Okładka książki Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie
Agnieszka Maciąg Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2015-10-21
2015-10-21
#smakszczescia #maciag #agnieszkamaciag #smakszczęścia

Świetna! Polecam!

Świetna! Polecam!

Ładnie wydana książka, ale niestety duże rozczarowanie treścią. Zawiera bardzo ogólne informacje, które równie dobrze można przeczytać w internecie. Miejscami nudna, spodziewałam się czegoś więcej. Odnoszę wrażenie, że treść książki powiela inne pozycję, których autorką jest p. Agnieszka. Razi mnie również brak jakiejkolwiek bibliografii czy przypisów, kiedy autorka przywołuje cytaty czy jakiekolwiek dane medyczne.

Jeśli ktoś szuka kulinarnych przepisów - to nie ta książka ;) "Smak szczęścia czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie" - tytuł doskonale podsumowuje tematykę zawartą w książce. "Często wpadamy w pułapkę własnego myślenia. Ktoś ocenił, że jesteśmy zbyt stare, więc czujemy się niepotrzebne i bezużyteczne. Tymczasem na każdym etapie życia jesteśmy potrzebne. Mamy możliwość, by się uczyć nowych rzeczy i zmieniać zawody. Odnalezienie nowej drogi jest możliwe w każdym momencie życia." Na pewno nie zakurzy się na mojej półce, wrócę do niej nie raz :)

Pukam do świata autorki zawsze wtedy, gdy codzienność wyssała ze mnie wszystkie życiodajne soki.
Uchylam drzwi i znajduję pokój do karmienia duszy.
Obok kolejny- do odnowy ciała.
Za nim następny- tam chwytam równowagę i wewnętrzną harmonię.
Tworzę ochronną barierę przed grą pozorów, miałkością relacji i kultem befsztyka.

Zdrowa żywność, wegetarianizm, joga, życzliwość i empatia- te słowa to mój katechizm spełnienia i dobrego życia.

U Agnieszki Maciąg znajduję je wszystkie.

Uchylam drzwi i znajduję pokój do karmienia duszy.
Obok kolejny- do odnowy ciała.
Za nim następny- tam chwytam równowagę i wewnętrzną harmonię.

Zdrowa żywność, wegetarianizm, joga, życzliwość i...

Uwielbiam książki A.Maciąg za motywującą treść zgodną z moimi przekonaniami.

Uwielbiam książki A.Maciąg za motywującą treść zgodną z moimi przekonaniami.

Wspaniała. Wspaniała.

Książki autorki zawsze są trafne i perfekcyjne.
Must have każdej kuchni, jeśli tylko chcemy być zdrowi, szczęśliwi i pełni miłości.

Więcej na:

Wspaniała. Wspaniała.

Książki autorki zawsze są trafne i perfekcyjne.

Więcej na:

Książka podzielona na kilka części. Osobno o jedzeniu, wyglądzie, tym co i jak się w życiu robi. Poradnik ale niekoniecznie. Pięknie wydana. Dużo bardzo konkretnych, popartych naukowymi argumentami uwag na temat naturalnego, zdrowego i spokojnego życia. Dowiemy się dlaczego warto sięgać po niektóre produkty, w czym może pomóc życie zgodne z naturą i jak najlepiej wykorzystać skarby z własnego ogródka czy pobliskiego pola i lasy. Autorka pokazuje, że wielokrotnie jedynymi ograniczeniami są te, które sobie sami wymyślamy, bo zwyczajnie nie chce nam się łamać utartych - nie zawsze dobrych przyzwyczajeń. Nie potrzeba milionów złotówek na koncie by zrobić coś z korzyścią dla siebie🙂Książka to bardzo dobry przepis na to, jak przygotować się na swoje 100 urodziny🎂 Zatem każdy, kto chce żyć długo powinien po nią sięgnąć. Nie trzeba czytać na raz "od deski do deski", nie trzeba wykorzystywać wszystkiego, ale warto wracać do lektury wtedy, kiedy będzie to potrzebne. Pani Agnieszka również dementuje wiele teorii jakie mają ludzie na temat modelek i ich życia😃
Polecam

Książka, której potrzebowałam i do której na pewno wiele razy będę wracać.
Słowa niosące ukojenie, spokój, inspirację, zachętę do zdrowego stylu życia, barwniejszej codzienności. Czytając jednocześnie się relaksowałam i chciałam tą moją codzienność ulepszyć. Zaciekawiła mnie technika oddychania opisana przez panią Agnieszkę i sama spróbowałam głębokich oddechów. Po kilkunastu takich minutach wdychania świeżego powietrza i wyobrażania, że wszystkie problemy ode mnie odlatują w formie balona, poczułam się lepiej i lżej. Podczas wieczornego nakładania olejku na twarz, zaczęłam ją też energicznie oklepywać w celu lepszego jej ukrwienia. Na drugi dzień była jakby jędrniejsza, bardziej odżywiona. Jest jeszcze wiele takich metod i technik, inspiracji które wyłapałam ze "Smaku Szczęścia" i które chcę wprowadzić do swojego życia. Książka jest też przepięknie wydana. Okładka emanująca kolorami jesieni, ta cudna zieleń mnie zachwyca.

Poniżej kilka moich ulubionych cytatów:

"Zrozumiałam,że nie mogę zmienić świata, ale mogę zmienić samą siebie. Pragnęłam nauczyć się, jak sprawić, by nawet wtedy, gdy wokół mnie będzie panowała burza, zachować wewnętrzny spokój. Nie chciałam być dłużej rozbitkiem na tratwie na szalejącym oceanie życia. Postanowiłam chwycić ster w swoje ręce. Nie mogę kontrolować świata, ale mogę przejąć kontrolę nad swoimi emocjami i reakcjami."

"Młodość to nieustanny zachwyt światem, umiejętność dziwienia się i chęć odrywania, poznawania, uczenia się, otwartość, pogoda ducha, gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Poczucie, że jest wiele do zrobienia, bo życie zmienia się i stawia przed nami nowe zadania."

"Każdy jest artystą swojego życia."

"Codziennie rano, gdy wychodząc z domu, wybierasz garderobę na cały dzień, dobrze wsłuchaj się w siebie, w swój nastrój i emocje. Czasami mamy w sobie moc, by zdobywać świat. Wtedy możemy założyć garsonkę, buty na wysokich obcasach lub coś w odważnych barwach. Są jednak dni, gdy czujemy się słabe, niepewne i potrzebujemy otulenia. Wtedy zaopiekujmy się sobą. Nie przebieraj się za kobietę wampa czy waleczną bizneswoman, bo będziesz jeszcze bardziej męczyła i osłabiała samą siebie. Bądź dla siebie łagodna. Wybierz ciepłe, przyjazne barwy, delikatne i miękkie tkaniny, w których poczujesz się bezpiecznie i komfortowo."

Książka, której potrzebowałam i do której na pewno wiele razy będę wracać.

Agnieszkę Maciąg co prawda znałam od dawna ale raczej jako modelkę niż propagatorkę zdrowego życia. Choć widziałam jej książki na półkach, wiele osób z blogosfery się nimi zaczytywało, mnie jakoś specjalnie do nich nie ciągnęło. Być może zbyt pochopnie nadałam autorce etykietę “była modelka”, co po prostu nie zachęcało mnie do sięgania po jej twórczość. Z ręką na sercu przyznaję że byłam w ogromnym błędzie, a Smak Szczęścia będzie jedną z niewielu książek które na stałe zagoszczą w mojej biblioteczce.
O czym ta książka właściwie jest? A no o wszystkim. Trochę o diecie, o urodzie i pięknie, jodze ale przede wszystkim o tym, jako pokochać samego siebie. Bo to, według Pani Agnieszki jest klucz do szczęścia w życiu i trudno się z tym nie zgodzić. Możemy mieć pięć willi, Teslę, męża modela i 4 rasowe psy, a jeśli nadal nie będziemy w stanie myśleć o samym sobie inaczej niż z grymasem na twarzy, to reszta może po prostu nie istnieć. Podejście autorki do życia jest holistyczne, dba ona o każdy aspekt stawiając głównie na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Hołduje ona zasadom prostego, naturalnego odżywiania o jak najmniejszym stopniu przetworzenia oraz stosuje zasadę niełączenia która ma spory sens i którą intuicyjnie sama często stosuje, aczkolwiek nie tak restrykcyjnie jak Maciąg.

Oprócz dość oczywistych dla kogoś, kto interesuje się rozwojem osobistym, porad i zagadnień, mamy garść osobistych przemyśleń i doświadczeń autorki, co wprowadza dość intymną i ciepłą atmosferę. Szczerze przyznam że do tej pory nie spotkałam się z żadną książką, która tak pozytywnie wpływałaby na moje samopoczucie, relaksowała mnie a jednocześnie skłaniała do przemyśleń i ulepszania własnych nawyków. Uwielbiam podejście namawiające do życia w zgodzie z naturą, częstym spotykaniem się z nią i celebrowaniem każdej chwili wśród zieleni.
Urzekło mnie także samo wykonanie książki, ilustracje, wysokiej jakości papier, świetny podział na rozdziały i podrozdziały, który uprzyjemnia czytanie i sprawia, że chce się po prostu więcej. Mamy tu też kilka przepisów na proste potrawy, porady kosmetyczne (w tym sposoby na własne, kameralne i niedrogie spa) a także bardzo zgrabne podsumowanie jak ważny w życiu jest ruch dobrany do naszych indywidualnych potrzeb i chęci.

Ogólnie zatem jak najbardziej polecam! :)))

Jeśli spodobała Ci się powyższa recenzja, serdecznie zapraszam Cię na mojego bloga www.myownikigai.wordpress.com - znajdziesz tam nieco szersze recenzje książek, więcej opinii a także rozważania na inne tematy, nie tylko literackie :)

Typowa książka z przepisami kulinarnymi.

Typowa książka z przepisami kulinarnymi.