Pollyanna dorasta

Okładka książki Pollyanna dorasta
Eleanor Hodgeman Porter Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pollyanna (tom 2) Seria: Romantyczna literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pollyanna (tom 2)
Romantyczna
Pollyanna Grows Up
Egmont Polska
2013-11-09
1974-01-01
Tadeusz Evert

Okładka książki Czytamy w oryginale. Wielkie powieści 4 Jane Austen, James Matthew Barrie, Charles Dickens, Eleanor Hodgeman Porter, praca zbiorowa
Ocena 7,1
Czytamy w oryg... Jane Austen, James ...

O wiele gorsza od pierwszej części, ale całkiem przyjemna.

Trochę słabsza od pierwszej części, bardzo szybko poprowadzona akcja, może zbyt cukierkowe zakończenie. Warto jednak przeczytać, żeby wiedzieć, jak się potoczyły dalsze losy Pollyanny i jej przyjaciół.

Kontynuację przygód Pollyanny czytałam jako dorosła kobieta. Niestety nie odnalazłam w niej tej samej magii.

Świetny ciąg dalszy wciągających losów Pollyanny.

O perypetiach Pollyanny mogłabym czytać bez końca!

Kontynuacja, choć odtwórcza, mocno przewidywalna i trochę nazbyt ckliwa, jest wspaniałym przedłużeniem "radosnej" przygody. Podzielona na dwie części dedykowane dwunasto- i dwudziestoletniej bohaterce, przedstawia dwa różne obrazy tytułowego "dorastania". W pierwszym doroślejsze staje się otoczenie dziewczynki,...

Kontynuacja losów Pollyanny nie oddziałuje już z tak wielką siłą na czytelnika jak pierwsza część jej przygód. Mimo tego warto przeczytać. Dorosła Pollyanna jest nadal pełną życia, niosącą radość ludziom postacią.

Kocham ją z tych samych powodów, co "Pollyannę". Fantastyczna literatura biblioterpeutyczna:) Polecam każdemu jako lekarstwo na zmianę nastawienia do życia. Wracam do niej (i do Pollyanny) niezmiennie, co kilka lat, szczególnie, gdy potrzebuję optymistyczniejszego spojrzenia na świat:)

Ciąg dlaszy przygód Pollyanny. Ten tom jest podzielony na dwie części. W pierwszej bohaterka nadal jest nastolatką, która przyjeżdża z wizytą do przyjaciółki swojej ciotki. Pollyanna poznaje nowych przycjaciół i znów jak w części pierwszej udaje jej sie zmienić życie kilku osobom. W części drugiej Pollyanna jest już dorosła młodą panną, która nie jest już tak pewna mocy...

Fajna, lekka książka. Zakończenie zupełnie przelukrowane, co jednak nie zmienia faktu, że książka mi się podobała. Natknęłam się na nią już jakiś czas temu i ciesze się, że się za nią zabrałam, choć spodziewałam się nieco innej fabuły. Dla niektórych drażniący może być nieco fakt, ze Pollyanna jest trzynastoletnią dziewczynką przez sporą część lektury (całościowo i tak ta...

Ta książka to połączenie Ani z Zielonego Wzgórza i Dzieci z Bullerbyn. Ukazuje dalsze losy Pollyanny,jest to jakby druga część. Poznajemy nowe postacie i nowe przygody bohaterki.

Książka podobała mi się średnio. Według mnie można ją ustawić między "przeciętna" a "może być". Lecz czytało się w miarę dobrze. Można poczytać - tak dla urozmaicenia.

2 721
  • Dzieciństwo