Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa

Farmageddon: The True Cost of Cheap Meat
literatura faktu
2020-08-12
Ryszard Oślizło

Pozwolę sobie rozpocząć moją opinię od zastrzeżenia, że książka nie powinna być w żaden sposób wykorzystywana do wywierania presji w zmianie swoich przekonań życiowych, nawyków żywieniowych i tym podobnych. Jest to natomiast niezwykle cenna pozycja, bezstronnie przedstawiająca rzeczywistość przemysłu mięsnego.
Z tym, że ja akurat chciałabym się odwołać do swojego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miłośnicy zwierząt?
Raczej nie!
Książka jest przewidziana tak, by wywołać u czytelnika odpowiedni efekt.
Efekt, by obrzydzić mięsożercom to co spożywają. A zależy na tym tym co wcinają zieleninę.
Liczyłem na więcej, a dostałem tanią marchewkę z podrzędnego warzywniaka, obliczoną na to, że będzie się o niej mówiło.
Za dużo koloryzowania, wydziwiania i fabularyzacji, a...

Otwiera oczy, ściska żołądek. Polecam przeczytać i przemyśleć.
Oczywistość która umyka nam przy sklepowych półkach - prawdziwy koszt wyprodukowania jedzenia.
To nie atak na naszą dietę, a raczej atak na nasze zachowania destrukcyjne w stosunku do Ziemi - naszego domu.
Powiedzenie mówi "Jak dbasz, tak masz" no więc z roku na rok mamy coraz mniej czystej wody, powietrza,...

Moje oczekiwania wobec tej książki były spore, bo często występuje jako źródło w innych tego typu pozycjach, niestety nie do końca zostały one zaspokojone. Najczęściej z danego rozdziału jest kilka ciekawych faktów, ale całość jest opakowana nudnawą historyjką z życia autora. Mimo wszystko pozycja ciekawa i warta przeczytania.

Bardzo, bardzo solidna porcja wiedzy z fachowej ręki o współczesnych farmach przemysłowych, o wrogim człowiekowi i Ziemi rolnictwie i o tym, jak każdy z nas może mieć na to wpływ. Autor jest szefem Compassion in World Farming. Mój talerz po przeczytaniu tej książki jest inny, lepszy. Jedyne co w książce razi - to próby autora bycia literatem. Wolałabym suchy przekaz,...

Na zimno... dużo ciekawych informacji o przemyśle mięsnym. Autor kocha zwierzęta i poprawie ich losu poświęcił całe swoje życie, dlatego wie o czym pisze i wzbudził moją sympatię. Książka nie jest literackim arcydziełem, ale da się dość łatwo czytać.

Wyczerpująca argumentacja podana w znośnej formie. Zwłaszcza podobała mi się postawa autora, stanowcza, lecz nie radykalna. Lektura otwierająca oczy. Polecam!!!

Bardzo dobra, rzetelna, chociaż chwilami dosyć mocna lektura.
Skłaniająca do refleksji nad tym dokąd zmierzamy jako gatunek oraz jak bardzo zapętliliśmy się w niektórych rozwiązaniach.

Fantastyczna!
Książka bardzo uświadamia i otwiera oczy na żywność którą spożywamy.
Wg mnie każdy powinien ją przeczytać.

Książka jest genialna. Potwornie szczerze odsłania kulisy tego procederu. Pozostaje zapytać jeszcze czy ktoś z czytających w ogóle je jeszcze mięso? Tak? To zachęcam do lektury. Smacznego.

• Chcę w prezencie
  • E-booki