Misja Ivy

Okładka książki Misja Ivy
Amy Engel Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Misja Ivy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Misja Ivy (tom 1)
The Book of Ivy
Akapit Press
2015-05-15
2015-05-15
Paweł Beręsewicz
dystopia Paweł Beręsewicz literatura amerykańska kojarzenie małżeństw tyrania nastolatka wróg

Sięgnęłam po nią można powiedzieć, że trochę przypadkiem.
Książka dość przewidywalna. Ale była okey. Serio. Podobała mi się i miło się czytało.

Fabularnie książka jest w miarę dobra, jednak ogromnie przewidywalna, a bohaterzy irytujący. Czegoś mi w niej brakuje.

Kolejna dystopia jakich wiele. Jeśli ktoś niezbyt orientuje się w tym gatunku, będzie miał zapewnioną rozrywkę, ale dla bardziej wymagających ts książka może być zbyt prosta. Jest właściwie jednowątkowa. Wszystko kręci się wokół głównej bohaterki i tego jaką decyzję podejmie. Mogę polecić ją komuś kto nie lubi zbyt wiele chaosu w książce tylko prostą fabułę.

Przeciętna książka. Bardzo prosta dystopia bez większej akcji ze znaczącym wątkiem miłosnym.
Nie ma w niej budowania świata, nie wiemy dlaczego świat wygląda jak wygląda, a patrząc na to jak ważne dla bohaterów są polityczne sprawy powinno być to przedstawione. Mimo walki o władze to więcej od polityki i spisku jest miłosnej relacji. Od początku wiadomo jak będzie wyglądać...

już od 2018 roku czekam na drugą część i wciąż się nie doczekałam :(( książka kończy się w takim momencie że to karygodne ze strony wydawnictwa że przełożyli tylko jedną część

Pomimo sporu schematów jakie pojawiają się w tej powieści, na prawdę dobrze mi się ją czytało. Bishop jest cudowny, pomimo że nie realny. Ivy też polubiłam, za to że potrafiła myśleć. I w pewnym momencie nawet historia mnie zaskoczyła. Nawet cieszę się że ją przeczytała. Miły, niezobowiązujący umilacz czasu. Polecam

Dostałam po nosie. Myślałam, że po "Igrzyskach śmierci" i "Niezgodnej" już żadna dystopijna książka nie zaintryguje mnie aż tak.
Powieść wciąga. Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Ludzie, ich intencje i motywy, sposoby dążenia do celu.
Uczucia, jakie żywiłam do bohaterów, ewoluowały - to zasługa narracji. Cenię to.
Co do wydania: kilka błędów redaktorskich, których...

Książka bardzo fajna. Fabuła okej. Bardzo szybko przeczytałam. Jedynym minusem całej opowieści było to, że czytając miałam czasami dość głównych bohaterów, ona - często było egoistyczna, natomiast on czasami już za bardzo idealny, nie miał złej cechy.. Czekam na 2 część kiedy zostanie przetłumaczona ;)

Książka nie jest zła. Nie jest też bardzo dobra. Umieściłabym ją na półce "przeciętne". Nie raz, nie dwa czytałam podobne historie, dużo lepiej napisane, może też z większym zapałem.
Mimo tego bardzo mi się podobała. Przeczytałam ją od tak. Na szybko. Na luzie. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Co tu dużo mówić. Pora na kolejną część.

Romantyczna, zaskakująca i pełna emocji książka.
Wszystko jest tak jak powinno być, ale końcówka była bardzo smutna.
Aż się popłakałam.
Polecam!