Cały ten cukier

Varsovia
2016-01-01
2016-01-01
Michał Goreń
cały ten cukier zdrowe odżywianie kulinaria

Za odwagę poddania się eksperymentowi zmiany z zdrowej diety na "cukrzaną" i z powrotem i za uświadamianie tych wszystkich żyjących w "cukrzanej niewoli".

Książka "Cały ten cukier" to po prostu relacja z eksperymentu utytułowanego australijskiego aktora i filmowca. Autor rzuca światło na podstępy, jakimi posługuje się przemysł spożywczy, wytwarzając, a następnie sprzedając nam produkty. Ujawnia jak współpracuje ze sobą i jak stara się nie dopuścić do zmniejszenia konsumpcji cukru na świecie. Ponadto znajdziemy tutaj mnóstwo porad, dla osób które chcą zerwać ze słodkim nałogiem. Jak robić zakupy i czytać etykiety? Jak przyrządzić zdrowe potrawy wolne od cukru? Jakie produkty żywnościowe należy unikać? Na te i inne pytania znajdziemy tutaj odpowiedź.
Więcej w recenzji:

CO robi, jak robi jak z nim zerwać

CO robi, jak robi jak z nim zerwać

Rewelacyjna książka.
Napisała łatwym językiem, zrozumiała dla każdego.
Polecam każdemu kto dba o siebie i swoje zdrowie!

Rewelacyjna książka.
Napisała łatwym językiem, zrozumiała dla każdego.
Polecam każdemu kto dba o siebie i swoje zdrowie!

Ciekawa książka, która nie tylko opisuje negatywne działanie cukru, ale też cala otoczkę polityczną, gospdarczą i hisoryczna, która rozgrywa się wokół cukru.
Pierwsza część to wlasciwie wędrówka od czasów, kiedy człowiek nie znał cukru i nie cierpial na próchnicę i cukrzycę, następnie przechdzimy przez czasy starożytne, średniowiecze, aż dochodzimy do epoki od której zaczęła się ekspansja cukru, czyli odkrycia geograficzne i podbój Nowego Świata, a co za tym idzie również poznanie trzciny cukrowej i rozwinięcie uprawy trzciny cukrowej. Cukier to nie tylko rozwój chorób takich jak miarzdżyca, czy cukrzyca; ale to też wojny, rozwój niewolnictwa, walka o wpływy i pieniądze.
Druga część książki to opis jak pojawiła się cukrzyca, jak ją rozpoznano i jak szukano lekarstwa na nią. Dodatkowo dowiadujemy się też ile tak naprawdę cukru zjadamy codzennie i jak Polska wypada pod wzgledem jedzenia cukru i otyłości na tle innych krajów.
Na pewno jest to pozycja warta przeczytania, żeby uświadomić sobie niektóre rzeczy. Czasami tylko jak dla mnie jest zbyt dużo dygresji historycznych.

Polecam. Książka może sporo uświadomić ;)

Polecam. Książka może sporo uświadomić ;)

NIE WIEM JAK KSIĄŻKA- film Warto obejrzeć. Ale produkcja bez szału jak dla mnie. Coś na wzór super sizeme.

Trzeba przeczytać!

Trzeba przeczytać!

Gameau odkrywa brzydką prawdę, skrywaną przez branżę spożywczą, agencje PR-owskie, koncerny farmaceutyczne, większość firm profitujących z miłości człowieka do jedzenia. Głównym wrogiem Twojej talii i stałej wagi jest... CUKIER. Tłuszcz został zdetronizowany, nie zasługuje na pierwsze miejsce haniebnego piedestału.

Białe kryształki, owocowe smoothie, czekoladki czy cola - opakowanie nie ma znaczenia, jak zwykle chodzi o wnętrze. Autor przeprowadził na sobie eksperyment: przez 60 dni włączył do swojej diety równowartość cukru spożywanego przez statystycznego Australijczyka. Spożywał pokarmy "light", przeznaczone dla osób (pozornie) dbających o swoją linię. Nie zmieniał również kaloryczności swoich posiłków. Czy nowe menu mogło mieć wpływ na jego zdrowie? I owszem, fatalne.

Dzięki tej historii cukier okazał się czarnym charakterem. Udowodniono mu: stłuszczenie wątroby, przyrost masy ciała, przyrost obwodu w talii i tłuszczu trzewnego, labilność emocjonalną, zaburzenie ośrodka łaknienia, uzależnienie, wczesne objawy cukrzycy typu II, pogorszenie wyglądu cery, próchnicę oraz wiele wiele innych.

Jest jednak światełko w tunelu (lodówce) dla wszystkich łakomczuchów. Autor zamieszcza przepisy, które mają ułatwić okres detoksykacji z cukru w organizmie. Opowiada, w jaki sposób czytać zawiłe etykiety i co podjadać w chwilach słabości. Polecam dodatkowo obejrzeć film "That Sugar Film".

Białe kryształki, owocowe smoothie, czekoladki czy cola -...

Fajna jest ta książka, przeczytałam z zaciekawieniem. Dodam, że nie widziałam filmu, więc nie potrafię ocenić, które treści się pokrywają. Bardzo przypadły mi do gustu przypisy redakcyjne. Ponadto, chyba każdy się zdziwi otwierając tę książkę - tyle kolorów i grafik :) duży plus za to! W czwartej części jest kilka przepisów, które mnie się całkiem podobały. Myślę, że warto przeczytać, może kogoś zainspiruje przynajmniej do ograniczenia cukrów w diecie.

• 2016
  • Zdrowie
  • 2016
  • ★ Posiadam

Dodaj cytat z książki Cały ten cukier