piekę dalej!
Autor podaje sporo przydatnych informacji i okrasza je pięknymi zdjęciami. Pomocna lektura.

Fantastyczna książka o produkcji zakwasu, wypieku chcleba i bułek

Wszystko jasno i prosto opisane. Pomocna dla początkujących. Polecam

Pieczenie chleba na zakwasie wg dotychczasowego przepisu już mi się znudziło, więc szukamy nowych smaków i receptur. W książce znajdziemy opowieść o chlebie, wskazówki jak dbać i zakwas i jak wypieścić chleb.

Na półkach: , , , ,

Chleb, był z nami zawsze. Nie potrafimy sobie wyobrazić, czasu kiedy go nie będzie. Z niego powstaje wszystko, dla mięsożerców, wegetarian, wegan, i tych których nie znam. Pełnoziarnisty, ciemny, jasny, i wiele wiele więcej, a także takie rzeczy jak domowy zakwas na żurek, czy też ciasto na pizze. W tej książce znajdziecie dosłownie wszystko. Dla miłośników chleba, które...

Bardzo dobra pozycja. Oprócz przepisów na pieczywo znadziemy też przepisy z czym to pieczywo zjeść czy jak zrobić zakwas na żurek a z niego ów żurek. Przepisy na chleby bywają dość czasochłonne (kilkufazowe prowadzenie zaczynu i długie wyrastanie ciasta) więc weź to pod uwagę przy zakupie książki. A daruj ją sobie jeśli wyznajesz modę bezglutenową ;)

• Kulinaria
  • Chcę mieć
  • Kuchnia
  • Kulinarne
  • Kuchnia

Dodaj cytat z książki Chleb: domowa piekarnia