Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2) literatura piękna
Anne of Avonlea
Rozalia Bernsteinowa
Wydawnictwo Literackie
Anne of Avonlea
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
literatura piękna
Rozalia Bernsteinowa

W mojej opinii, to najsłabsza część cyklu o Ani Shirley - nie zapałałam sympatią do wprowadzonych postaci Tadzia i Toli. Niemniej - konieczna lektura do zrozumienia dalszych losów Ani.

Jak dla mnie świetnie napisane, w cudownym klimacie dalsze losy Ani Shirley. Polecam.

Jest to mój powrót do serii z Anią. Pierwszy raz wszystkie części przeczytałam będąc w szkole podstawowej. Bardzo miło jest wrócić do tych historii i bohaterów, trochę jakby spotkanie ze starymi przyjaciółmi po latach :)

Książka napisana bardzo dobrym językiem, co wpłynęło pozytywnie na jej czytanie.

Bohaterowie jak dla mnie dobrze wykreowani, w tym główna bohaterka, która mimo tego, że jest już starsza, to dalej ma w sobie cechy z młodszych lat.

Fabularnie książka bardziej mi przypadła do gustu, może dlatego, że bohaterka jest nie co starsza. Kilka sytuacji mnie irytowało, ale nie...

Wspaniały był to powrót na Zielone Wzgórze. Ania urocza i zabawna jak zawsze.

Powstaje wraz z Anią w pięknym Avonlea, w którym zaznała wiele ciepła i miłości. Jako dorosła pannica, po śmierci Mateusza przyjmuje stanowisko lokalnej nauczycielki by wspomóc Marylę finansowo. Jednocześnie nie rezygnuje z marzeń tak do końca, nadal sama się kształci, by w niedalekiej przyszłości być może udać się na uniwersytet. Spokój na zielonym wzgórzu zostaje...

Choć dużo spokojniejsza, ,,Ania z Avonlea" ma równie dużo uroku, co pierwsza część przygód Ani. To miła i przyjemna lektura dla tych, którzy pokochali rudowłosą sierotkę z Zielonego Wzgórza.

Chociaż szkoda mi, że Ania tak szybko rośnie to, cieszę się, że nie traci swojej marzycielskiej natury i wciąż jeszcze pakuje się w różne kłopoty. Ta książka to bardzo dobra kontynuacja, dzięki swoim opisom natury i życia na wyspie, oraz przemyśleniom Ani, dla mnie zawsze będzie, po prostu niezwykle romantyczna. Bardzo polubiłam postać panny Lawendy, a Chatka Ech dodaje...

Idealna książka do czytania przy stresie z powodu epidemii. Spokój, harmonia i mijające sobie dni, a największą przygodą jest wpadnięcie Ani do kurnika. Akcja była powolna, co mi odpowiadało, bo chciałam czytać rozdział dziennie. Wieczora, kiedy zostało mi 100 stron do końca gdzieś przeczytałam, że czytanie przed snem to bezsens, bo przecież prędzej skończy się książkę niż...

Bardzo dobra druga część serii. Brakowało mi w niej trochę rywalizacji między Anią a Gilbertem, ale podoba mi się kierunek, w którym zmierza ich relacja.

19 578
    4 771