Bez resztek. Kuchnia zero waste, czyli nie wyrzucaj pieniędzy i jedzenia

Jagna Niedzielska Wydawnictwo: Pascal kulinaria, przepisy kulinarne
Pascal
kulinaria, przepisy kulinarne
2019-01-16

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest by nie produkować śmieci a już na pewno nie wyrzucać żywności. ta książka to kompendium wiedzy o tym jak z resztek zrobić smaczne dania. ponad to autorka opisała jak naprawdę wygląda przemysł spożywczy z perspektywy produkcji śmieci. Warto żyć według zasad zero waste i zmieniać świat na lesze.

Średniak, ale może dlatego, że sama jestem dość zaawansowanym "zero waste'owcem". Część "edukacyjna" w porządku, ale przepisy z kosmosu. Autorka trochę się zagalopowała i zapomniała o śladzie węglowym powstającym przy produkcji czy transporcie niektórych produktów, a to od razu odejmuje od wiarygodności. Czytałam też i widziałam inne absurdalne wypowiedzi czy zdjęcia...

Niestety nie przemówiła do mnie ta książka. Zdjęcia naprawdę piękne, ale nie znalazłam poza tym nic, co by do mnie jakoś przemówiło.

Książka ładnie wydana, opatrzona pięknymi zdjęciami, jednak merytorycznie spodziewałam się czegoś więcej. Znaczna część książki poświęcona przepisom, które niestety w ogóle mnie nie zainspirowały.

Świetnie napisana książka, bardzo przyjemna autorka. Fajne spojrzenie na "zerowaste" a do tego taka historia i poczucie, że robimy dobrze :) Oby było takich więcej książek.

Przepisy idealne na "zgubienie" resztek, w fajny i ciekawy sposób :)

Jedyne za co można pochwalić książkę to doskonałe zdjęcia. Tyle z pochwał. Bo książka sama w sobie niezbyt odkrywcza. Warto wypożyczyć na względy estetyczne.

Dla mnie - niezbyt odkrywcza. Ale zdjęcia piękne!

Książka to tak naprawdę album, bo połowa to zdjęcia - ładne, dopracowane, ale w końcu kupiłam książkę kucharską!

W sumie fajne jest to że pierwsza część książki zawiera wprowadzenie do idei 'zero waste'. Ale tak naprawdę nikt, kto został wychowany przez typowe gospodarne i oszczędne polskie mamy/babcie nie znajdzie nic nowego. Bo są tam porady typu: gdy coś nam zostało z...

Niestety książka poniżej moich oczekiwań. Ostatnio bardzo modna jest idea zero/less waste, mam nadzieję, że na dłużej. Ja też staram się wprowadzić to w swoje życie. Spodziewałam się jakichś kuchennych rozwiązań, tymczasem dostałam kilkadziesiąt przepisów i 70 stronicowy opis ogólny tego"ruchu". Nie polecam.

Wiem, że te 5 gwiazdek na LC wygląda, jakby ta książka była zła, ale według mnie 5 gwiazdek to jest dokładnie tyle, ile tej książce trzeba. Ma bardzo ładną okładkę, a przepisy są urozmaicone, wymyślne i przepięknie sfotografowane. Jest króciutki nieprzegadany wstęp z foliówkami i kompostem. Tylko co z tego, skoro wciąż dysponuję torbą z suchym chlebem i nie bardzo wiem, jak...

• 2019
  • 2020