Buntownik

Julie Kagawa Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Talon (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Rogue
Data 1. wydania:
Hanna Ordęga-Hessenmüller
HarperCollins Polska
Hanna Hessenmuller literatura amerykańska urban fantasy paranormal romance smoki
Rogue
Talon (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Hanna Ordęga-Hessenmüller

Kiedy przetłumaczą pozostałe powstałe trzy części? oto jest pytanie :V

Kontynuacja historii opisanej w ,,Talonie”. Garett zostaje skazany na śmierć przez Zakon Świętego Jerzego. Ember postanawia go ocalić, w czym niechętnie pomaga jej Riley. Garett trafia do zbuntowanych smoków, co jest wyzwaniem zarówno dla niego, jak i Ember – oboje muszą odrzucić system myślenia w jakim byli wychowani. Do tego w każdej chwili mogą spodziewać się ataku...

Na kolejnej części również się nie zawiodłam, przyjemna, lekka i łatwa choć dająca do myślenia lektura.

jeszcze lepsze niż poprzednia szkoda tylko że Ember zostawiła Garreta tak bardzo chciałam by byli razem, a ona tak po prostu wybrały Rileya. w tym momencie się rozpłakałam :'( mam nadzieję że w kolejnej części znajdą się i Ember uświadomi sobie kto tu jest jej przeznaczony. A jest jej przeznaczony Garret oczywiście. wierze że jeszcze mogą być razem. mogą. Nadzieja...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka jest jedną z najlepszych jakie czytałam. Podobnie jak w pierwszym tomie akcja jest cały czas bardzo ciekawa i sprawia że cały czas chce się wiedzieć co będzie na następnej stronie. Bardzo polecam miłośnikom fantastyki.

Buntownik jest to kontynuacja Talonu, fantastyki bardziej skierowanej dla młodzieży. Druga część, jest o tym jak zbiegłe smoki radzą sobie na wolności, z jakimi zagrożeniami muszą się zmierzyć - ich wrogami jest Talon(organizacja smoków) oraz Zakon Świętego Jerzego. Książka ma świetną akcję, nie jest nudna, bardzo wciąga, język książki nie jest skomplikowany, co pozwala się...

Drugi tom najlepszej książki w moim życiu i bardzo żałuję że nie ma tak jeszcze z 10 tomów xd

Na półkach: , , , ,

"Zwyciężymy, jeśli ramię w ramię służyć będziemy wspólnej sprawie. Bo w jedności siła".

Do niedawna słowa te były motywem przewodnim życia i Garreta, i Ember, którzy swoje życie podporządkowali organizacjom, które je wychowały, ale to już kiedyś. Teraz wszystko się zmieniło.
Odkąd Garret poznał Ember, zrozumiał, że wszystko (ewentualnie prawie wszystko) co do tej pory...

Jeżeli czytaliście moją recenzję Talonu, to już pewnie wiecie, że pierwsza część serii mnie nie zachwyciła. Owszem, koncepcja na jakiej oparta jest cała historia jest ciekawa, niestety wykonanie pozostawia dużo do życzenia. Nadzieją napawał mnie fakt, że wielu osobom druga część serii podobała się...

Historia sama w sobie jest interesująca, wątek Talonu i Zakonu św. Jerzzego, które zwalczają się od stuleci bardzo przypadł mi do gustu. Niestety, nasza protagonistka, zamiast z czasem dojrzewać, podejmuje jedną durną decyzję za drugą i sama nie wie czy jest smokiem czy człowiekiem.
Całe szczęście, język narracji troszkę się poprawił i czytając da się uniknąć bólu głowy.

Dyskusje

• Fantasy