Misja Ivy

Amy Engel Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Misja Ivy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Book of Ivy
Paweł Beręsewicz
Akapit Press
dystopia Paweł Beręsewicz literatura amerykańska kojarzenie małżeństw tyrania nastolatka wróg
The Book of Ivy
Misja Ivy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Beręsewicz

Fabularnie książka jest w miarę dobra, jednak ogromnie przewidywalna, a bohaterzy irytujący. Czegoś mi w niej brakuje.

Kolejna dystopia jakich wiele. Jeśli ktoś niezbyt orientuje się w tym gatunku, będzie miał zapewnioną rozrywkę, ale dla bardziej wymagających ts książka może być zbyt prosta. Jest właściwie jednowątkowa. Wszystko kręci się wokół głównej bohaterki i tego jaką decyzję podejmie. Mogę polecić ją komuś kto nie lubi zbyt wiele chaosu w książce tylko prostą fabułę.

Przeciętna książka. Bardzo prosta dystopia bez większej akcji ze znaczącym wątkiem miłosnym.
Nie ma w niej budowania świata, nie wiemy dlaczego świat wygląda jak wygląda, a patrząc na to jak ważne dla bohaterów są polityczne sprawy powinno być to przedstawione. Mimo walki o władze to więcej od polityki i spisku jest miłosnej relacji. Od początku wiadomo jak będzie wyglądać...

już od 2018 roku czekam na drugą część i wciąż się nie doczekałam :(( książka kończy się w takim momencie że to karygodne ze strony wydawnictwa że przełożyli tylko jedną część

Pomimo sporu schematów jakie pojawiają się w tej powieści, na prawdę dobrze mi się ją czytało. Bishop jest cudowny, pomimo że nie realny. Ivy też polubiłam, za to że potrafiła myśleć. I w pewnym momencie nawet historia mnie zaskoczyła. Nawet cieszę się że ją przeczytała. Miły, niezobowiązujący umilacz czasu. Polecam

Dostałam po nosie. Myślałam, że po "Igrzyskach śmierci" i "Niezgodnej" już żadna dystopijna książka nie zaintryguje mnie aż tak.
Powieść wciąga. Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Ludzie, ich intencje i motywy, sposoby dążenia do celu.
Uczucia, jakie żywiłam do bohaterów, ewoluowały - to zasługa narracji. Cenię to.
Co do wydania: kilka błędów redaktorskich, których...

Książka bardzo fajna. Fabuła okej. Bardzo szybko przeczytałam. Jedynym minusem całej opowieści było to, że czytając miałam czasami dość głównych bohaterów, ona - często było egoistyczna, natomiast on czasami już za bardzo idealny, nie miał złej cechy.. Czekam na 2 część kiedy zostanie przetłumaczona ;)

Książka nie jest zła. Nie jest też bardzo dobra. Umieściłabym ją na półce "przeciętne". Nie raz, nie dwa czytałam podobne historie, dużo lepiej napisane, może też z większym zapałem.
Mimo tego bardzo mi się podobała. Przeczytałam ją od tak. Na szybko. Na luzie. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Co tu dużo mówić. Pora na kolejną część.

Romantyczna, zaskakująca i pełna emocji książka.
Wszystko jest tak jak powinno być, ale końcówka była bardzo smutna.
Aż się popłakałam.
Polecam!

Naprawdę chciałam dać tej książce szanse, ale nie daję rady. Mam wrażenie, że wiem co się wydarzy i nawet jeśli nie jest to prawda, to i tak mam ten głos z tyłu głowy, kiedy czytam.

Dyskusje

• 2015